1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Genç girişimcilere öğüt ve sertifika
Genç girişimcilere öğüt ve sertifika

Genç girişimcilere öğüt ve sertifika

Doğu Marmara ABİGEM A. Ş, İŞKUR Kocaeli, KOSGEB ve Kocaeli Sanayi Odası (KSO) işbirliğiyle düzenlenen girişimcilik eğitimlerini başarıyla tamamlayanlara sertifika verildi. 94 adaydan 50’sine

A+A-

Doğu Marmara ABİGEM A. Ş, İŞKUR Kocaeli, KOSGEB ve Kocaeli Sanayi Odası (KSO) işbirliğiyle düzenlenen girişimcilik eğitimlerini başarıyla tamamlayanlara sertifika verildi. 94 adaydan 50’sine sertifika verildi.

Kocaeli Sanayi Odası Konferans Salonu’nda düzenlenen törene Vali Ercan Topaca, Vali Yardımcısı Dağıstan Kılıçaslan, Doğu Marmara ABİGEM A. Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, KOSGEB Kocaeli Hizmet Merkez Müdürü K. Atacan Yücelen,  İŞKUR İl Müdürü Öztekin Kaşukci, Sanayi İl Müdürü İhsan Ertuğrul, Doğu Marmara kalkınma Ajansı Genel sekreteri  Erkan Ayan, Doğu Marmara ABİGEM Genel Müdürü Memet Turabi  ve girişimci adayları katıldılar.

Girişimcilik önemli

Törende Doğu Marmara ABİGEM Genel Müdürü Memet Turabi ,KOSGEB  Merkez Müdürü Yücelen , İŞKUR Müdürü Kaşukci girişimciliğin öneminden söz ettiler. KSO Başkanı Zeytinoğlu, pazarda var olan fırsatları belirleyen, fırsatları iş fikrine dönüştüren, riski üstlenen kişiler olarak tanımlanan girişimcilerin istihdamın artmasında rollerinin büyük olduğunu vurguladı.

Çözüm girişimcilik

KSO Başkanı Zeytinoğlu ise, “Yaşanan işsizlik problemine bulunacak çözümlerin girişimcilikten geçtiğini biliyoruz. İstihdamı desteklemek amacıyla yapılan girişimcilik programı ile bölgemizdeki kurumları bir araya getirip, sinerji oluşturmayı amaçladık. Uzun yıllar girişimcilik programı için çalıştığımız finansman desteğinin, bu yıl itibarıyla KOSGEB tarafından sağlanmış olması oldukça sevindiricidir. Girişimciler sadece eğitilmekle kalmayıp, finansman desteği ile işlerini daha rahat kurmuşlar ve kurmaya devam etmektedirler” dedi.

Eğitimler sürecek

Zeytinoğlu, eğtimlerin devam edeceğini belirterek, “Kocaeli’nde başlatılan ‘Kendi İşim olsun-Girişimcilik’ programı farklı formatlarda tekrarlanacaktır. KSO olarak KOSGEB  ve Doğu Marmara ABİGEM ile yapılan protokole istinaden 27 Aralık 2010 tarihinde yeni girişimcilik programına start verilecektir. İlgililer bu eğitimleri mutlaka takip etmeliler” diye konuştu.

Sabancılar yetişsin

Vali Topaca da, girişimciliğin çok önemli olduğunu vurgulayarak, “Bir ülkenin başarılı olması o ülkede girişimcilik ruhunun insanlarının üzerinde yoğunlaşması ile olur. Türkiye’de girişimcilik ruhu 1980 yılından sonra başladı. Türkiye’de  Kocaeli girişimcilikte önde giden illerdendir. Türkiyemizde Sabancı , Koç gibi örnek girişimcilerin yetişmesi ve çoğalması temennimizdir” dedi.

Sertifika alanlar

Sertifika alanların isimleri şöyle; “Recep Karaaslan,Gökay Cabak, Ali Uzunoğlu, Zeynel Örkmez, Nalan İlhan, Aysel Bilici,EmrahKurt, Gülten Köksal Döner, Havva Fırat, Ayhan Danış,Nazmiye Sancaktutan,Ayşe Reşitoğlu, Yıldız Sağlam, Hülya Kalafat, Hazel Sağcan, Nigar Çakar, Şerife Albayrak, Cihan Güçlü, Barış Temur, Cengiz Uçar, Adem Yıldırım, Taha Akçay, Sibel Korel,Esma Küçükal, Murat Altun,Akan Demiröz, Ebru Koçak, Metin Altuntepe, Murat Güvenoğlu, Orçun Soytürk, Şükrü Dağ, Ertan Kamış,Gürkan Çüçen, Hüseyin Atar, İsmail Akın, İnanç Yeşil, Oğuz Günaydın, Remzi Başer, Ali Orak, Hümeyra Can, Konca Yıldırım, Özgür Çelebi, Sevilay Demir, Funda Erdem, Gürkan Yılmaz, Mustafa Yar, Burcu Canayakın, Hanife Karakuş,Uğur Düzgün, Berrin Kayalı”

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.
1 Yorum