1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Gerçekten yazık
Gerçekten yazık

Gerçekten yazık

Bu kadar büyük parasal kaynağı iki yıl gibi bir sürede har vurup harman savuran Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin üstelik bunu hayırlı işler sloganı ile kamuoyuna açıklamasını ibretle izliy

A+A-

Bu kadar büyük parasal kaynağı iki yıl gibi bir sürede har vurup harman savuran Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin üstelik bunu  hayırlı işler sloganı ile kamuoyuna açıklamasını ibretle izliyorum. Gazetemizin Genel yayın müdürü İsmet kardeşim konuyu detaylı en ince ayrıntısına kadar köşesine taşımış.

Ben yazdığı köşe yazısını okuyunca koymuş olduğu tepkiyi görünce içimdeki öfke ve sıkıntı biraz olsun azaldı.. Bu kentte gerçekten adam gibi Gazeteci yok denecek kadar az, hiç övünmesinler renkli köşelerinde atıp tutmasınlar. Çoğunluğunun nerelerden gelip nerelere gittiklerini çok iyi bilen bu kentte ne yapmak istediklerini  ellerindeki kalemi nasıl silah gibi kullandıklarını da çok iyi biliyoruz.

Ceplerinde yıllar önce beş kuruş para yokken nasıl hangi yöntemlerle palazlandıklarını kimlerin ağaçlarının gölgesinde semizlenip göbek bağladıklarını kimlerin sayesinde patron olduklarını sonrada ahkam kestiklerini ibretle izliyoruz.

Hadi paçanız  sıkıyorsa 2 yılda 777 trilyon lira bu kentte yatırım yaptığını söyleyen yerel yönetimi mercek altına alın. Nerelere bu adamlar bu kentin kaynaklarını harcamışlar sorgulayın. Bakın bakalım altından ne çapanoğlu işler çıkacak? Yazık ya gerçekten çok yazık. Ben bu kentin yitip giden yıllarına acıyorum.

Hele hele bu kadar harcamanın içinde 25 trilyon lira çevre düzenlemesi diye bir kalem var tam bir rezalet, ya yapmayın arkadaşlar bu milleti bu kadar enayi yerine koymayın. Çiçeğe böceğe ota ağaça  bu kadar para harcamak hangi vicdana sığar .

Övündüğünüz işlerin başında bu çevre düzenleme  konusu geliyor ama ben hala  eski adı ile E_5 İn yeni adı ile D_100  tam göbeğine bir dönem önce beton blokların arasına ektiğiniz çimlerle ağaçların bir dönem sonra nasıl kaldırıldığını da biliyoruz. Bir Allahın kulu kalkıp bunu sorgulamadı. Sizler bunun hesabını sormadı.

Benim cebimden çıkan vergilerle bu kente bu kaynak merkezi yönetim tarafından gönderiliyor. Ben buradan tarihe not düşmek adına hakkımı sizlere helal etmiyorum.

Kul hakkımı sizlere önce bu satırlar aracılığı anımsatıyorum. Sonra hesapsızca harcadığınız kayıt kuyut altına alıp yasal kılıflar içine koyduğunuz tüm gereksiz işlerinizdeki parasal kaynaklardaki katkılarımı helal etmiyorum sizlere.

Şimdi bu kentte Büyükşehir gibi Dev bir yerel yönetim organizasyonundaki parasal hareketlere sessiz kalıp sadece günlerini dolduran halk adına denetim yapar gibi görünüp muhalefet görevini yerine getirmeyen Büyükşehir meclis üyeleri de tarihi görevlerini yerine getirmiyorlar.

Hey muhteremler kamuoyuna anlatsanıza kardeşim neler oluyor neler bitiyor. Yazık, oturduğunuz yerde üç maymunlar gibi görmedim duymadım konuşmuyorum diye zaman doldurmayın. Hadi basın medya  ağzına birkaç kaşık bal alınca susuyor konuşamıyor yazamıyor. Sizler neden anlatmıyorsunuz olan biteni aklım almıyor. Yazık gerçekten yazık oluyor bu kente.

Yaptıkları ortada

Hala bu kente geçmiş dönemde kalıcı hizmetler yapan kentin çehresini değiştiren Sefa Sirmen’i eleştirmekten bıkmayan iktidar onun yaptıklarının onda birini bile yapamadı. Alın size Yuvacık Barajı alın size İzaydaş  lütfen  bu yapılan iki kalıcı hizmetin çapında bir örnek gösterin sizleri alkışlayalım.

İktidar hala aradan yıllar geçmesine karşın Sefa sirmen üzerinden politika yapmaya devam ediyor. Bu kentin kaderini değiştiren efsane Belediye başkanına tu kaka deyip kendilerinin daha iyi hizmetler yaptıklarını üstelik inanılmaz kaynaklarla beceriksizlikler içinde ne yaptıklarını bile bilmeyen bir yönetim anlayışı ile bunu sürdürüyorlar.

1989 yılından 2002 yılına kadar o kadar yokluğun içinde bu hizmetleri bu kente kazandıran bir insana yapılan tam bir vefasızlık örneği, yazık hem de çok yazık. Hala onun yaptığı kalıcı hizmetler bu kentin değişen yüzü olarak ortada duruyor.

Başbakan bile hala Sefa Sirmen ismini unutmadan bunu ulusal boyutta yolsuzluk palavraları adı altında gündemde tartışıyorsa gerçekten Sirmen adından rahatsız olduğunu gösteriyor. Gerçekten bu kent vefasını gösterip Büyükşehir seçimlerinde CHP adayı Sefa Sirmen’i Büyükşehir Belediye Başkanı seçmiş olsaydı şimdi çok farklı şeyleri tartışmış olacaktık. Ne yazık ki bu tarihi fırsatı Kocaeli kaçırdı. Artık yaptığı eserleri ortada olan bir siyasetçiyi bırakın tartışmayı da onun yaptıklarını aşan eserler kazandırın bu kente o zaman bizler de sizlere  helal olsun diyelim. Ama ne yazık ki  sizde o beceride yok.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.