1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Gerçek taraftarın mesajları
Gerçek taraftarın mesajları

Gerçek taraftarın mesajları

Köşemi takip edenlerin yakından tanıdığı bir isim Salih Kurun. Gölcük’te oturuyor. Hasta derecesinde Kocaelisporlu. Kocaelispor ile ilgili düşüncelerini, fikirlerini yazıp gönderir. Yazılarına

A+A-

Köşemi takip edenlerin yakından tanıdığı bir isim Salih Kurun. Gölcük’te oturuyor. Hasta derecesinde Kocaelisporlu.   Kocaelispor ile ilgili düşüncelerini, fikirlerini yazıp gönderir. Yazılarına değer veriyorum, önemsiyorum. Gerçek taraftarın sesi olarak değerlendiriyor ve herkes okusun diye köşemde yer veriyorum. İşte gerçek taraftar Salih Kurun’un Kocaelispor’daki gelişmelere dair yorumları:

“RAFET KIRGIZ AĞABEY YÜREKLERE SU SERPTİ”

24 Ocak Pazartesi akşamı Kocaeli TV’deki programınızı izledim. Son ayların en güzel programlarından biriydi. İnanır mısınız sabaha kadar devam etse Kocaelispor’u seven herkes programı soluksuz izlerdi. Hele Rafet Kırgız ağabeyin, Hayri Kara ağabeyin, Yiğit Özcan’ın değindiği konular can alıcıydı. Konuklar Kocaelispor’un kurtuluşu için bütün donelerini ortaya koydular. Ben size yıllardır gönderdiğim yazılarımda bize bizim evlatlarımızdan ve bizim hocalarımızdan fayda var dedim, hep bu fikri savundum. İnanın ben bir hafta öncesine kadar çok karamsardım. 4 Şubat’ta idam sehpasına ipimiz çekilecek, yarım asırlık kulüp tavsiye edilecek diye son derece tedirgindim. Ama Rafet Kırgız ağabey o akşamki canlı yayında benim gibi on binlerce Kocaelisporlunun yüreğine su serpti. İnanını çok duygulandım ona ve kayyum heyetindeki arkadaşlarına helal olsun. Ama beni ve benim gibi Kocaeli ismiyle övünen on binlerce kişiyi üzen asıl mesele şu: Yıllarca Kocaelispor’u basamak olarak kullanan bu kulüpten nemalanan ve kulüp sayesinde isim yapan bu insanlar nerede? Neyi bekliyorlar. Yoksa bu kulüpte başkanlık yöneticilik yapmış 200–3000 kişi benim gibi aç suçuz mu? Yoksa sayın valimizin, sayın belediye başkanımızın onlara yalvarmasını mı bekliyorlar? Bunu anlamakta güçlük çekiyorum.

“TRANSFER İZNİNE GEREK YOK, GENÇLERİMİZ YETER”

Hiç kimsenin korkmasına gerek yok. Tablo o kadar ürkütücü değil. Rafet Kırgız ağabeyin dediği gibi bu kulübün borcu yeni çıkan borç yapılandırması ile 3/0 milyona düşer. Ben çok samimi söylüyorum. Bu yıl sonuna kadar bize bir veya 1. 5 milyon yeter. Ve Bank Asya’ya çıkarız. Bu takımla Bank Asya’ya çıkalım inanın çok şey değişecek. Kulüp rahat bir nefes alacak. Varsın transfer yasağımız devam etsin. 1-2 yıl transfer yapmayalım. Bize bu gençlerimiz yeter. Ayrıca şunu çok samimi söyleyeyim, 2-3 senenin Kocaelispor’u hazır. Süper gençlerimiz var. U-17 takımımız var. O çocuklar adam yerler. Ben her hafta süper gençlerin maçına gidiyorum. Onlar da ağabeyleri gibi zor şartlarda mücadele ediyorlar. Hepsi bizim geleceğimiz. Hiç kimse U-17’lerin,  süper gençlerin,  U–15’lerin liglere nasıl katıldığını bilemez. Bu konular için bizlere 10 saat program yapsanız derdimizi anlatamayız. Neyse biz konumuza gelelim. 4 Şubat’taki kongremizde Rafet ağabey ve kayyumdaki arkadaşları yanlarına 22 gerçek Kocaelisporlu güvendikleri kişileri alarak bu işi sırtlarlar ve bu kişiler tarih sayfalarında yerlerini alırlar. Tabi bütün bunları yönetimimize hiç talipli çıkmadığını varsayarak söylüyorum. Bu yılsonuna kadar sporcu kardeşlerime teknik heyete ve kulüpte çalışan vefalar emekçi kardeşlerimize karınca karınınca maddi anlamda biraz yardımcı olmamız gerekir. Eğer bu kardeşlerim ekonomik anlamda rahatlasın, hayatımı ortaya koyarım bu takım sezon sonu Bank Asya’ya çıkar.

“4 ŞUBAT BAYRAM GÜNÜMÜZ OLACAK”

Ve o zaman her şey değişecektir ve dolayısıyla akbabalar çoğalacaktır. O zaman görün bakın ne başkan adayları çıkacaktır. Tabii ben burada Muammer Çelik kardeşimizi ayrı tutuyorum. O gerçek bir Kocaelisporlu. O iş hayatını, sağlığını tehlikeye attı. Bu kent onu çabuk unuttu. Maalesef sporda bu işler de oluyormuş. Ben kimseni suçlamak istemiyorum ve haddim de değil Ama bütün Kocaelisporlulara, kamuoyuna bir soru yoruyorum: Acaba Kocaelispor’un şu anda hiç borcu olmasa ve de kasasında 20-30 milyon olsa kaç tane başkan adayı çıkar? Ben sizlere cevabını vereyim. 20 kişiden fazla olur. Neden biliyor musunuz? Kocaelispor’a hizmet için değil, gerisini siz getirin. Bizim valimiz Ercan Topaca şu ana kadar yöneticilik yapan çok kişilerden daha iyi bir Kocaelisporlu. Ona helal olsun. Ben Valimize kucak dolusu saygı ve sevgilerimi gönderiyorum. Sayın Albayrak dost acı günde belli oldur. İyi günde dostu ben neyleyim. İnsanoğlunun zor günlerinde yanında dost olmayınca iyi günde zaten olur. Ben Trabzon kökenli ancak 32 senedir Kocaeli’nin ekmeğini yiyen biri olarak aklımın kestiğince sizinle duygularımı paylaştım. Ben öncelikle Sayın valimize, Sayın Büyükşehir belediye başkanımıza, İl Müdürü Kenan Malkoç’a, İl Dernekler Müdürü Hurşit Atalı’ya verdikleri uğraşlar için minnettar olduğumuzu söylemek istiyorum. Hepsine helal olsun. 4 Şubat gününün Kocaelispor’un bayramı olacağına tüm kalbimle inanıyorum. Dere akar, kumu kalır. Saygılarımla!”

Söz savunmanın

Bir futbolcunun rakibi tarafından hastanelik edilmesiyle yarıda kalan Nusretiyespor-Karmürselspor maçıyla ilgili köşemde birkaç yorum yaptım. Yazılarımda rakibini hastanelik edercesine döven Nusretiyesporlu futbolcuyu kınadım, tertip komitesinin maçla ilgili kararının adil ve örnek olması gerektiğini belirttim. Bir aksilik olmazsa tertip komitesi bugünkü toplantıda kararını açıklayacak. Bu arada dün Nusretiyespor cephesinden bir mail aldım. Erdinç Özdemir adındaki Nusretiyesporlu taraftar göndermiş maili. Erdinç Özdemir, yazısında, “Tek suçlu Nusretiyespor değil, geçmişe bıraksanız olayı bu noktaya getiren tarafın Karamürselspor olduğunu görürsünüz” diyor. Nusretiyesporlu taraftarın yazısını aynen yayınlıyor, sözü savunmaya bırakıyorum.

“OLAYI BU NOKTAYA KARAMÜRSELSPOR GETİRDİ”

Sayın Albayrak ilk önce size Kocaeli’nin amatör sporlarına vermiş olduğunuz katkıdan dolayı teşekkür etmek istiyorum. Yorumlarınızı pür dikkat takip etmekteyiz. Benim değinmek istediğim konu son Nusretiye-Karamürsel maçıdır. Son bir haftadır yazılarınızda Nusretiye maçta hatalı olarak gözüküyor. Tabi iğneyi başkasına batırırken çuvaldızını kendimize batırmamız gerekir. Her takımın hatası olabilir kabul etmek gerekir. Son maçta yaşananlar Nusretiye adına üzücü olaylardır ama bir de olayın geçmişine bakmak gerekir. Ben buradan tüm Karamürsel taraftarına, yöneticilerine, futbolcularına seslenmek istiyorum. İki sene önce Karamürsel’de kavga çıkardılar. Takımı yalnız bırakmayınca Nusretiye’ye suç atıldı. Karamürsel taraftarı sadece Karamürsel’de olan maçlara gidiyor rakip sahada oynanan maçlarda takımı yalnız bırakıyorlar ve sahalarına gelen takımlara etmedikleri küfür yapmadıkları sertlik kalmıyor. 40–50 kişi sanki anlaşmış sadece ağızlarından küfür çıkıyor. Siz hiç Karamürsel’de maçlarını seyrettiniz mi? Utanılacak olaylar orada yaşanıyor. Geçen haftaki maçta gayet güzel şekilde giderken Karamürsel’in 6 numaralı oyuncusu kendini taraftara yakın yerde yere atıyor. Hakem gelip Nusretiyeli topçuya sarı kart gösteriyor ve hiçbir şey olmamış gibi gülerek yerden kalkıyor. Biz sonuçta küme düşmemeye oynayan bir takım gibi gözüküyoruz ama ortaya koyduğumuz futbol alkışa değerdir ve saha bir anda karışıyor. Sadece olaya bir futbolcu giriyor 2 numaralı futbolcu da olaya karışan arkadaşını ayırırken yok yere hakem tarafından kırmızı kart görüyor. Kötü tezahürat tabi ki bu konuda oluyor ama ne hakeme ne topçulara sadece 6 numara hariç fiili bir saldırı olmamıştır. Bu konuda topçu yapmış olduğu hareket nedeniyle kartla cezalandırıldı. Karamürsel kaptanı ve yöneticisi takımını sahadan çekiyor. Güvenlik önlemleri eksik değil hakem çok güzel maç yönetirken bu olay yaşanıyor ve takım kaptanı küfürle karşılık veriyor, yöneticisi yapmayın diye bağırıyor. Ben de bunu dile getirmek istiyorum. İlk yarıda oynanan maçta aynı şekilde takım kaptanı ve yöneticisi kendi taraftarına yapmayın deselerdi bu olaylar yaşanmazdı. Onlar bakın bizi deplasmanda yalnız bırakıyorsunuz biz de onlarla karşılaşacağız deselerdi belki bir kaç aklıselim insan küfürlerini engellerdi. Burada bugün yayınladığınız yazınızda olduğu gibi Karamürsel ektiğini biçiyor ve timsah gözyaşlarıyla kendilerini haklı duruma getiremezler. Olayın ilk anı ve son anı budur. Bizim gibi Karamürsel’de top oynamış ve takımına destek vermiş kişiler bunu çok iyi anlarlar. Sizin de bu konuları dikkate almanızı isterim. Senelerdir aynı leke aynı takımlara vurulmasın. Şimdiden çok teşekkür eder yazdığım bu konuyu okuyup dikkate alırsanız,  biz Gebze’de, Derince’de, Karamürsel’de takımını yalız bırakmayan taraftarın sesini duyurmaya yardımcı olursunuz. Saygılarımla.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.