M.Zeki CANŞİ

M.Zeki CANŞİ

Yazarın Tüm Yazıları >

FETÖİZM

A+A-

Özellikle 28 Şubat 1997 tarihiyle birlikte hortlatılan laisizm sevdası referans alınarak “irtica” adı altında İslam’a ve İslami değerlere salvo atışların temelinde Fetoizm’in İslam dışı yanlış uygulamalarının yattığı, yaşanan süreçler bize gösteriyor. 
Durum onu gösteriyor ki, görünürde İslam adına gerçekleştirilen İslam dışı uygulamalar, tecessüsler, iftiralar, adam kayırmalar, soru çalmak suretiyle haksız kazanç teminleri, faili meçhul cinayetler, ve benzeri bir takım karanlık iş ve eylemler, seküler pagan kültü yaşam tarzını benimsemiş o günün zirvedeki Man kurtlarına ciddi bir alan açmıştı. Onlar da, yapılan tüm bu yanlış uygulamaların kökeninde İslamiyet’in yattığını hesaba katarak “irtica” üzerinden İslami değerleri aşındırmak suretiyle Müslüm Gündüz-Fadime şovları ve Aczimendi tiyatral  faaliyetleri ile İslam’a fatura ettikçe, Müslümanlara karşı kin ve nefretin boyutları her geçen gün artarak devam ediyordu. Bu durum da, muharref İslam anlayışının mümessillerinden Fetoizm’in çok da hoşuna gidiyordu. Çünkü, Siyonistlerce istenen, günün pagan laik kültün mümessilleri ile Fetoizm’in ortak düşmanı olan orijinal İslam’ın hasar almasıydı. Farklı mecralardan birlikte vuruyorlardı. Öylelikle aynı paydada buluşuyorlardı. Bununla, hem birlikte hizmetine amade oldukları Siyonizm’e muazzam bir hizmet sunacaklar ve hem de ortak düşmanı oldukları orijinal İslam’ı toplumun gözünden düşüreceklerdi. Birlikte öyle de yaptılar!
Bu tahribat yıllarca sürdü, ta ki 15 Temmuz 2016 tarihine kadar. İşte bu tarihte, başta Sayın cumhurbaşkanı olmak üzere ferasetli yöneticilerin ve basiretli halkımızın dayanışması sonucu tahribat püskürtüldü. Böylelikle, Fetoizm’in gerçek yüzü göründü ve bu örgütün görevinin muharref bir İslam anlayışını Türkiye’ye yerleştirmek ve bununla İslam coğrafyasını peyderpey orijinal İslam’dan soğutmak ve soyutlamak. İşte tedricen yürüttükleri bu tahrif mekanizmasını ancak 15 Temmuz 2016 tarihine kadar başarı ile yürütebildiler. 
15 Temmuz 2016 tarihine kadarki tüm siyasi, askeri ve bürokratik manipülasyonlarda bu örgütün parmak izini görmek mümkün. Nerede bir dezenforme bilgiye dayalı destabilizasyon varsa, mutlaka onların bir çiziği mevcut. İşte bu örgüt yanlış yaptıkça, seküler pagan kültü de ondan beslenerek palazlandı. Onlar palazlandıkça, bu örgüt de aynı oranda palazlandı. Yani anlayacağınız, gizli bir ittifakları söz konusuydu ve karşılıklı etkileşim ve iletişim ile eş zamanlı ve eşgüdümlü bir şekilde palazlanıp tahribatlarını sürdürüyorlardı. Çünkü ortak düşmanları aynıydı ve birlikte vurulması gerekirdi, onlar da öyle yapageldiler. 
Peki, mesela Uğur Mumcu’nun öldürülmesi bunlara ortak ne fayda sağlayacaktır?
Burada kazan kazan formülü göze çarpıyor. Uğur Mumcu’nun cenaze törenini şöyle bir gözünüzün önüne getirin. Yaşananları, atılan sloganları bir hatırlayın bakalım. 
Fetoizm’in ortaya attığı görüş neydi?
Radikal İslam- Ilımlı İslam, Dinler arası diyalog, falan-filan… Yani, hep sulandırma ve İslam’i değerleri aşındırmaya matuf söylem ve eylemler…
Uğur Mumcu ne diyordu ekranlarda?
Radikalizm ile İslam’ı aynı kefeye koyan, memleketin geri kalmasında İslam’ın payı olduğuna vurgu yapan ve bunun üzerinden mütedeyyin insanların manevi hükm-ü şahsiyetlerini tahkir eden, tezyif eden kışkırtıcı ve tahrik edici konuşmaları İslami hassasiyetleri taşıyan insanları ciddi manada rencide ediyordu. Bunu keşfeden Fetoizm ile onun seküler pagan partnerini harekete geçirdi ve Uğur Mumcu bir şekilde aracına bomba konularak imha edildi. Peki, ondan sonra ne oldu? Cenaze töreninde hep bir ağızdan birlikte ağız dolusu küfürlerle İslam’a ve onun değerlerine saldırılar yapıldı. “Kahrolsun şeriat” söylemleri sokaklarda yankılanıp kulakları çınlatıyordu. Zaten bununla maksat hasıl olmuştu, istenen de oydu ve her iki tarafın da muazzam hoşuna giden bir durum Uğur Mumcu’nun imhası ile oluşmuştu. 
Değerli dostlar, o kadar çok örnek var ki, ciltlerce kitap yazdırmayı gerekli kılıyor, köşemiz buna müsait değil. Sadece bir örneği nazar-ı dikkatinizi celp etmek için paylaştım. Dünya görüşü ne olursa olsun, umarım akl-i selim sahibi insanlarımız tahrip mekanizmalarını iyicene öğrenip tedbirlerini de ona göre almalarıdır. Mevla’m, ülkemizi ve tüm insanlığı şeytanlaşmış insanların şerrinden muhafaza etsin.                                       
      
 

Bu yazı toplam 1300 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.