1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Gerçek gündem
Gerçek gündem

Gerçek gündem

Neleri konuşuyor, neleri tartışıyoruz!Bölgesinde istikrar abidesi lider bir ülke,  dünyada da üst sıralarda yer alma iddiasında ve kararlılığında olan Türkiye neleri konuşuyor,  neleri tartışıyor? Ağır

A+A-

Neleri konuşuyor, neleri tartışıyoruz!Bölgesinde istikrar abidesi lider bir ülke,  dünyada da üst sıralarda yer alma iddiasında ve kararlılığında olan Türkiye neleri konuşuyor,  neleri tartışıyor? Ağırlıklı olarak gündem nelerden oluşuyor? Daha doğrusu gündem hangi konular ve alanlarda oluşturuluyor adeta özel gayretlerle? Ve neden? Gazeteler ayrışmışçasına bir kısmı ağırlıklı olarak terörü,  kadın cinayetlerini ve bulup buluşturup kafa karıştırıcı biraz da cinsiyet ağırlıklı haberleri taşıyor gündemine,  diğer kısmı da  bilmem kaçıncı dalga tutuklamaları,  mahkemeleri. Boş ve sadece görsel’e dayanan haberlerle sayfalarını dolduran gazete ve dergiler de ayrı.  Gazeteler böyle de TV ler farklı mı?. TV lerde de gazetelerin benzeri bir ayrışma adeta. İstikrar abidesi lider bir ülke iddiasındaki bir ülkeye ne kadar yakışıyor gündem?. Türkiye bu mu?. Evet bazı sorunlar elbette var. Ama Türkiye bir kaos ve karmaşa ülkesi değil katiyen. Mazlumların, mağdurların yeşeren ümidi Türkiye.

Cumhurbaşkanı,  Başbakan ve zaman zaman ilgili bakanlar uluslar arası politikaları sürdürüyor büyük bir yoğunlukla. Beğenir yada beğenmezsiniz,  yeterli görür yada görmezsiniz ayrı ama yoğun bir diplomasi sürdürülüyor uluslar arası platformlarda. İçerisi derseniz!. Evet,  içeride,  ne Cumhurbaşkanlığı düzeyinde ne de Başbakanlık ve bazı bakanlar düzeyinde sürdürülen hizmet süreci denkliğinde bir süreç işletilemiyor belki.  Ama inanıyoruz ki o da olacak zaman zaman da olsa,  muhalefetin de katkı ve katılımlarıyla. Kısaca herkesin yaptığı aynı düzeyde memnuniyet nedeni olmuyorsa da  güzel işlerin yapıldığını ifade etmek gerek. Ancak vatandaş olarak biz bütün bu çalışmaların neresindeyiz?. Ne kadar katkı verebiliyoruz?. Katkı veremiyorsak da ne kadar yardımcı olabiliyoruz bildiklerimizi usul ve üslub olgunluğuyla dile getirerek yada bilmediklerimizde de susarak. Bugün,  geçmişin ihmallerinin bedeli ödeniyorsa yarın da bugünün ihmallerinin bedelinin ödeneceği muhakkak.  Ve bu bedel,  gözümüzün nuru gönül meyvelerimiz tarafından ödenecek hiç de hak etmedikleri halde. Bugün odalarına girmiş bir sivrisinek tarafından rahatsız edilmesin diye uykumuzu feda ettiğimiz yavrularımızın yarın daha çok canlarının yanmasını istemiyorsak görevimizi yapmalıyız birlikte başarma şuuruyla. Sen-ben demeden yapmalıyız üzerimize düşeni.

Gündem mi arıyoruz? İşte gündemimiz olabilecek hassas konulardan sadece biri.  Okullar açılmış. Bu ülkenin geleceğinin en güçlü teminatı gençlerimiz çeşitli şer ittifakların ve tuzakların hedefi. Okul civarları ayrı tehlike,  gençlerimizin boş zamanlarını değerlendirdikleri ( oralarda geçen zamana değerlendirme denirse tabi) yerlerin bazıları ayrı tehlike. Okul çıkış saatleri de                 tabi. Özellikle körpecik yavrularımız adına büyük ve ciddî tehlike yoğun ve hızlı trafik. Bütün bunların halli sadece resmi görevlilerden mi beklenmeli?.  Emniyet,  bir trafik görevlisi görevlendirsin tamam,  öyle mi?. Biz yardımcı olamaz mıyız böyle durumlarda? Günlük ders saati sonunda o körpecik yavrularımızın evlere dağıldıkları sırada hangimiz yada kaç kişi ilköğretim okulunun önünden geçerken birkaç dakikalığına bile olsa trafikte o yavrularımıza yardımcı oluyor?. Siz olduysanız, oluyorsanız teşekkürler.  Duyarlı davranan herkese teşekkürler. Ama ne kadarımız bu ve benzeri konularda ne kadar duyarlı davranıyor,  ne kadar yardımcı oluyoruz görevlilere!. Benzeri alanlarda yapılan her olumlu ve müspet katkı aslında ve neticede faydası bize dönecek bir görev yada güzellik olarak görülse ne kadar doğru ve güzel olur. Ne kadar yakışır bölgesinde istikrar abidesi lider,  dünyada da gelişmişlik sıralamasında üst sıralarda yer alma iddiasındaki bir Türkiye’ye böyle bir tablo değil mi. Bir gün o sosyal ve siyasal olgunluğa sahip olduğumuz güzel günleri de görür,  yaşarız inşallah.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.