1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Gecekondu önleme bölgesi imar planı yeniden askıda!
Gecekondu önleme bölgesi imar planı yeniden askıda!

Gecekondu önleme bölgesi imar planı yeniden askıda!

Gebze, Güzeller-Sultanorhan-Kirazpınar mahallelerinde gecekondu önleme bölgesine ilişkin olarak hazırlanan 1/5000 ölçekli nazım ve 1/1000 ölçekli uygulama imar planları 3. kez askıya çıktı...

A+A-
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Mekansal Planlama Genel Müdürlüğü'nün yazısıyla 31 Mart 2014 -  30 Nisan 2014 arasında ilan edilen Gebze Güzeller-Sultanorhan-Kirazpınar mahallelerinde gecekondu önleme bölgesine ilişkin olarak hazırlanan 1/5000 ölçekli nazım  ve  1/1000 ölçekli Uygulama İmar planlarına karşı yapılan  itirazların incelendi.  
TOKİ  tarafından hazırlanan 3 paftalık 1/1000 ölçekli  uygulama imar planının bakanlık tarafından 16 Ekim 2014 tarihinde onaylandığından bahisle onaylanan bu 3 paftanın 1 ay süreyle ilan edilmesi istenmiş ve  03 Kasım 2014 Pazartesi gününden itibaren 1 ay süreyle Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından askıya çıkarılmıştı. Askı süresi sonunda 8 adet itiraz başvurusu gelmişti.
Gebze sınırlarındaki Güzeller-Sultanorhan-Kirazpınar Mahalleleri Gecekondu Önleme Bölgesine ait Uygulama İmar Plan Değişikliği Plan Notu Değişikliği teklifinin, bakanlık tarafından tekrar incelenerek 27 Mayıs 2015 tarihinde tadilen onaylandı ve kalan diğer kısımların ise kesinleştiği belirtilerek bu plan notu değişikliğinin 1 ay süreyle askı ve ilan işlemlerinin yapılması istendi.
TOKİ tarafından bakanlığa iletilen ve bakanlık tarafından 27 Mayıs 2015 tarihinde onaylanan Kocaeli Gebze ilçesi sınırlarındaki Güzeller-Sultanorhan-Kirazpınar Mahalleleri Gecekondu Önleme Bölgesine ait Uygulama İmar Plan Değişikliği bugün askıya çıktı. İmar planı 30 gün boyunca askıda kalacak.
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.
1 Yorum