1. YAZARLAR

  2. Hayrettin ALBAYRAK

  3. Gölcük 2.Lig’i hiç bu kadar istememişti
Hayrettin ALBAYRAK

Hayrettin ALBAYRAK

Yazarın Tüm Yazıları >

Gölcük 2.Lig’i hiç bu kadar istememişti

A+A-
Gölcükspor’a öteden beri özel bir sempatim, sevgim vardır. Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Gölcükspor başkanı İsmail Gençdemir ve yılların deneyimi Adem Ellibeş’i ağabey kadar kendime yakın görür, takdir ederim. Bugüne kadar hiç biriyle en küçük bir olumsuzluk yaşamadım. İşlerini öyle iyi yapıyorlar ki, olumsuz eleştiri getirecek bir şey bulamadım. Hoş getirsem de, anlayışla karşılarlardı. Mehmet Ellibeş Gölcükspor’a, spora her daim destek veren bir başkan. Belediyecilik hizmetleriyle de öne çıkıyor, fark yaratıyor.  O kadar kulüp başkanı tanıdım, İsmail Gençdemir kadar basına karşı kibar ve samimi olana, beyefendi duruşundan ödün vermeyene az rastladım. Adem Ağabey zaten bir ekol, sembol.   Bu üçlü Gölcükspor’un atar damarları. Onlarsız Gölcükspor düşünemiyorum. 

THE NESS OTEL’DEYDİK 
Muhabirlik zamanlarında sıklıkla giderdim Gölcükspor maçlarına. 30 yıl önceki şampiyonluk sezonu çoğu maçında saha kenarındaydım. 1990’lı yıllarla birlikte işin mutfağına geçince yoğunluktan çok istememe rağmen gidemiyorum.  En son Gölcükspor’un hangi maçına, ne zaman gittiğimi hatırlamıyorum dersem doğruyu söylemiş olurum. Gidemiyorum ama sürekli olarak genel kaptan sevgili Adem Ağabeyle görüşüp bilgi alır, haber yaparım. Çok sıklıkla olmasa da Gölcükspor’a köşemde yer vermeye çalışırım. Önceki akşam Gölcükspor’un dayanışma gecesi vardı. Adem Ağabey arayıp, “Mazeret yok, mutlaka bekliyorum” dedi. Zaten gitmeyi düşünüyordum, bu samimi davet üzerine büyük bir memnuniyetle The Ness Otel’deki geceye gittim. Kocaeli TV Spor Müdürü Yiğit Özcan, Çağdaş Kocaeli Gazetesi Spor Müdürü yeğenim Özkan Yılmaz ve Derince Belediyesi basın yayında görevdi bir başka yeğen Hakan Yılmaz ile birlikteydim. Gölcükspor yöneticisi Caner Uzuner sağ olsun kapıda karşıladı bizi. 

KAYMAKAM YAZICI, İLÇE İÇİN BÜYÜK ŞANS 
Yerimize oturduğumuzda protokol konuşmaları başlamıştı. Baktık salonda boş yer yoktu. Sevindik doğal olarak. Kulüp başkanı Gençdemir, belediye başkanı Ellibeş, kaymamak Yazıcı’nın konuşmalarını dikkatle dinledik. Her üçü de güzel mesajlar verdiler. Özellikle kaymakam Yazıcı’nın konuşması çok etkileyiciydi. İlçenin menfaati için birlik olma mesajı verdi Yazıcı, salonda gördüğü tablodan çok memnun olduğunu söyledi. Gölcükspor ile birlikte amatör kulüplerin mutlaka desteklenmesi gerektiğinin altını çizdi, gençlere spor yaptırmanın çok hayırlı bir hizmet olduğunu belirtti. İlçede 30 spor kulübü, 6500 lisanslı sporcu olduğu bilgini verdi.  Spora bu kadar yakın kaymamam azdır. Hem yakın, hem çok duyarlı. Gölcük için Adem Yazıcı gerçekten bir şans. Dilerim ki uzun yıllar ilçede kalır.  Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, artık 2.Lig’e çıkma vaktinin geldiğini, ilçenin buna hazır olduğunu söyledi.  Gerçekte de öyle. 3.Lig 1984 yılında kuruldu, Gölcükspor sadece 1 sezon 2.Lig’de oynadı, diğer 30 yıllık sürece 3.Lig’de geçirdi. Profesyonel liglerin en istikrarlı kulübü diyebiliriz. Ancak Başkan Ellibeş’in de söylediği gibi artık çıtayı yükseltme zamanı geldi. Gölcük ilçeye 2.Lig yakışır. İlçe 2.Lig’in yükünü rahatlıkla kaldırır. 

“KRİTERLERE GÖRE PTT 1.LİG’E ALINMALIYIZ” 
Gecede ısrarlar üzerine takım kaptanı Sezgin ile teknik patron Ali Beykoz da kürsüye çıktı. Sezgin doğal olarak heyecanlıydı, “Biz sahada iyi konuşuruz” dedi. Sezgin, gecedeki tablonun memnunluk verici olduğu vurgusunu yaptı, “Bu sevgiye, bu güvene layık olacağız, bu takımı 2.Lig’e çıkartacağız” dedi. Sevgili Beykoz, Gölcük doğumlu olmasa da kendisini her zaman Gölcüklü olarak gördüğünü söyledi, “Bu ilçe en büyük başarıları, güzellikleri hak ediyor” dedi. Beykoz, geçtiğimiz günlerde İstanbul’daki teknik direktör eğitim seminerinde yaptığı konuşmadan söz etti, “Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim lokali, antrenman sahası olmayan kulüplerin amatöre düşürülmesi gerektiğini söyledi. Ben de kürsüye çıkıp sosyal tesislerimiz, antrenman sahalarımız var, üstelik ne futbolcumuza ne devlete tek kuruş borcumuz yok. Bizim direkt Ptt 1.Lig’e alınmamız gerekir dedim. Bu konuşmam ulusal düzeyde çok ses getirdi. Gölcükspor daha üst ligleri hak eden bir kulüp” dedi. Beykoz çok haklı. Türkiye’de borcu olmayan, tesisleşme anlamında hiçbir sorunu bulunmayan ender kulüplerden biri Gölcükspor. Türkiye’de FIFA kriterleri uygulansa çoğu profesyonel kulüp amatöre indirilir, Gölcükspor Beykoz’un söylediği gibi otomatik olarak Ptt 1.Lig’e yükselir.

GECE AMACINA ULAŞTI, KAYNAK BULUNDU 
 Davetlilerin ayrılmasının ardından Gençdemir, Ellibeş ve yöneticilerle çaylarımızı içerken gecenin değerlendirmesini yaptık. Adem Ağabey katılımla ilgili bilgi aktardı. 150 kişiye davetiyle çıkartılmıştı. Adem Ağabey 127’sin bizzat geldiğini, diğerlerinin de maddi anlamda sözlerini tuttuğunu söyledi. Yani katılım yüzde 100’dü diyebiliriz. Davetiye bedeli 1000 TL olarak belirlenmişti. Ancak daha fazla verenler, bağış yaparlar da olmuş.  Geceden 200 bin TL dolayında bir gelir elde edilmesi bekleniyordu. Başkan Gençdemir, Adem Ağabey son derece memnundu. Samimi ortamda, nezih bir gece olmuştu. Basın olarak biz de tam not verdik organizasyona.  Adem Ağabeyi eski başkanların geceye katılmaması üzmüştü. Hepsine davetiye çıkardıklarını ancak hiç birinin gelmediğini söyledi Adem Ağabey, “Bir tek Şaban Aktürkoğlu arayıp mazeret bildirdi. Keşke tüm eski başkanlar burada olsaydı” dedi. Neden gelmediler bilmiyorum ama böylesi bir gecede eski başkanların başköşede olması gerekirdi. Dilerim ki, şampiyonluk gecesinde o tabloyu görürüz. Bu arada The Ness Otel’in Gölcükspor’a gereken indirimi yaptığını, gece organizasyonunun da kusursuz olduğunu söyleyelim. Otelin müdürü Cengiz Çetin ve personeline buradan teşekkürlerimizi iletelim. 

GÖLCÜK İLÇE 2.LİG’E HAZIR  
The Ness Otel’deki dayanışma gecesi amacına ulaştı diyebiliriz. İlçenin işadamları, esnafları kulübe gereken katkıyı verdi. Hedef büyütmek için gereken ek kaynak bulundu. Zaten gece biterken genel kaptan Ellibeş de transfer müjdelerini verdi. Geceye tam kadro katılan futbolcu grubu, ilçenin arkalarında olduğunu görmüştür. Bu tablo takım için artı bir motivasyon olacaktır. Daha fazla çalışacaklar, efor sarf edecekler ve bu takımı 2.Lig’e çıkartacaklar. Gecedeki tabloyu görünce 2.Lig hedefine dair umutlarım, inançlarım arttı. Gerek üst düzey protokol, gerek işadamları, esnaflar, gerek teknik ekip ve futbolcular, gerekse halk ve taraftar son derece inançlı ve kararlı. Zincirin tüm halkaları hedefe kilitlenmiş gibi. Gölcükspor daha önceki yıllarda da 2.Lig hedefi koydu ancak gördüğüm kadarıyla hiç bu kadar çok istememiş, kenetlenmemişti. Dayanışla gecesinden benim çıkardığım mesaj budur.  İkinci yarının ilk haftalarında zorlu bir fikstür var. Özellikle ilk iki maç çok önemli. Çanakkale deplasmanı ve ardından içerde lider Eyüp maçlarını 6 puanla geçebilirse, bu takımı kimse tutamaz diye düşünüyorum. Gölcüksporumuza 2.Lig yolunda yürekten başarı diliyorum.  
Bu yazı toplam 415 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum