1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. "FETÖ'ye hesap soranlara oy vereceğiz"
"FETÖ'ye hesap soranlara oy vereceğiz"

"FETÖ'ye hesap soranlara oy vereceğiz"

Memur Sen Konfederasyonu Genel Başkanı Ali Yalçın İzmit Milli İrade Meydanı'nda düzenlenen 1 Mayıs kutlamasında önemli mesajlar verip, "FETÖ'ye hesap soranlara oy vereceğiz" dedi.

A+A-

Memur Sen Konfederasyonu Genel Başkanı Ali Yalçın, “Akçakoca’nın şehir Kocaeli’ye Anadolu’dan gelen dava arkadaşlarımı selamlıyorum. 1 Mayıs emek dayanışma bayramımızda zorbalara karşı adalet ve özgürlük mesajı veriyoruz. Alın terinin temsilcilerini selamlıyorum. Emeğin dayanışma bayramında Kocaeli’den İstanbul’u Hatay’ı, Adana’yı selamlıyorum. 1 Mayıs coşkusunu her sene farklı bir ilde yaşıyoruz. Bugün Akçakoca, İpsiz Recep, Yahyakaptan’ın vatan ettiği Kocaeli’deyiz. Dünyanın her yerinde insanlık değerleri ayaklar altında eziliyor. İnsanların umudunu yitirmesi bekleniyor. Ümmet coğrafyasından yükselen sesler arşa ulaşıyor. Her yerde ölüm, talan ve kan var. Son 25 yılda 12 buçuk milyon insanımızı savaşlarda kaybettik. 400 milyon yetim çocuk var. Türkiye’miz can pazarında yaraları sarmak için çırpınan bir doktor gibi adeta. Dünyanın  bütün emekçileri anti-kapitalist kampta birleşmek zorundalar. Dünya’da her insanın onurluca yaşayabileceği kaynak var. Sorun ahlak ve küresel adaletsizlik. Onun için bir yanda açlık içinde yaşayan bir taraftan emeği sömürenler. Binlerce insan açlıktan ölüyor. Dünya’da 800 milyon insan temiz suya muhtaç. İnsanları ölüme mahkum edenler kim? Kapitalizm bir küresel hırsızlık sistemidir. Emperyalizm dünyadaki en büyük cinayet şebekesidir. Memur Sen olarak paylaşırsak hepimize yeter diyoruz. Birileri Türkiye’nin önünü tıkamak istiyor. Geçti o günler geçti. Herkesin 24 Haziran seçimlerinde milletin iradesine sahip çıkılmalı. Biz FETÖ ile hareket edenlere değil, FETÖ’ye hesap soranlara oy vereceğiz. Türkiye’ye kurulan tuzakları başlarına geçirenlere oy vereceğiz. 16 Nisan’da tercihimiz evet demiştik. Biz  millet iradesinin yanındayız. Biz milletle beraber yol alanlarla olacağız” dedi.

Memur-Sen’in taleplerini meydanlardan haykırdı 
Yalçın son olarak meydandan kamu görevlilerinin taleplerini de şu şekilde sıraladı: 
"İstihdam sadece kadrolu olsun, büyümeden pay verilmemesi yanlışlığı son bulsun. Kamuda sözleşmeli personel uygulaması kalksın, bütün sözleşmeliler kadroya alınsın. Gelir vergisinde mağduriyet giderilsin, maaş kaybı telafi edilsin. Vergide ya matrah artsın ya oran düşsün, vergi yükü adil bölünsün. Artık ertelenmesin; ek göstergeler yükseltilsin. Ek ödeme oranları eşitlensin, ek ödeme emekli maaşına eklensin. Grev ve siyaset yasağı kalksın, 82 model kılık-kıyafet yönetmeliği çöpe atılsın. Döner sermaye gelirleri; kazandıranlar arasında bölüşülsün. Kıdem aylığında süre sınırı kalksın, gösterge rakamı artırılsın. Yemek ve giyecek yardımı tutarları artırılsın yardımdan bütün kamu görevlileri yararlansın. Toplumun temel direği aileye destek verilsin; eş ve çocuk yardımı yükseltilsin. Personelinden daha az ücret alan yönetici kalmasın. Toplu Sözleşme yasası da masası da adil bir şekilde yeniden düzenlensin; Toplu pazarlık süresi uzatılsın." 

Yalçının konuşmasının ardından Filistin ve Kudüs’ü Destekleyen Sendikalar Birliği Genel Sekreteri Filistinli Enes İbrahim bir selamlama konuşması yaptı. Konuşmaların çalışan kutlama şarkılarıyla 1 Mayıs etkinlikleri sona erdi. 

Ayşegül KALAYCI

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.
6 Yorum
    İlgili Haberler