1. YAZARLAR

  2. İbrahim ELGİN

  3. GEL DE UTANMA ARKADAŞ
İbrahim ELGİN

İbrahim ELGİN

Yazarın Tüm Yazıları >

GEL DE UTANMA ARKADAŞ

A+A-

Diyarbakır'da bir askeri kışlanın önünde her gün atık ekmekleri toplayan yaşlı bir ninenin hâli komutanın dikkatini çeker. Ninenin yanına yaklaşır. Ancak nine Türkçe, komutan da Kürtçe bilmediği için bir süre anlaşamazlar. Kürtçe bilen bir askerin tercümanlık etmesiyle aralarında şu konuşma geçer.
Komutan: Teyze neden atık ekmekleri topluyorsun? Bu kadar mı ihtiyaçlısın?
Nine: Yok Evladım, Allah''a çok şükür paramda var, pulumda. Ancak; Benim 5-6 yaşlarında bir torunum var. Amansız bir hastalığa yakalandı. Doktorlar çare bulamadılar, sonra ilmine ve irfanına güvendiğim bir hocaefendi dedi ki; "Askeriye peygamber ocağıdır, ekmeği her derde devadır, her gün oradan bir ekmek al ve torununa yedir, inşallah hiç bir sıkıntısı kalmayacak" der.
Komutan: (Duygulanır ve gözleri dolar) Teyzeciğim der mâdem öyle, bundan sonra atık ekmekleri toplama. Sen her gün gel, ben sana buradan taze ekmek vereyim. Onu yedir torununa. 
Nine: O nasıl söz evladım. "Ben o Mehmetçiklerin hakkını torunuma yedirirsem bunun hesabını Allah''a nasıl veririm?"
Diyarbakırlı ninenin "askerin hakkıdır" diye bir dilim ekmeğe bakış açısı işte bu. Birde Suriye’de şehit olan Asker ve sivillerimizin hakkını bana düşündürdü. Eli, ayağı öpülesi ninemizin ihlâs ve samimiyeti karşısında gel de bir Türk insanı olarak utanma.
Diyarbakırlı bu teyzemizin Mehmetçiğe karşı olan davranışına bak. Birde sözde biz kürtlerin hakkını savunuyoruz diyen PKK terör örgütüyle beraber hareket eden HDP’li milletvekillerinin yaptıklarına bak. Allah’ım Bu yapılanlara baktıkça senin için şehadet şerbetini yudumlamış şehitlerimizin kanı yerde kalmasın diye haykırıp dua eden Türk halkı adına utanıyorum. 
Suriye’de askerlerimizi şehit eden PYD ve YPG gibi terör örgütlerine bile bunların hepsi terör örgütüdür diye söyleyemeyen CHP Genel başkanı ve milletvekillerinin sanki bu terör örgütlerini desteklercesine yaptıkları söylemlere bakıp utanıyorum. 
Derneğinin başında Türk ibaresi bulunup da Türk milletine yakışmayacak söylemlerde bulunan Tabipler Birliği başkanının söylemlerine bakıyor ve utanıyorum. 
Civan gibi evlatlarını kınalayarak devletime, milletime kurban olsun diye askere gönderen anneleri, babaları, eşleri, öksüz kalan çocukları gördükçe utanıyorum. 
    Acaba o askerlerimizi şehit eden YPG ve PYD gibi terör örgütlerini destekleyip onlara silahlar veren sözde stratejik ortağımız ABD ve Avrupa ülkeleri hiç utanmıyorlar mı? Arkadaşlar bunlar utanmazlar çünkü hem ikiyüzlüler hem de Türkiye’nin ilerlemesinden rahatsızlar. Aslında bu olaylar sayesinde Türk halkı ABD ve Avrupa’yı daha iyi tanımış oldu. Çünkü şimdiye kadar Türk halkının zihninde Avrupa insanı kültürlü, güvenilir demokratik insanlar olarak bilinirdi. Ama bu imajların hepsi artık bitti. Demek ki Avrupa’yı tanımak için böyle olayların olması gerekiyormuş. Hani biz onları tanıdıkta onlar bizi tanımadı mı aynen dediğim gibi çok iyi tanıdılar bu son olaylarda onlar da Türk halkının nasıl bir halk Türkiye Cumhuriyeti Devletinin de nasıl bir devlet olduğunu tanımış oldular. Yahu arkadaş Çanakkale de dünyanın yedi düveli yani sizin dedeleriniz üzerimize saldırdı da yine bir şey yapamadı. 
    Yani şu an Suriye’de sizlerin desteklediği bir avuç  terörist çapulcuyla mı Türk Devletini parçalayıp yıkacaksınız ? Mümkün değil çünkü siz Türk Milletini daha tam tanıyamamışsınız, ya da dedeleriniz sizlere bizi tam anlatamamışlar. Ya da siz dedelerinizi tam dinlemediniz. Ama artık 15 Temmuz darbe girişimi ve Suriye olayından sonra hem dünya devletleri hem de sizler gerektiğinde Türk askeri ve Türk insanının neler yapabildiğini iyice tanımış oldunuz herhalde.
    Bakın sizler bu işleri Türkiye’de gezi olaylarıyla başlatıp ta 15 Temmuz hain darbe teşebbüsüne kadar getirdiniz yine olmadı. Şimdi PYD, YPG, PKK gibi terör örgütleriyle deniyorsunuz ama şunu çok iyi bilin ki yine olmayacak. Niye olmayacak bir artık Türkiye Cumhuriyetinin Başında Baş Komutan Recep Tayyip ERDOĞAN gibi bir lider var. İki Türkiye ekonomisi artık dolarlar, Eurolar indi çıktı diye etkilenecek bir ekonomi değil. Üç Türk halkı artık hem içerde hem dışarda Türkiye’ye kim dost kim düşman iyice tanıdı. 
Dördüncüsü bu en önemlisi 30 yaşın altında 38 milyon dinamik ve genç bir nesil Türkiye’nin ilerlemesi için çalışıyor. Artık Tankını, topunu, silahını, helikopterini ve insansız hava aracını yapan bir ülke var karşınızda. Yani anlayacağınız Cumhurbaşkanımızın dediği gibi uyuyan devi uyandırdınız. Bundan sonra artık siz düşünün AB’ ye ister alın ister almayın çünkü artık karşınızda kendi kendine yeten ve kendi göbeğini kendi kesen bir Türkiye var karşınızda vesselam. Herkese iyi pazarlar.   
 

Bu yazı toplam 3179 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.