1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Federal Mogul’da EMEP’lilere saldırı
Federal Mogul’da EMEP’lilere saldırı

Federal Mogul’da EMEP’lilere saldırı

EMEP İl Başkanı Arzu Erkan Federal Mogul Fabrikası önünde parti yöneticilerinin uğradığı saldırı hakkında bilgi vererek, “Türk Metal yöneticileri üyelerimize saldırdı” dedi.

A+A-
Emek Partisi (EMEP) Kocaeli İl Örgütü tarafından bir basın açıklaması düzenlendi. Parti binasında gerçekleşen basın açıklamasını İl Başkanı Arzu Erkan okudu. Erkan yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Metal işçilerinin “İnsanca çalışma koşulları ve insanca bir yaşam” talebiyle başlattıkları ve günler süren direnişin ardından metal patronları ve Türk Metal Sendikası işçilerin mücadelesini engellemek için baskıları artırırken, işçilerin sesi soluğu olan Evrensel Gazetesi ve Hayat TV çalışanları ile partimiz üyelerine saldırılar da artmaya başladı. Daha önce de basına ve kamuoyuna yansıdığı üzere metal direnişinin yaşandığı Ankara, Bursa ve ilimiz Kocaeli’nde başta Evrensel Gazetesi muhabirleri, gönüllü habercileri ve partimizin yönetici ve üyeleri kaçırma, alıkoyma, tehdit ve fiili saldırılarla karşı karşıya kaldı.  

ANKARADA YÖNETİCİMİZ KAÇIRILDI

Ankara’da il yöneticimiz Kadir Örnek evi önünde başına çuval geçirilerek kaçırıldı, yine Ankara’da diğer bir il yöneticimiz Ayhan Aydoğan Polatlı’da Türk Metal’den istifa eden ORS Rulman işçileri ile görüşmeye giderken yolunu kesen 4 kişi tarafından alıkonuldu. Bu kentte 12 yıldır Evrensel Gazetesi Kocaeli İl Temsilciliği görevini sürdürmekte olan ben de bizzat Türk Metal genel sekreteri Yücel Yücel tarafından telefonla aranarak tehdit edildim.  Bu tehdit telefonun ardından Ford Otosan’daki direniş devam ederken direniş alanından ayrılıp evime gittiğim bir gece yolumun üzerinde, yine aynı gece evimin önünde lacivert marka bir araçtan havaya iki kez 4 el ateş edildi. 

FEDERAL MOGUL ÖNÜNDE SALDIRI

Tüm bu yaşananlar kamuoyu ile paylaşıldığında Türk Metal Genel Merkezi tarafından yazılı bir açıklama yapılarak ‘bu olaylarla bir ilgileri olmadığı’ iddia edildi. Kaçırma, alıkoyma, tehdit ve fiili saldırılar ile bir ilgileri olmadığını iddia edenler, dün akşam saatlerinde İzmit Federal Mogul Fabrikası önüne giderek metal işkolunda yaşanan gelişmelere ilişkin işçileri bilgilendirmek üzere bildiri dağıtımı yapan Emek Partisi yöneticilerine saldırarak darp ettiler. Yani takke düşmüş kel görünmüştür. Saldırıyı gerçekleştiren 5 kişi arasında Türk Metal Sendikası Kocaeli Şube Sekreteri Rüçhan Akmete’de bulunmakta. 

ÜYELERİMİZE KÜFÜR ETTİLER

Kocaeli il yöneticilerimiz Adem Korkmaz, Gözde Meydan ve Körfez ilçe yöneticimiz Dilara Çoban’a saldırılarak ellerindeki bildirileri almak isteyen, kadın arkadaşlarımıza ağıza alınmayacak küfürler edecek kadar insanlıktan nasibini almamış bu saldırganları, yıllardır her mücadelelerinde partimizi yanlarından gören Federal Mogul işçileri engellemiş, saldırının daha vahim sonuçlara yol açmasına mani olmuşlardır. Saldırganlar yöneticilerimizi darp etmekle kalmamış, aynı zamanda suç işleyerek partimizin siyasi faaliyetlerini de engellemişlerdir. Saldırganlar hakkında Kuruçeşme Polis Karakolu’na giderek şikâyetçi olunmuştur. Yöneticilerimize Federal Mogul önünde saldıranların eşkâlleri de, isimleri de bellidir. Türk Metal Kocaeli şube sekreteri Rüçhan Akmete ve TM üyeleri Mustafa Çakım, Erkan Sağlam, Atilla Özler ve Fatih Uzun.  Şimdi başta Kocaeli Valiliği olmak üzere görev bu ilin yetkililerindedir. 

TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ

Partimiz saldırganların hak ettikleri cezaları almaları için bu sürecin takipçisi olacaktır. Bu saldırı metal direnişi başladığı günden bu yana çeşitli kentlerde gerçekleştirilen kaçırma, alı koyma, tehdit ve darp olaylarının devamı niteliğindedir.  Bu saldırılarla ilgimiz yoktur diyenler bugün hiçbir kanıta ihtiyaç duymadan açığa çıkmıştır. Gerek partimiz üye ve yöneticileri, gerekse de benim de temsilciliğini sürdürdüğüm işçi basını Evrensel Gazetesi ve Hayat Televizyonu muhabirleri çoktan bir sendika olmaktan çıkmış bu karanlık şebekenin hedefi durumundadır. Saldırılara ilişkin yapılan açıklamalar, HDP İstanbul milletvekili Levent Tüzel tarafından meclise verilen soru önergesinden bu yana yetkililer hiçbir adım atmamıştır.  İlgili kurumlar bu karanlık şebekenin saldırıları ile ilgili harekete geçmek için daha ne beklemektedir acaba? Daha vahim olaylar yaşanması mı gerekmektedir saldırganlar hakkında işlem yapmak için? İşçilerin kendi kurduğu parti olan partimiz bu karanlık şebeke tarafından verilen mesajı almıştır. Bundan sonra daha çok işçi ile yan yana geleceğiz. Hiçbir tehdit, hiçbir saldırı partimizi mücadelesinden alı koyamayacaktır. 
Bu haber toplam 1712 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.
1 Yorum