1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Fen İşleri’ne bağlı tüm araçlara uydudan takip
Fen İşleri’ne bağlı tüm araçlara uydudan takip

Fen İşleri’ne bağlı tüm araçlara uydudan takip

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, meclis toplantı salonunda Fen İşleri Daire Başkanlığı Yol Bakım Onarım ve Yapım Şube Müdürlüğü’nün çalışmalarıyla ilgili bilgilendirildi. Dair

A+A-

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, meclis toplantı salonunda Fen İşleri Daire Başkanlığı Yol Bakım Onarım ve Yapım Şube Müdürlüğü’nün çalışmalarıyla ilgili bilgilendirildi. Daire Başkanı Tahir Akman tarafından Başkan Karaosmanoğlu’na sunulan brifingde Fen İşleri’ne bağlı tüm araçların her hareketinin uydudan(GPRS) takip edildiği bilgisi verildi.

DAİRE BAŞKANI AKMAN’DAN BRİFİNG

Başkan Karaosmanoğlu’na çalışmalarla ilgili bir sunum yapan Fen İşleri Daire Başkanı Tahir Akman, Yol Bakım Onarım ve Yapım Şube Müdürlüğü’nün belediye sınırları dâhilinde meydan, bulvar, cadde ve ana yolları yapmak, yaptırmak; bakım ve onarımlarının yapılmasını sağlamak, açılacak yolların yerinde tespitinin yapılarak, etüt çalışmalarını yapmak, kar ve buzlanma ile mücadele hizmetleri yürütmek, sıcak asfalt, sathi kaplama, rotmiks benzeri bitüm katkılı malzeme üretmek veya ürettirmek gibi hizmetleri yürüttüğünü ifade etti.

6 BİN 847 KM’LİK ALANDA HİZMET

Çalışmalarla ilgili Başkan Karaosmanoğlu ile toplantıya katılan Genel Sekreter Ersin Yazıcı, Genel Sekreter Yardımcısı Ercan Yazıcı ve Başkan Vekili Zekeriya Özak’a detaylı bilgi sunan Akman, toplam 308 personelle Kocaeli geneline hizmet sunduklarını, halen devam eden ve 2011-2012 tarihlerinde tamamlanması planlanan 83 projeyi yürüttüklerini anlattı. Kocaeli içinde belediye sorumluluğunda bulunan toplam 6 bin 847 kilometre uzunluğunda bir yol ağında hizmet verdiklerini hatırlatan Akman, çalışmalarını 200’ün üzerinde araçla yürüttüklerini de sözlerine ekledi.

UYDUDAN ARAÇ TAKİP SİSTEMİ

Fen İşleri Daire Başkanı Akman, sunumda özellikle uydudan(GPRS) araç takip sistemi üzerinde durdu. Sistem hakkında geniş bilgi veren Akman, ‘’Başkanımızın, ekipmanımızın verimli ve fonksiyonel kullanılması yönündeki talimatlarıyla hayata geçirdiğimiz uydudan araç takip sistemiyle Fen İşleri’ne bağlı tüm araçları anlık olarak kontrol edebiliyoruz. Arazi kontrol şefliğine bağlı sistemden araçların gün içerisinde ne kadar çalıştığı, hangi bölgede çalıştığı, çalışma bölgesinin dışına çıkıp çıkmadığı kontrol ediliyor. Fen İşleri Dairesi bünyesinde tüm araçlar ve iş makineleri sisteme dâhil edilmiştir’’ açıklamasını yaptı.

265 ARAÇ HER AN TAKİPTE

Sistemin çalışmasının düzenli olarak takip edildiğini aktaran Akman, ‘’Sistem, ilgili araçların tüm güzergâhtaki hareketlerini takip ederek uyarı ve raporlama işlemlerini gerçekleştirmektedir. Görevlendirme dışı hareketler sistem tarafından uyarılmakta olup, gerekli işlemler için ilgililere aktarılmaktadır. Ayrıca geçmişe dönük hareketler de raporlandırılarak sorgulanabilir. Böylece tüm araçların verilen görevleri düzgün bir şekilde yerine getirmelerinin kontrolü sağlanmış olmaktadır. Bu sayede Fen İşleri bünyemizdeki tüm araçların gündelik performansı ölçülerek, verimi kontrol ediliyor. Aracın hızı, istikameti, bulunduğu yer, saat kaçta kontak açıp kaçta kapattığı anlık olarak tespit edilebiliyor’’ şeklinde konuştu. Fen İşleri Daire Başkanı Akman, halen 265 aracın uyduran takip sistemine dâhil edildiği bilgisini de verdi.

BAŞKAN: KALİTE VE VERİMLİLİK ÖNCELİĞİMİZ

Verilen bilgilerden duyduğu memnuniyeti ifade eden Başkan Karaosmanoğlu, ‘’Yaptığımız çalışmalarda iş verimliliği ve kalite çok önemli. Makine parkımızı ekonomik ve verimli şekilde kullanmaya dikkat etmeliyiz. Personelimizin eğitimine de önem veriyoruz. Büyükşehir ve Fen İşleri, adeta bir eğitim yuvası, bir okul gibi olmalıdır. Önceliklerimizi iyi belirleyip, hizmetlerimizi buna göre yönlendirmeliyiz. Yaptığımız her hizmet bize ayrı bir mutluluk veriyor. İşimize sevgimizi ve gönlümüzü katarak çalışıyoruz. Tüm çalışanlarımız bizim için çok değerlidir’’ ifadesini kullandı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.