1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Evet, Türkiye “Büyük bir millet” olduğunu dünyaya haykırdı!
Evet, Türkiye “Büyük bir millet” olduğunu dünyaya haykırdı!

Evet, Türkiye “Büyük bir millet” olduğunu dünyaya haykırdı!

İsrail’in geçen yıl uluslararası kara suları ihlal edip İnsani yük taşıyan Mavi Marmara gemisine yönelik yaptığı devlet terörü neticesinde masum 9 insanımızı şehit etmesi, ülkemizde ve dünyada infiale

A+A-

İsrail’in geçen yıl uluslararası kara suları ihlal edip İnsani yük taşıyan Mavi Marmara gemisine yönelik yaptığı devlet terörü neticesinde masum 9 insanımızı şehit etmesi, ülkemizde ve dünyada infiale sebebiyet vermişti. Türkiye uzun süre bu hukukdışılığın şokunu üzerinden atamamıştı ve İsrail yönetiminin derhal özür dilemesini ve tazminat ödemesini talep etmişti. Üzerinden uzun bir süre geçmesine rağmen, İsrail yönetimi takındığı o mağrur tutumunu devam ettirdi ve özür dilemeye yanaşmadı. Özür dilemekten kaçınmakla kalmadı ve üstüne üstlük Gazze’yi abluka altına aldı. Ve BM’nin İsrail’i şımartan yanlı raporu da basına sızınca Türkiye’nin sabrı taştı.

BM’lerin konuya ilişkin hazırladığı 105 sayfalık söz konusu rapor çelişkilerle dolu. Hem nalına ve hem de mıhına vuran ifadelerle serpiştirilen raporun bir bütünsellik içerisinde kabul edilebilir olması mümkün değildir.

BM’nin hazırladığı ve henüz yayınlanmadan Yahudi lobisince sızdırıldığı kuvvetle muhtemel olan bu raporda, bir yandan İsrail komandolarının kullandığı güç “aşırı ve mantıksız” olarak nitelendirilirken; diğer yandan da Mavi Marmara gemisine çıkan İsrail komandolarının “bir grup yolcunun organize ve şiddetli direnişiyle” karşı karşıya kaldığı, bu nedenle kendilerini korumak için güç kullanma ihtiyacı içine girdikleri ifade ediliyor ki bu da çiftestandartın açık delilidir. O yüzden bu rapor Türkiye’yi çileden çıkartmaya yetti. Ezcümle, BM hazırladığıbu raporla öne çıkan ifadeler ile İsrail komandolarının “meşru müdafaa hakkını” kullandığını ima etmeye çalışıyor ki. Bunun da kabul edilebilir olması mümkün değildir.

Tüm bu gelişmeler karşısında Türkiye, Büyük Millet/Büyük Devlet iddiasından yola çıkarak tarihin kendisine yüklediği misyonun bilinciyle hareket etti ve:

1-Türkiye İsrail’deki temsiliyetini 2. Kâtiplik düzeyine indireceğini,

2-Mavi Marmara baskını sebebiyle, İsrail yönetiminin özür dilemesini ve tazminat ödemesini.

3-Gazze’deki ablukayı derhal kaldırması ültimatomunu verdi.

Tabi Türkiye’nin bu tavrı yurtta ve dünyada yankılandı. İsrail’de şok etkisi yaratan bu karar içimizdeki bazı İsrail sevdalılarını da telaşlandırdı ve kendilerine yakışır manşetlerle İsrail’in âli menfaatleri doğrultusunda Bremen mızıkacıları gibi tempo tuttular.

Evet, gün İsrail’in değil; Türkiye’nin âli menfaatlerini koruma günüdür. Vatanperverliği kimseye kaptırmayanların içine düştükleri acıklı hale bakınca acıyorum onların o zavallılıklarına…

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.