1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. “Gençlik Merkezi gençler için kuluçka merkezi”
“Gençlik Merkezi gençler için kuluçka merkezi”

“Gençlik Merkezi gençler için kuluçka merkezi”

Yaklaşık iki ay önce kurulan Kocaeli Genç Girişimciler Derneği Başkanı Bilal Bozkurt ve yönetim kurulu üyeleri Kadir Çıldız, Arif İpek, Emine Dindar, Zeynep Çeri, Zehra Kır, Rıdvan Aydın, Mesut Gören, Emre Gökcan ve Muzaffer Bulut, İzmit Belediye Başkanı

A+A-
Derneğin faaliyetleri hakkında Başkan Doğan’a bilgi veren Bilal Bozkurt, asıl hedeflerinin girişimle alakalı, gençlerin adapte olmasını sağlamak olduğunu söyleyerek ”Derneğimiz, bir nevi gençlikle alakalı köprü vazifesi görüyor. Ayrıca İzmit Belediyesi’nin Genç Girişimciler Merkezi’yle alakalı yürüttüğü çalışmanın bizde içindeyiz, orada bizde görev alıyoruz. Belediye Başkanımıza bizlere verdiği değer ve güvenden dolayı teşekkür ederiz” dedi.
GENÇ DOSTU BELEDİYE
İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan da Kadıköy Mahallesi’nde yakında hizmete girecek olan Genç Girişimciler Merkezi hakkında bilgi vererek "İlk olan merkez, genç girişimciler için bir kuluçka merkezi vazifesi görecektir. Girişimcilik çok farklı bir değer. Ülkelerin sahip olduğu bir yer altı, bir de yer üstü değerler vardı. Yer altında, petrol, maden su gibi, yer üstünde de en önemli değeri insanlarıdır. İnsanların içinde sakladıkları girişimcilikleridir. Biz, büyüklere düşen görevlerden birisi de gençlerimizin bulundurdukları bu potansiyeli gün yüzüne çıkarıp bir kazanım olarak sunulmasını sağlamaktır. Girişimcilik sadece ticari alanda değil, sporda, kültürde, sanatta, sosyal hayatın içinde var olan her şeyde vardır. Dolayısıyla çok kapsamlı yapılabilecek bir alan. Biz, İzmit Belediyesi olarak, genç dostu bir belediyeyiz. Ben de genç dostu bir Belediye Başkanıyım. Gençlik üzerine yaptığımız birçok projemiz var. Spor tesisleri, Cephanelikte yaptığımız çalışmalar, Sarısu’da ki gençlik kampımız, Genç-İz Birimimiz. Gençleri ilgilendiren her alanda olmaya çalışıyoruz. Şimdi de ticari alana destek vereceğiz." dedi.

MODEL OLACAK

Doğan, "Gençlere güveniyoruz. Sizler bizden daha iyisiniz. Bu da umut ışığı, ülkemizin daha iyi olması demek. Bizlere düşen, sizleri desteklemek, önünüzü açmak. Eğer arzu ederseniz, tecrübelerimizden destek alabilirsiniz. Genç girişimciler projemiz mütevazi ama iç donanımlarıyla güzel bir yer. İnşallah bu bir başlangıç olur. Bu çalışmayla inşallah gençlerimiz ticari anlamda başlangıçlarını güvenle yapar. Orası bana göre bir kuluçka merkezi. Pek uygulanmış proje değil. Belediyelerde ilk kez uygulanıyor." ifadelerini kullandı.
Doğan, "Gençlerin iş alanında daha aktif olmaları gerektiğine inanıyoruz. Bu çalışma inşallah diğer illerde model olur. Türkiye, Avrupa’nın en genç ülkesi. Bu genç nüfus sürekli genç kalmayacak. Yıllar geçtiğinde gençler kıdemli yaşa gelecekler. Altan da genç nüfus gelmezse ülke nüfusu yaşlanmaya gidecek. Bu genç nüfusu üretime ve refaha dönüştüremezsek, o büyük kitle yaşlı nüfusa döndüğünde tüketen olacak. O zaman zor şartlar olur. Bu nedenle gençlerimizin daha fazla iş faaliyetleri yapması lazım” şeklinde konuştu. 
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.