• BIST 78.844
 • Altın 125,625
 • Dolar 3,0876
 • Euro 3,3575
 • Kocaeli 15 °C

Genç Kocaelililer Derneği, Asude Fırat Özkan – Ceyhun Yalçın

Cem ŞAKOĞLU
Bundan yıllarca sene önce bu kentte kendisinden çok kentlisini düşünen, kenti için hareket eden bir topluluk bir sivil toplum örgütü kurdu. Amaç marka olmak, isim yapmak, dernek vesilesiyle adını duyurmak, bir yerlere gelmek olmadığı için o kadar keyifle toplanılıyordu ki anlatamam sizlere. Yönetim Kurulunun haricinde kurulan komiteler inanılmaz çalışıyor, komite üyesi olsun veya olmasın, herkes katkı koyabilmek adına toplantılara katılıyordu. Bildiğiniz hizmet yarışı. Fikirler, organizasyonlar, görev paylaşımları ve en önemlisi de tüm bunların mutlu mesut bir şekilde gülen yüzlerle yapılması idi. Kurulması ile büyümesi ve adının bir anda duyulmaya başlaması çok uzun süre almadı ancak yine de adının tam manası ile duyulmaya başlama dönemi dernek binasının ‘Küçükörs’ iş hanına taşındığı dönemdir bana göre. 
Derneğin adı GENÇ KOCAELİLİLER DERNEĞİ. Bir de sloganı var tam o dönemin çalışkanlığı ve hizmetlerine uygun. ‘GENÇ KOCAELİLİLER DERNEĞİ BU KENTİN İSTİKBALİDİR’ Tabi her dönem olduğu gibi o dönemlerde de siyaset kent için bittabi ülke için inanılmaz şeyler ifade ediyor. Aslında hiçbir dönemde hiçbir halt ifade etmiyor olsa da öyleymiş gibi gösteriliyor. GKD toplantılarında yönetim kurullarında klasik söylemlerden birisi sık sık hatırlatılıyor ‘Bu dernek siyaset üstü bir dernektir. Herkese eşit mesafededir. Kent için iyi olan her şeyi destekleriz’ Gerçekten de öyle hareket ediliyor. O dönemin siyasi gücü DYP’den, CHP’den, o zamanların RP’den ve diğer siyasi partilerden bir dolu insan aynı çatı altında ve aynı amaca hizmet etmek için hareket ediyor. Seçim zamanları gerek başkanlık, gerek milletvekilliği adaylığı için her siyasi görüşün insanı derneğimize geliyor, dernek üyelerine kendisini ifade ediyor, projelerini ya da mevcut icraatlarını anlatıyor ve gidiyordu. 
Tam bir demokrasi şöleniydi sizin anlayacağınız. Anlatırken bile canım çekti o dönemleri size yemin ediyorum. Tabi her güzel şeyin çabuk biteceği gerçeğine takılıyor bizim derneğimizde bir müddet sonra. Yok yok aklınıza öyle pat diye dernek değişimi gibi bir şey gelmesin sakın. Bütün içtenliğimle söylüyorum ki, Genç Kocaelililer Derneği siyasete ve kişilere alet olmamak için ciddi bir dönem direndi. 1988 yılında kurulan dernek bir çok derneğin iki senede teslim olduğu siyaset veya siyasi karakterlere çok uzun yıllar teslim olmadı. 
Konumuz elbette ki Genç Kocaelililer Derneğinin tarihçesini yazmak değil, onu başka bir zaman keyifle yazacağım. Konu o dönemlerde yönetim kurullarında ya da komite toplantılarında sürekli konuşulan şey ‘Bir gün bu kente hizmet edecek olan Belediye Başkanları ve Milletvekilleri bu derneğin çatısı altından çıkacak insanlardan oluşacak’ söylemi idi. O dönemlerde çok hayal gibi görünen projenin ilk ayağı Sayın eski Sanayi Bakanımız Nihat ERGÜN’ün milletvekili olması ile gerçekleşti. GKD üyelerinin çoğu hemen her dönem kent siyasetinin içerisinde etkili yerlerde yer aldılar. Başarılı yöneticilikler yaptılar. Çünkü bir okul gibi yetiştikleri dernekten herkese eşit şekilde yaklaşmayı, kendin için değil, kentin için, ülken için hizmet etmeyi düstur aldılar. 
Size yemin ediyorum deli gibi özlemişim o günleri. Hani yaşamayan bilmez derler ya, öyle buda emin olun. Bu kentte yine aynı işlevde ve aynı özgür yapı içerisinde derneklerin olmasını çok isterim. Bir tarafın A partili, diğer tarafın B partili görünerek sürdürdüğü dernekçiliklerin bu kente inanın hiçbir faydası yok. Tamamen kişisel egoların tatmini için yapılan, siyasi hegamonyalarını devam ettirebilmek için kişiler, kurumlar ya da üst yöneticiler tarafından pompalanan oluşumlar gibi duruyorlar şu andakiler. Birçok kişi adını bir yerlere yazdırmak için basamak olarak kullanıyor bu oluşumları. Kimileri marka olabilmek, kimileri kendi reklamını yapabilmek adına kullanıyorlar dernekleri. Hemen hiçbir dernek gerçek kuruluş amacına uygun hareket etmiyor. Toplumun genelini kucaklamıyor. Birçok dernek siyasi partilerin alt yapısı gibi hareket ediyor. Her siyasi oluşum bir derneği ele geçirme peşinde. Neredeyse hemen hepsi de ele geçmiş durumda. Bu anlamda sanki herkes kendi kalesini kolluyor gibi bir durum oluşuyor ortada. Ortak üretilebilen hemen hiçbir proje yok. Birisinin A dediğine öteki kesinlikle B diyor. Sorsanız hepsi aynı platformayız diye giriyorlar fotoğraf karelerine ama altı tamamen boş. Yani tam günün Türkiye’si gibi. Hani var ya Edip CANSEVER’İN Mendilimde Kan Sesleri isimli şiirinde ‘Gülemiyorsun ya, gülmek bir halk gülüyorsa gülmektir. Ne kadar benziyoruz Türkiye’ye Ahmet Abi’ sözleri, öyle işte. Biz gülüyoruz ama maalesef ağlanacak halimize gülüyoruz. Ve işin ilginç tarafı da bu yazıyı okuyan hemen hiçbir dernek bu söylemleri üzerine alınmayacak, biz öyle değiliz diye de inanılmaz bir direncin içerisine girecektir. Oysaki direncin bana ya da yazıya değil, direncin sisteme gösterilmesi gerekir ki, ortak paydada kent için, halk için, ülke için ortak ve doğru projeler çıkabilsin.
Anlatmayacağım dememe rağmen yine destan yazdım dernekçilikle ilgili. Konu diğer dernekler değil. Konu GENÇ KOCAELİLİLER DERNEĞİ’NİN eski Başkanı Sevgili Ceyhun YALÇIN ve eski yönetcilerinden Sevgili Asude FIRAT ÖZKAN. Sevgili Ceyhun YALÇIN Başkanımın yönetiminde iki dönem görev yaptım. Hatta GKD’ye ilk başkan adayı olacağı zaman, kendi söylemiyle söylüyorum ki ilk bana telefon etti. ‘GKD başkanlığına aday olmayı düşünüyorum ve ilk seni arıyorum. Benimle olmanı istiyorum. Var mısın?’ dedi. Tabi ben kısadan yazdım. Keyifle ve büyük bir aşkla çalıştım onun döneminde. Sıcak adamdır Sevgili Ceyhun YALÇIN. İçtendir. Kentini ve insanlarını sever. Görev adamıdır. Yılmaz, kolay vazgeçmez, kafasına koydu mu, dibine kadar peşine gider. En az 20-25 senedir tanırım ama daha ‘Ben Ceyhun’u sevmiyorum’ diyenini duymadım. Hani derler ya ‘Yüzü gülen adamdan korkmayın’ diye, bizim Ceyhun YALÇIN’IMIZ da öyledir. Onun için de bu kentte öyle herkese nasip olmayacak bir çevreye sahiptir. Asılından vazgeçmez. Bunu şunun için söyledim, Sevgili Ceyhun YALÇIN GKD Başkanlığı yaptığı dönemden bu yana hiç çıkartmadı yakasındaki GENÇ KOCAELİLİLER DERNEĞİ rozetini. Siyasi parti mensubu olduktan sonra dahi yakasında illa ki GKD rozeti vardı hep. ‘Yahu artık gençlik mi kaldı?’ diye takılmamıza rağmen o vazgeçmedi hiç derneğinden. Çünkü o ideal unutulacak ideal değildi ‘GENÇ KOCAELİLİLER DERNEĞİ BU KENTİN İSTİKBALİDİR’
Asude FIRAT ÖZKAN. Hayatınız boyunca tanıyıp  tanıyacağınız sayılı karakterlerden bir tanesi. Rahmetli Babası Atilla FIRAT Hakimdi. Annesi Sevgili Türkiye FIRAT (Türkan Teyze) memleketteki belki tek TÜRKİYE ismine sahip kadındır. Fethiye Caddesinde ‘HALAY BUTİK’ adında bir butik işletirlerdi anne kız. Müşterisi bol ancak bir o kadar da Sevgili Asude’nin gelen gideninin bol olduğu bir dükkandı. Allah’ım günlerimizin bir çoğu onun dükkanlarında geçerdi desem abartmış olmam sanırım. Çünkü göremediğin birçok insanı orada görebilme şansın olurdu. İnsanların buluşma mekanı gibiydi. Sevgili Asude’nin insanları etrafında toplayabilme gibi bir yeteneği vardır. Bu bir beceri midir, yoksa Allah vergisi mi bilemiyorum ama böyle bir çekim gücü vardır. Bırakır kendi işini gücünü, milletin derdine koşar. Bir işi üzerine aldığı zaman, o işin de, o işi yapacağı kişinin de iş bitene kadar çekeceği vardır. Ya bir an önce biter o iş, ya da eninde sonunda biter. 
Genç Kocaelililer Derneğinde gerek Başkanlık yaptığım dönemde, gerekse yönetimlerde, komitelerde hep çalıştım Sevgili Asude FIRAT ÖZKAN’LA. Çalıştım çünkü onu tanıyıp yönetime almamak, işe 1 – 0 mağlup başlamak gibiydi. Enerjik, neşeli, sıkıntılı ortamları anında neşelendirebilen, azimli, ekipçi ve sıkı bir kentlidir Sevgili Asude. 
Şimdi gazetelerden takip ediyorum ikisini de. Her ikisi de ayrı partilerden Milletvekili Aday Adayı olmuşlar. Her ikisiyle de hiç kopmadan ve hala devam eden diyaloglarımız var. İki dost, iki can, iki sağlam, sıkı kentli yürek. Gazetelere haber olmadan önce her ikisiyle de konu üzerine sohbetlerimiz olmuştu. Her ikisine de söylediğim şeyi şimdi buradan bir kere daha paylaşmak istiyorum sizlerle. Kişisel olarak yüreğim o kadar çok ister ki her ikisinin de partileri her ne olursa olsun Milletvekili olmasını. Kentlerine hizmet etmesini. Milletin vekil olarak gönderdiği kişilerin nasıl hareket etmesi gerektiğinin dersini vermelerini görmeyi o kadar çok isterim ki. Hani doğru insan, doğru aday diye bağırıp durur ya siyasiler. Ve hatta halk da hep kendi haklarını Türkiye Millet Meclisinde savunacak aday arar durur ya güya. İşte bu iki isimde tam da aranılan karakterdeki insanlardır. Yürekleri güzeldir, siyaseti kişiselleştirmezler, kentlerini, kentlilerini korur kollarlar. Projeler üretebilirler, görev aldıkları projeleri sonuna kadar sürdürürler. Bankamatik milletvekili olmazlar. Ankara’ya taşınıp sanki oralıymış gibi yaşamazlar. Birkaç dönem milletvekilliği yapıp, kürsüden söz alıp kentinin problemlerini bir gün bile yansıtmayan milletvekili profili olmazlar. 
Tam da bu kentin aradığı tipte iki Milletvekili olur her iki isimde ancak, kendilerine de söylediğim süreçte içlerinde görev aldıkları partiler onları ne kadar gerekli yerlere koyarlar onu bilemiyorum. Milletvekili aday adayı olmak problem değil, herkes olabilir. Ancak adayların seçilebilecek sıraya konması siyasi partilerdeki en kaypak oyunlardandır. Kimin ayağının nasıl kayacağı, sıralamaların bir anda nasıl değişebileceği, parti yönetimlerine, il ilçe idarecilerine, Genel Merkez bağlantılarına yakın insanların oynadığı oyunlar acaba bu kent için gerçekten umut olabilecek iki isimi, Sevgili Ceyhun YALÇIN ve Sevgili Asude FIRAT ÖZKAN’ın kendi partilerinden seçilebilecek sıralara konmasını sağlayacak mı? Ben eski belediye başkanıyım, eski milletvekiliyim, eski partiliyim, yıllardır hizmet veriyorum, yıllardır sıra bekliyorum, ne dediyseniz yaptım, Genel Merkez yöneticileri ile diyaloglarım iyi, Ankara bağlantılarım kuvvetli gibi yapıları aşıp acaba bizim çocuklar, yani kentin çocukları sıralamalarda hak ettikleri yerlerde yer alabilecekler mi?
Bu elbette ki mensubu bulundukları siyasi oluşumların demokratiklikleri ile ilgili bir durum. Sonucun ne olacağını kısa bir zaman sonra bütün kent görecek. Diliyorum ki Sevgili Ceyhun YALÇIN’DA, Sevgili Asude FIRAT ÖZKAN’DA hak ettikleri sıralamalarda olurlar ve diliyorum bu kent halkı onları hak ettikleri yere yollarlar. Yolunuz açık olsun arkadaşlar. Diliyorum siyaset çarklarının çirkin oyunlarına alet olan materyaller olarak kalmazsınız ve diliyorum 7 Haziran sabahı bu halkın teveccühlerine layık olmuş olursunuz. Başarılar diliyorum. Allah yolunuzu açık etsin..

JCI 3. LİDERLİK, GİRİŞİMCİLİK VE KARİYER GÜNLERİ SEMİNERİNDEYİM. BEKLERİM..
Öncelikle JCI’ın açılımı ve ne olduğu ile başlayalım yazıya. Junior Chamber International (JCI) – Genç Liderler ve Girişimciler (JCI) Derneği
Dünyanın en büyük sivil toplum kuruluşlarından birisi olan Dünya Genç Liderler ve Girişimciler Federasyonu (Junior Chamber International , JCI) 200,000′i aşkın üyesi ile 123 ülkede faaliyet gösteriyor. JCI, dünya üzerindeki toplumlarda pozitif değişime ve gelişime katkıda bulunmak için gençlerin liderlik ve girişimcilik becerilerini, sosyal sorumluluklarını, ulusal ve uluslar arası dostluklarını geliştirme misyonunu taşıyor.
 JCI 2009 yılından bu yana kentimizde faaliyet gösteren aktif STK’lardan bir tanesi. Sessiz ve derinden ancak hedefe varan organizasyonlar yapıyor. Reklama yönelik değil, amaca ve hedefe ulaştıran aktiviteleri var derneğin. Kocaeli Üniversitesinde bu yıl 3.sünü düzenledikleri Liderlik, Girişimcilik, ve Kariyer günleri semineri müthiş bir ilgi görüyor. Derneğin bu dönemki başkanı Sayın Başar Demirel. 
Bu kısa bilgilendirme sonrasında seminerden bahsedelim biraz. Bundan yıllarca önce yine Kocaeli Üniversitesi Öğrencileri çat kapı benim ofisime gelmişlerdi. Bir Karadeniz gezisi organizasyonları vardı ve haldır haldır sponsor arıyorlardı. İşte o gün başladı bu seminer işleri. Gençleri boş çevirmedim. Kısa bir dönem sonra aramızdaki iyi ilişkilerden dolayı beni seminerlerine konuşmacı olarak davet ettiler. Yılların radyocusu olarak elime mikrofon verdiklerinde hiç hayal kırıklığına uğratmadım insanları. Gevezelik serde baki. Anlattım da, anlattım. Yapım gereği yeni tanıştığım insanlarla dahi 15. Dakikada akraba olurum. Öyle de oldu sanırım. Üniversiteli gençlik sevdi bizim semineri. İletişi anlattım onlara. Aslında teknik bir bilgiyi değil, hayatı anlattım kendi gördüğüm pencereden. Sonra ardı arkası kesilmedi seminerlerin. Zır telefon ‘Hocam şu tarihte seminerimiz var. Konuşmacı olur musunuz?’ hiç kimseye hayır dediğimi hatırlamıyorum. Her çağırana gittim. Yine bir gün telefonum çaldı ‘Hocam şu tarihte bizim seminerimiz var. Çağırsak konuşmacı olarak bize de gelir misiniz?’ Size derken. Durum ortaya çıktı. İstanbul Üniversitesi Moleküler Biyoloji öğrencilerinin düzenlediği bir seminere davet ediliyordum. Sonrasında 3 kez daha katıldım İstanbul Üniversitesinin düzenlediği seminerlere. Gerek İstanbul’da, gerek Kocaeli Üniversitesinde sayılarını unuttuğum kadar çok seminerde hep şunu söyledim daha başından ‘Ben İzmit Ticaret Lisesi mezunuyum. Öyle akademik şeyler beklemeyin benden. Ben hayatı anlatıyorum size’ diye. Hayatı anlatıyorum kendi kadrajımdan gördüğüm. İletişmek için insanların birbirleriyle didişmelerini anlatıyorum. İletişememelerini anlatıyorum aslında. Kolay olanı nasıl zora çevirdiklerini anlatıyorum. 
Telefonum çaldı geçtiğimiz günlerde. Açtım bizim Sevgili Hamza KAYA. Yıllara dayanan dostluğumuzun olduğu çok da sevdiğim bir kardeşim. ‘Cem abi 6 Mart Cuma günü JCI olarak KOÜ’de seminerimiz var. Seni de yazmak istiyoruz. Ne dersin?’ Epey olmuştu son seminerden bu yana. Özlemişim teklifini bile. Keyifle ve seve seve kabul ettim JCI Genel Sekreterliğini yürüten Sevgili Hamza Kaya’nın teklifini. 
Sonra haber Facebook’a düştü. Bir çok dost kah mesaj yolu ile kah telefon açarak ‘Seni dinlemeye biz de gelebilir miyiz?’ diye sordular. Organizasyon benim organizasyonum değil. Ben de konuşmacıyım sadece dememe rağmen müsaade isteyip Sevgili Hamza’ya yazdım durumu. ‘Ne demek abi’ dedi. ‘Dostlarının misafirliği bizi de mutlu eder’ Mutlu oldum. Sonra bir çok insan ‘Biz de geliyoruz’ demeye başladı. Benim seminerimi izleyenler bilirler üç aşağı, beş yukarı klasik ve sabit bir formatı vardır. E artık zamanı da gelmişti deyip formatı biraz değiştirdim. Biraz diye başladığım şeyin neredeyse tamamına yakını değişti diyebilirim. Keyifli oldu yazarken ancak sahnede nasıl olacak bilemiyorum. 
Sevgili Dostlar, önümüzdeki Cuma günü yani 6 MART 2015 Cuma günü JCI’ın KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ BAKİ KOMSUOĞLU Salonunda düzenlediği 3.Liderlik, Girişimcilik ve Kariyer Günleri seminerinde saat 14.00 itibariyle konuşmacıyım. Katılımcılara İletişimi anlatacağım. Vakti müsait olup gelmek isteyen tüm dostlar JCI yöneticilerinin de müsaadesiyle davetlimdir. Aklımda bir de deli bir durum oluştu. Şayet ki bu seminerdeki format yazdığımla aynı keyifte sahnede de ilerlerse, bunu bir yarı stand up şekline getirip sunmak istiyorum. Bunun için de olup olmadığına dair fikirlere ihtiyacım olacak. Cuma günü KOÜ’nün kapısına gelip ‘JCI’ın seminerine geldik’ diyerek salona gelebilirsiniz. Benim telefon numaram neredeyse tüm dostlarımda mevcuttur. Olmayanlar da facebook’tan ulaşabilirler. Saygılarımı sunuyorum. Dostçakalın..

TADINDA EV YEMEKLERİ 
Bu şehirde kentin eski lezzetleri, hele ki o lezzetlere şekil verenler anılmaya başlarsa Köfteci Rahmetli Nuriş usta sanıyorum ki ilkler arasında yerlerini alır. Kapanönünün tarihi dokusunda yıllar yılı bu kentin insanına inanılmaz lezzetler tattırdı Rahmetli Nuriş usta. Aslına bakarsanız ailenin daha da eskisi ve mesleği aileye taşıyan yine kentin eski lezzet ustalarından Rahmetli  Şıracı Vehbi usta. Yani Rahmetli Köfteci Nuriş ustanın babası. 1890’lı yıllardan bu yana aile olarak bu kentin lezzet dolu anılarının en önemli halkalarından birisine sahipler. 
Nuriş Ustanın asıl ismi Nurhan. Dostlarının kısaltmasıyla almış Nuriş ismini. İki kardeş, yani Buriç ve Nuriş Usta, yani Burhan ve Nurhan kardeşler uzun yıllar lezzete damgalarını vurmuşlar bu şehirde. 
Kim ne derse desin bu işin genlerle mutlaka bir alakası var. Şimdi birçoğunuz diyeceksiniz ki, ‘Adama bak Buriç ve Nuriş kardeşlerden bahsederken işi birden genlere getirdi.’ Aynen öyle çünkü o yıllarca bu kentin insanına o inanılmaz damak lezzetlerini tattıran Rahmetli Nuriş’in kızları yine kapanönündeki kendilerine ait dükkanda bu kentin insanına o harika lezzetleri tattırmaya devam ediyorlar. 
Derya Cebir, Esra Özlü ve Elif Acun Rahmetli Nuriş ustanın üç kızı. Dünya iyisi üç tatlı, üç şirin, üç usta kadının elleri yaklaşık 3- 3.5 seneden bu yana bu kentin insanına yine o harika lezzetleri tattırmakla uğraşıyor. Geçtiğimiz günlerde Sevgili Metin Güven, Sevgili Nedim Cebir (ki Sevgili Derya Cebir’in de eşidir) ve ben kapanönünden geçerken Sevgili Derya Cebir ile karşılaştık. Hayırdır falan derken utandım kendimden. Yaklaşık 3 – 3.5 yıl olmuş bu dükkanı açtıkları. Üç harika kadın yemeği pişirmesi, servisi, garsonluğu da dahil olmak üzere her şeyi kendilerinin yaptığı bu dükkanda harika işler çıkartıyorlar. Tam bir kadın dayanışması halinde yürüttükleri mekanlarının en ağırlıklı müşterileri de yine bayan müşteriler. 
Sevgili Derya Cebir, Sevgili Esra Özlü ve Sevgili Elif Acun kendi elleriyle pişirdikleri ev yemeklerini büyük bir lezzetle sunuyorlar. Saat 12.00 – 14.00 arasında açık olan lokantada yemeklerin tamamı ev yemekleri. Zeytinyağlılarının ününü buradan anlatmamın sanıyorum siz yemeden bir anlamı olmayacak. Hele ki o farklı otların kombinasyonları ile yaptıkları enteresan salataları salata seven birisi iseniz sizi bildiğiniz uçuracak. Yapı olarak Makedon bir ailenin kızları olduklarından dolayı inanılmaz enteresan lezzetleri var. 
Benden size tavsiye, benim gibi hala bu mekanı keşfedememiş birisi iseniz yarın ilk işiniz Kapanönündeki TADINDA EV YEMEKLERİNE gitmek olsun. Köfteci Behçet’in hemen yanında bulunan mekan saat 12.00 – 14.00 saatleri arasında açık. Çünkü saat 14.00 itibariyle tezgahlarında yemek kalmıyor. 
Bu tavsiyemi değerlendirdiğinizde yazdıklarıma siz de hak vereceksiniz. Lezzetli yemekler, güleryüzlü ve tertemiz bir servis bulacağınız mekana gittiğinizde benden de selam söyleyin lütfen. 

NURDAN-TURGAY KURT ÇİFTİ VE YUSUF ADEN BEBEK..
Nasıl anlatabilirim ki bizim Nurdan’ı size? Şirin, tatlı, keyifli, cimcime, eğlenceli, düşünceli, insan gibi tabirlerin tamamı bizim Nurdan’da var. Radyoculuk zamanında yıllarca Marmara FM’de birlikte çalıştık. Sonrasında reklamcılık sektöründe biz Think Danışmanlık olarak yürürken, Sevgili Nurdan neredeyse bütün kentin markası olan ROTAM Ajansta son derece başarılı işlerin altına imzasını attı. 
Yıllarca doğru kişiyi bulmak adına bir çok insan gibi ‘Aman evleneyim de nasıl olursa olsun’ demeden doğruyu bekledi. Buldu da. Sevgili Turgay ile son derece keyifli, güzel, Allah nazardan saklasın harika bir evlilik yaptılar. Allah mutluluklarını son nefeslerine kadar daim eylesin. Allah ayırmasın İnşallah. 
Geçtiğimiz günlerde Nurdan ile Turgay çifti yani KURT ailesi bu harika evliliğin meyvesi olan Yusuf Aden’lerine kavuştular. Ne güzel. Allah Analı, Babalı büyütsün. Nasıl mutludur ikisi de şimdi. Nasıl keyiflilerdir. Belki uykusuzluk, belki yorgunluklar biraz bellerini büküyordur ama Sevgili küçük Yusuf Aden’in o cennetten getirdiği kokusunu derince içlerine çektiklerinde sanıyorum bütün yorgunluklarına veda ediyorlardır. 
Sevgili Nurdan ve Sevgili Turgay seviyorum ikinizi de. Şimdi mecburen üçünüzü de demek durumunda kalacağız artık. Allah evladınızı hayırlı evlat eylesin. Bahtı açık, ömrü uzun ve bereketli olsun. Anne Babasının, akrabalarının, insanlarının kıymetini bilsin, örfünden, ananesinden, adetlerinden vazgeçmesin. Vatanına, milletine, ecdadına hayırlı evlat olsun. Yüzü güleç, eli açık, yüreği tertemiz olsun. Tüm bu huyların yanında en önemlisi de insan olsun öncelikle. 
Arkadaşlar çocuk bereketiyle gelirmiş, Allah evinizin, hanenizin, evladınızın bereketini bol eylesin. Önce evladınızı, sonra evliliğinizi, en son olarak da hanenizi nazarlardan saklasın. Hep dosttunuz siz, hep öyle insanlarla karşılaşın inşallah. İkinizi de çok seviyorum unutmayın. Güle güle büyütün Yusuf Adeni ve benim için de derin derin ve içinize çekerek koklayın. İncitmeden de sıkı sıkı öpü yanaknlarından. Dostçakalın..

TEMEL’CE..
Bir bankada 5 tane yamyam, programcı olarak görevlendirilirler. Müdürleri onlara hitaben:
- "Simdi burada çalışabilirsiniz. Burada iyi para kazanabilirsiniz. Ama yemek yemek için bankanın kafeteryasına gideceksiniz ve diğer çalışanları rahat bırakacaksınız" der. Yamyamlar hiç bir çalışanı rahatsız etmeyeceklerine söz verirler. 4 hafta sonra müdürleri gelir:
- "Çok iyi çalışıyorsunuz. Yalnız katınızdaki temizlikçi kız kayıp. Ona ne olduğunu biliyor musunuz?" diye sorar. Yamyamların hepsi hayır derler ve bu işle hiç bir ilgilerinin olmadığını söylerler. Müdür gidince yamyamların şefi yamyamlara döner:
- "Aranızdan hangi maymun temizlikçi kızı yedi?" diye sorar. En arkadaki yamyam alçak bir sesle cevap verir:
- "Ben yedim" Bunun üzerine şef şöyle cevap verir.
- "Ulan aptal! Biz 4 haftadır grup müdürleri, bölüm müdürleri, proje liderlerini, yöneticilerini yiyip duruyoruz ki kimse farkına varmasın diye, nasıl olsa onların bir işe yaradıkları yok.Senin durup dururken temizlikçi kızı yemen şart mıydı?!"

GÜNÜN ÖZÜ..
Sırların gönülde kalırsa, muradın çabuk gerçekleşir. Tohum toprağa gizlenirse yeşerir.
Bu yazı toplam 259 defa okunmuştur.
 • Yorumlar 2
 • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Yazarın Diğer Yazıları
  ÖNE ÇIKANLAR
  • Otoyolların çıkış kavşakları
  • KEV'de sefa sürme devri bitsin
  • Acıtma
  • Özgür Kocaeli mobil uygulamamız yayında
  1/20
  Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Özgür Kocaeli | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0262 331 11 11 Faks : 0262 321 21 37