1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Gölcük Vizyon 2023’ün protokolüne imzalar atıldı
Gölcük Vizyon 2023’ün protokolüne imzalar atıldı

Gölcük Vizyon 2023’ün protokolüne imzalar atıldı

Kocaeli Üniversitesi, Gölcük Belediyesi ve Gölcük Kent Konseyi'nin işbirliği ile yürütülen 'Gölcük Vizyon 2023' 2015 yılı projelerine ilişkin protokol için imza töreni gerçekleşti.

A+A-
Gölcük Kazıklı Kervansarayı Kültür Yapısında düzenlenen ‘2015 yılı projeleri protokol imza törenine’ AKP Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, Gölcük Kaymakamı Adem Yazıcı, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Kocaeli Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Bekir Çakır ve Gölcük Kent Konseyi Başkanı Dr. Metin Şentürk, Gölcük Belediye Başkan Yardımcısı Levent Değirmenci, Gölcük Kent Konseyi Genel Sekreteri Fatih Bayram, Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, birçok akademisyen ve öğrenci katıldı.

TOPLAMDA 45 PROJE

Gölcük Kent Konseyi Genel Sekreteri Fatih Bayram, Gölcük Vizyon 2023’ü çağdaş gelişim perspektifi ve planlama anlayışıyla Gölcük’ü tarımdan kültür ve sanata, sağlıktan turizm çalışmalarına uzanan geniş bir yelpazede Gölcük kentinin belirlenen hedeflere ulaşabilmesi için Kocaeli Üniversitesi, Gölcük Belediyesi ve Gölcük Kent Konseyi'nin birlikte imzaladığı bir işbirliği projesi olarak açıkladı.
Bayram, 2011 de 4, 2012’de 11, 2013’te 16, ve 2014’te 14 proje olmak üzere toplam 45 projeye imza attıklarını ifade ederek, “2015 yılında da çalışma yapılabilmesi için 10 adet proje onay gördü” dedi.
Gölcük Kent Konseyi Başkanı Dr. Metin Şentürk, ‘’Gölcük Vizyon 2023 halkımızı geleceğe taşımak, daha iyi bir yaşam alanı oluşturmak, gelecek nesillere daha iyi bir Gölcük bırakmak ve Gölcük kent misyonuna ulaşmak için kurulmuş büyük bir ekip çalışmasıdır’’ dedi.

ELLİBEŞ: “ORTAK AMAÇ İNSANLARIN MUTLULUĞU”

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş de ‘‘Gölcük Vizyon 2023 projesinde hepimizin ortak amacı 150 binin insanın yaşadığı donanma kenti ilçemizde mevcut bütün insanların mutlu olması, sağlıklı olması, huzurlu bir yaşam içerisinde hayatlarını sürdürmesini ve insanların geleceğe umutla bakmalarını amaçlamaktadır’’ şeklinde görüyş belirtti.
Gölcük Kaymakamı Adem Yazıcı, “Projenin başından ve bugüne gelinen noktaya kadar, içinde bulunmaktan büyük bir zevk aldığım, onur duyduğum ve kendilerine hizmet etmekten büyük bir şeref duyduğum Gölcük’ümüzün bu önemli projesinde bugün bir kez daha bulunmaktan mutluluk duyuyorum” diye konuştu.
Kocaeli Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Bekir Çakır da ‘’Üniversite olarak Gölcük Vizyon 2023 projesinin mirasını devraldıklarını, ilçemiz, şehrimiz ve üniversitemiz için yararlı olduğunu düşünerekten yönetim olarak bu projenin devamı noktasında hiç tereddütsüz evet diyerek çalışmalarımıza başladık’’ dedi.
Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker de, 2023’ün Türkiye için taşıdığı öneme dikkat çekti, “Genç delikanlı hüviyetinde bir devlet oluyoruz, devletler için 100 yılın çok uzun olmadığını düşünüyorum. Üniversite ve belediyelerin işbirliği yaparak Vizyon 2023 Gölcük’ün yaşanabilir bir hale getirilmesine büyük bir katkı sağlayacaktır” diye görüş belirtti.
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.