1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Gidiyorlar, gidecekler, yakındır!..
Gidiyorlar, gidecekler, yakındır!..

Gidiyorlar, gidecekler, yakındır!..

AKP kendini sürekli olarak güçlü göstermeye çalışıyor. Politik bir taktik olarak yapıyor bunu. Bizim gibi az gelişmiş ülke insanlarının güçlüden yana olma içgüdüsünü kullanıyor. Bunun yanına

A+A-

AKP kendini sürekli olarak güçlü göstermeye çalışıyor. Politik bir taktik olarak yapıyor bunu. Bizim gibi az gelişmiş ülke insanlarının güçlüden yana olma içgüdüsünü kullanıyor. Bunun yanına, gariban vatandaşa dağıtılan kömürü, makarnayı, çocuklara dağıtılan telmaşa bilgisayarları, roman vatandaşların başka sorunu yokmuş gibi dağıtılan kemanları ekleyin, olsun bitsin…

Felaket tellallarını da, bilerek ya da bilmeyerek AKP çığırtkanlığı yapan kimi köşe yazarlarını da iyi kullanıyor Allah için. Onların AKP’yi güçlü görme, kendilerine güvenmeme psikozunu değerlendiriyor ve ulaşamadığı kitleye de o yolla ulaşıyor.

İşin aslı nedir?

Bakın iyice sırıtmaya başladı. En katı AKP yanlılarının bir bölümü bile;

“Bu kadarı da olmaz” demeye başladı.

Ana Muhalefet Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu;

“Beni de dinliyorlar” diyebiliyorsa, aklı başında hangi AKP yanlısı insan çıkıp da;

“Oh, iyi ediyorlar” diyebilir? Bilmez mi ki bugün Kılıçdaroğlu’nu dinleyen, gün gelir başkalarını da dinler!

Demek ki bir sıkıntı var ve o sıkıntı öyle sanıldığı kadar küçük, basit değil. Doğrudan özgürlüklerle, doğrudan demokrasiyle, rejimle ilgilidir…

TMSF, Halis Toprak’ın mallarına el koymuştu, hatırlayacaksınız. Halis Toprak da yasal yollara başvurmuş ve hakkını aramıştı. Şimdilerde Danıştay’dan karar çıktı ve Danıştay Halis Toprak’ı haklı buldu. Yani; TMSF tarafından el konan ve daha sonra iktidar sahiplerinin yakınlarına peşkeş çekilen Halis Toprak’ın mallarını şimdi TMSF geri vermek zorunda.

Ne olacak şimdi? En koyu AKP yanlısı olanlar bile bu yanlışı görmeyecek mi? Yanlış hesabın yargıdan döndüğünü anlamayacak mı?..

Gelelim bir başka önemli konuya!

Türkiye’deki emeklilerin durumunu bilmeyen var mı? Emeklilerin kıt kanaat geçindiğini, yoksulluk sınırını da geçtik, açlık sınırının bile altında ücret aldıklarını duymayan var mı?

Buna karşın emeklilerin çok önemli bölümü, büyük çoğunluğu AKP’ye oy verdi değil mi? Tersi olsaydı zaten AKP iktidar olamazdı şimdi.

Şu anda emeklilerin durumundan haberiniz var mı? Emekli olanlara soralım isterseniz; AKP’nin size 2011 için verdiği o kıytırık zammı alabildiniz mi?

Hepi topu 60 TL vermişti zaten. Yani, Başbakan’ın sadaka olarak bile vermeyeceği bir paraydı size uygun görülen. Şubat 2011’e gelmemize karşın, siz bu zammı aldınız mı?

Alamadınız değil mi? Alamadınız çünkü AKP’li Cumhurbaşkanı imzalamadı değil mi?

Yargıyı ele geçirebilmek için düzenlenen ve Danıştay’ın daire sayısını arttıran yasayı jet hızıyla imzaladı ama, haberiniz var mı?..

Alın size çarpıcı birkaç örnek. AKP bunları yaparken, kendisine oy veren ya da vermeyen diye ayırmıyor gördüğünüz gibi. Kılıçdaroğlu’nu dinliyor, Halis Toprak’ı ekonomik olarak çökertiyor ama bu arada emekliyi de, hiç ayırım yapmadan, kendisine oy verenini bile zor durumda bırakıyor.

Dedim ya; gidiyorlar, gidecekler, yakındır…

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.