1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Gebze Meclisi’nde 10 madde
Gebze Meclisi’nde 10 madde

Gebze Meclisi’nde 10 madde

Gündemde yer alan 10 maddenin karara bağlandığı Gebze Belediyesi Eylül ayı birleşiminde, belediyenin idari kadrosunda yeni düzenlemelere ilişkin meclis üyelerine bilgi veren Belediye Başkanı Adnan Köşk

A+A-

Gündemde yer alan 10 maddenin karara bağlandığı Gebze Belediyesi Eylül ayı birleşiminde, belediyenin idari kadrosunda yeni düzenlemelere ilişkin meclis üyelerine bilgi veren Belediye Başkanı Adnan Köşker, kütüphane müdürlüğüne atanan Mevlüt Akbulut’un yerine vekaleten, müdür yardımcısı Hakkı Şen’in getirildiğini söyledi

Gebze Belediyesi Eylül ayı olağan oturumu, önceki gün Evlendirme Müdürlüğü Salonu’nda gerçekleştirildi. 10 maddenin görüşülerek karara bağladığı meclis oturumunu Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker yönetti. Yoklama ve ağustos ayı karar özetlerinin okunarak oybirliğiyle kabul edilmesiyle başlayan eylül ayı oturumunda 5 adet işgalli parsel satışına ilişkin plan ve bütçe komisyonu raporu görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi.

GÜNDEMDE İMAR VARDI

İmar planı tadilatı ile ilgili İmar Komisyonu raporlarının ele alınarak görüşüldüğü ve karara bağlandığı eylül ayı meclis oturumunda ayrıca; belediye merkez ve ek hizmet binalarının genel temizlik işlerinin yıllara yaygın olarak yaptırılmasına ilişkin plan ve bütçe komisyonu raporu oy birliğiyle kabul edilerek karara bağlandı. Gündemin 6. maddesinde yer alan kadastro çalışmalarında görev yapmak üzere bilirkişi seçilmesi ile ilgili hukuk dilekçe komisyonu raporu kararı görüşülerek oybirliğiyle karara bağlandı. Eylül oturumunda ayrıca şu maddeler ele alınarak karara bağlandı: “Belediye 2012 mali yılı tahmini gelir gider bütçesi plan bütçe komisyonuna havale edildi. İmar planı tadilat taleplerinin görüşülmesi ve satranç turnuvasında dereceye girecek sporculara verilecek ödüllerin belirlenmesine ilişkin Kültür Müdürlüğü talebi plan ve bütçe hukuk komisyonlarına havale edildi.”

ZABITADA GÖREV DEĞİŞİMİ

8 Eylül Perşembe günü Gebze Belediyesi’nin kardeş belediyelerinin belediye meclis üyelerinin katılımıyla düzenlenecek Nevşehir gezisi hakkında bilgi veren ve hatırlatmada bulunan Belediye Başkanı Adnan Köşker, oturumun son bölümünde meclis üyelerinin sorularını cevaplandırdı. Dilek ve temenniler bölümünde meclis üyelerine hitaben kısa bir konuşma yapan Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, belediye idari kadrosunda yapılan değişiklik hakkında da bilgi verdi. Zabıta Müdürü Mevlüt Akbulut’un yeni görev yerinin kütüphane müdürlüğü olduğunu açıklayan Başkan Köşker, zabıta müdürlüğü görevini vekaleten müdür yardımcısı Hakkı Şen’in yürüteceğini de sözlerine ekledi.

SORULARA YANIT VERDİ

Gebze’de yaşanan trafik sorununa ilişkin meclis üyelerinin sorularına da yanıt veren Başkan Köşker, hazırlanan ulaşım master planıyla Kocaeli genelinde olduğu gibi Gebze’de de sıkıntıların ivedilikle çözüleceğini ifade etti. Kentin ana arterlerinde yapılacak kavşak ve yol çalışmalarıyla trafik yükünün önemli oranda azalacağına dikkat çeken Başkan Köşker, Gebze’nin daha modern ve yaşanabilir bir kent olabilmesi için durup dinlenmeden çalışmaya devam edeceklerini dile getirdi. Meclis oturumu, Ekim ayı meclis birleşiminin 3 Ekim Pazartesi tarihinde saat 15. 00’te yapılması karara bağlanarak sona erdi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.