1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Geleceğin gazetecileri mezun oldu
Geleceğin gazetecileri mezun oldu

Geleceğin gazetecileri mezun oldu

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi’nin 14’ncü dönem mezuniyet töreni Baki Komsuoğlu Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. 803 öğrenci mezun olmanın sevicini yaşadı

A+A-

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi’nin 14’ncü dönem mezuniyet töreni Baki Komsuoğlu Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Düzenlenen coşkulu törende 803 yeni iletişimci mezun oldu. Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Reklamcılık, Radyo Televizyon ve Sinema, Görsel İletişim Tasarımı bölümlerinden mezun olan 803 öğrenci mezun olmanın sevicini yaşadı. Düzenlenen mezuniyet törenine Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Fisun Alver, Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü Nigar Postekçi, fakülte sekreterleri, öğretim üyeleri ve aileler katıldı.

FAKÜLTE BİRİNCİLERİ

2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı 14’ncü dönem mezunlarını veren Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden Gazetecilik Bölümü 246 Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü 251, Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü 209, Görsel İletişim ve Tasarımı Bölümü 54, Reklamcılık Bölümü ise 46 mezun verdi. Düzenlenen törende Halkla İlişkiler ve tanıtım Bölümü öğrencisi Yeliz Gencer birinci, Halkla İlişkiler ve tanıtım Bölümü öğrencisi Lale Paşaloğlu ikinci ve yine Halkla İlişkiler ve tanıtım Bölümü öğrencisi Yeşim Aday ise üçüncü oldu. 

BÖLÜM BİRİNCİLERİ

Gazetecilik bölümü örgün eğitim birincisi Sayide Erarslan olurken, Funda Çamlı ikinci, Berfi Yıldırım üçüncü oldu. Gazetecilik ikinci öğretim de ise Kübra Karaarslan birinci, Melis Ekşioğulları ikinci, Rabia Kaçar ise üçüncü oldu. Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü Yelz Gencer birinci, Yeşim Aday ikinci, Ayfer Altun ise üçüncü oldu. Halkla İlişkiler ve Tanıtım ikinci öğretim bölümünde Lale Paşaloğlu birinci, Funda Çoban ve Birgül Alkan ikinci, Yunus Yılmaz ise üçüncü oldu. Radyo Televizyon ve Sinema bölümü Cansu Gezgin birinci, Kurthan Demir ikinci, Abdullah Fuat Alpay ise üçüncü oldu. Radyo Televizyon ve Sinema bölümü ikinci öğretimde Merve Tesoval birinci, Eylül Tıraş ikinci, Elif Kalp ise üçüncü oldu. Görsel İletişim ve Tasarımı bölümünde Hazer Karabay birinci, Murat Bakır ve Buse Ekelik ikinci, Öznur Ak ise üçüncü oldu. Reklamcılık bölümde ise Şennur Yardımcı birinci, Deniz Çalışkan ikinci, Damla Bıçakçı ise üçüncü oldu. 

FARKLI ZORLUK VE SINAVLARDAN GEÇTİK

Düzenlenen mezuniyet töreni Fakülte birincisi Yeliz Gencer’in konuşması ile başladı. Yaptığı konuşmada mutluluğunu dile getiren Yeliz Gencer, “Hepimiz farklı zorluklardan ve sınavlardan geçerek buraya geldik. Bugün okulumuza veda ederken iletişimci olmanın gurunu yaşıyoruz. İş hayatına atıldığımızda iletişimci bilinciyle başarılı işlere imza atacağımızı biliyorum. Bugün burada bana destek olan öğretmenlerime, aileme ve dostlarıma çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. 

İLETİŞİM GELECEK VADEDİYOR

Daha sonra konuşma yapan Fakülte dekanı Fisun Alver, “Bugün burada 14’ncü dönem mezunlarını veriyoruz. İletişim biliminin yanı sıra sosyal bilimlerinde öğrencilerimizin kendilerini geliştirmelerine katkı sağladık. 21’nci yüzyılın önemli dallarından biri olan iletişim perspektifine açık olması gelecek vadediyor. Bu çerçevede öğrencilerimize, hocalarımıza, dekan sekreterlerine ve öğrencilerimizin ailelerine çok teşekkür ediyorum. Bizlerden desteğini esirgemeyen rektörümüze çok teşekkür ediyorum. Sevgili öğrencilerimiz bundan sonra yeni yaşamınızda yolunuz açık olsun” ifadelerini kullandı. 

YÜKSEK LİSANS VE DOKTORA’YA BEKLİYORUZ

Törende son olarak konuşma yapan Rektör Sadettin Hülagü, “yıllar önce bizlere emanet ederek bırakmış olduğunuz çocuklarınızı biraz daha büyümüş, biraz daha olgunlaşmış ve alanında uzman bireyler olarak sizlere teslim etmenin gururunu yaşıyoruz. Her son bir başlangıçtır. Bizler öğrencilerimize güveniyor ve gurur duyuyoruz. Onlarla övünün çünkü bizler övünüyoruz. Öğrencilerimizin kendilerini geliştirmeleri için ulusal ve yerel gazete temsilcilerini fakültelerimize davet ettik. Seminerler düzenledik. Nitelikli insan gücüne ciddi şekilde ihtiyaç var. Bugün aldığınız eğitimin yeterli olduğuna inanmayın. Mutlaka doktora ve Yüksek lisans için sizler bekliyoruz. Sizleri bugünlere getiren yemeyip yediren, giymeyim giydiren ailelerinize teşekkür ediyorum” dedi. 
Bu haber toplam 1498 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.