1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Gölcük Devlet'in temeli bayramdan sonra atılacak
Gölcük Devlet'in temeli bayramdan sonra atılacak

Gölcük Devlet'in temeli bayramdan sonra atılacak

İl Sağlık Müdürü Dr. Şenol Ergüney başkanlığından ikincisi gerçekleştirilen Kocaeli Sağlık Koordinasyon Kurulu toplantısı Seka Devlet Hastanesi toplantı salonunda yapıldı.

A+A-

Sağlık alanında önemli açıklamalarda bulunan Dr. Ergüney, bayramdan sonra Değirmendere eski Migros arazisi üzerinde Özge İnşaat tarafından yapılması planlanan Gölcük Devlet Hastanesi’nin yeni binası için Ramazan Bayramı’ndan sonra temel atma töreni yapılacağı müjdesini verdi.

İKİNCİSİ DÜZENLENDİ
Kamu Hastaneler Birliği döneminde başlatılan il sağlık müdürlüğü döneminde de devam eden Kocaeli Sağlık Müdürlüğü İl Koordinasyon toplantısı Dr. Şenol Ergüney başkanlığında yapıldı. Toplantıya, devlet hastaneleri bütün ilçe müdürleri, kamudaki başkan ve başkan yardımcıları, devlet hastanelerindeki başhekimler, sağlıktaki bütün yöneticiler, İl sağlık müdürlüğünden çalışan uzmanlar, sağlık müdürlüğündeki başkan ve başkan yardımcıları katıldı. Yılda 4 kez gerçekleşecek olan toplantının ikincisinde Ergüney önemli açıklamaları kamuoyu ile paylaştı.

5 BAŞLIK ALTINDA GÖRÜŞÜLDÜ
Üç  ayda bir yapılan toplantıda ilimizdeki hastanelerin 3 aylık tüm verileri gözden geçirilirken toplantı sonrası konuşan Dr. Şenol Ergüney, “Tüm sağlık göstergeleri personel hareketleri, mali durum, hangi sağlık kuruluşunun mali durumu nasıl, satın almalarını yapabilmiş mi yapamamış mı, hem mali, hem personel yönünden hem de hastanelerin durumunun görüşülmesi konuları 5 başlıkta konuştuk. Öte yandan toplantıda Sağlık Bakanlığı’nın çıkardığı geneleler, talimatları da masaya yatırdık. Yani toplantıda sağlığın haritasını çıkartmış olduk.

40 MİLYON TL BORCUMUZ VAR
Sağlıktaki üst yöneticileri buluşturan toplantıda konuşan Dr. Ergüney, Karşılıklı sinerji ve motivasyonun oluştuğu toplantıda bir mesajı verirken herkesin alması, bir uygulamadan herkesin haberde olması büyük avantaj. Ayrıca ekonomik olarak kurumlarımız iyi durumda borçluluk durumu azalmış durumda. Kocaeli’de kurumlarımızın toplam 40 Milyon TL borcu var. Bunlar tıbbi malzeme, tıbbi cihaz, enjektör, firmalardan alınan hizmet (yemek, güvenlik) giderleri. Bu rakam Türkiye’de oldukça iyiyiz borçluluk konusunda” şeklinde konuştu.

ÇOCUKLAR GÖZLEM ALTINDA OLACAK
Ergüney, “Öğretim döneminde Öğretim döneminde Milli Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı’nın ortaklaşa hazırladığı Okul Sağlığı Projesi’ni faaliyete geçireceğiz. Şu an ön hazırlığını yapıyoruz. Önündeki dönemde okullarda çocuklarımız, doğumundan okuldan mezun olana kadar sürekli takip altında tutulacak. Yılda bir kez işitme, görme taraması ve belli tenkitler yapılacak. Ayrıca çocuklar, yılda bir kez check up’a girecek. Ayrıca yeni sağlık personeli, yeni binaların çalışması, birinci basamak sağlık hizmetleri, sağlık ocaklarına arsa çalışmaları ve bunları yatırıma sokma konularını görüştük” diye konuştu.

20 ADET 112 ACİL İSTASYONU GELİYOR
Şu ana kadar 26 tane birinci basamak yatırıma girdi proje çalışmaları ve ihaleleri önümüzdeki dönemlerde yapılacak. Bu kapsamda Gebze Fatih Devlet Hastanesi önümüzdeki 1-2 ay içerisinde faaliyete geçecek. Gölcük Devlet Hastanesinin temel atma töreni de bayramdan sonra iki aya kadar yapılacak. Değirmendere’de Migros alanında yapılacak hastane binasını Özge İnşaat üstlenecek. Çayırova Devlet Hastanesi’nin ise projesi henüz devam ediyor. Sözlerini sürdüren Dr. Şenol Ergüney, “Türkiye’ye örnek olacak 5 yıldızlı 112 istasyonları yapılacak. Her personele bir oda her odada banyo ve tuvaleti olacak. En az 10 tanesini bu yıl önümüzdeki sene de 10 tane daha yapacağız. Hayırseverlerin yardımı olursa kabul ederiz ama olmazsa da Sağlık Bakanlığı yapacak” diyerek konuşmasını tamamladı.

(ŞENNUR YILDIZ)

genel-003.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.