1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Görsen ve ekibi veda etti
Görsen ve ekibi veda etti

Görsen ve ekibi veda etti

Kocaelispor Başkanı Orhan Görsen ile yönetim 9 Mayıs'taki kongre öncesinde dün son kez basının karşısına çıktı. Görsen ve arkadaşları yeniden aday olmayacaklarını yineleyip veda ettiler. Bu arada Başkan

A+A-

Kocaelispor Başkanı Orhan Görsen ile yönetim 9 Mayıs'taki kongre öncesinde dün son kez basının karşısına çıktı. Görsen ve arkadaşları yeniden aday olmayacaklarını yineleyip veda ettiler. Bu arada Başkan Görsen mali konularla ilgili iddia ve suçlamalara da yanıt verdi.

YÖNETİCİLER DE KATILDI

Kocaelispor Başkanı Orhan Görsen dün N'City'de Cem Şakoğlu'nun sahibi olduğu Kent Sofrası'nda basın toplantısı düzenledi. Kahvaltılı basın toplantısına yönetim kurulu üyelerinden Abdülkadir Yılmaz, Zafer Aydoğdu, Ayhan Orhan, İsmet Erturan ve Eyüp Çakal'ın yanı sıra eski yöneticilerden Özer Altan ve kulüp muhasebe sorumlusu Sinan Şentürk katıldı. Spor basınının müdür seviyesinde temsil edildiği toplantıda Başkan Görsen öncelikle, son günlerde basında yer alan mali konularla ilgili iddialara açıklık getirdi.

HAKAN ÖZER ÖZÜR DİLEMELİ

Başkan Görsen gelir-gider hesaplarını açıkladıktan sonra yaklaşık bir aydır basında yerden yere vurulduklarını, adeta iftira kampanyası başlatıldığını belirterek, “Göreve başlarken tüm arkadaşlarıma yaptığınız her kuruş harcamanın bilgisini, belgesini muhasebeye bildirin dedim. Bu şekilde çalıştık ve tüm gelir-gideri kayıt altına aldık. Hakan Özer olayını açıkladık. Açık bir fatura kesilmişti ve bunu giderler kaleminde göstermek zorundaydık. Danıştığımız mali müşavirler doğru yaptığımızı söylediler. Eğer bu faturayı göstermesek usulsüzlük yapmış olurduk ve bunun karşılığında ceza alırdık” dedi. Görsen, Hakan Özer'in fatura tutarı olan 17 bin TL'yi bağışladığını, bir-iki gün içinde kendisine bağış makbuzu kesileceği bilgisini verdi. Görsen, Özer'in hem yönetim, hem kamuoyundan özür dilemesi gerektiğini de söyledi.

BELGELERLE YANIT VERDİ

Başkan Görsen daha sonra teknik ekibe verilen ücretlerle ilgili iddialara belgeyle yanıt verdi. Tüm basın mensuplarına hangi teknik adamın ne kadar aldığıyla ilgili kişilerin imzasını taşıyan belgeler gösterildi. Görsen, Yalçın Kıldıran'ın sezon boyunca A takıma hizmet ettiğini, kendisine yapılan ödemeyi teknik heyet kapsamında değerlendirmelerinin son derece doğal olduğunu söyledi. Başkan Görsen hala birilerinin Kocaelispor'un kapanması için mücadele ettiğini, son günlerde artan saldırıların bundan kaynaklandığını söyledi, “Biz iki yıl önce birilerinin oyununu bozduk. Bu yüzden her fırsatta saldırıyorlar. Basındaki bu saldırılara, yapılan yorumlara üzülmüyorum, üzüldüğüm tek şey destek bulamamamız” dedi.

ÖZER ALTAN'A TEŞEKKÜR ETTİ

Başkan Görsen şubat-nisan tarihlerinde yaptıkları mali tabloda yönetici alacaklarının düşmesine yönelik iddialara da yanıt verdi, “Gelen parayı yöneticiler olarak bizim alacaklarımıza mahsuben tahsil ettiğimiz yönünde yorumlar yapılıyor. Bu asla doğru değil. Yönetici alacaklarının düşmesinin nedeni basit. Yönetim olarak bazı ihtiyaçları karşılamak için eşimizden dostumuzdan borç alıyoruz. Aldığımız bu borç doğal olarak yönetici alacağı olarak gözüküyor. Ancak kulübe para gelince, bu borçları ödüyoruz. Ödedikçe yönetici borçlarında azalma oluyor. Fark buradan kaynaklanıyor” dedi. Görsen konuşmasında son olarak 4 aydır üye aidatlarının toplanmasında kendilerine yardımcı olan, sabah 9 akşam 6 çalışan Özer Altan'a teşekkür etti.

YILMAZ'IN BASINDAN RİCASI

Basın toplantısında Abdülkadir Yılmaz'ın basından bir ricası oldu. Yılmaz, “Sizden rica ediyorum elinizde kesin bir bilgi, belge olmadan kulüple ilgili bir iddiayı gündeme getirip, insanların kafasını karıştırmayın. Çünkü bunun bedelini Kocaelispor ödüyor. Örneğin, Diler Çelik'ten gelen parayla ilgili bir gazetede çıkan iddialar yüzünden 500 bin TL kaybetti bu kulüp. İki fabrika bize 250'şer bin TL vereceklerini bildirmişlerdi. Bu haberler çıkınca bağıştan vazgeçtiler. Bu sadece bir örnek. Pek çok kişi, kuruluş da gazetelerde çıkan bu haberlerden ötürü kulübe yardım yapmak istemiyorlar. Lütfen bundan kaçının” dedi.

“MOBESKO 2.5 AYDIR RANDEVU VERMİYOR”

Abdülkadir Yılmaz, bir siteminden bahsetti toplantıda, “Mobesko'dan 2.5 aydır randevu istiyoruz. 2.5 aylık süreçte hemen her gün arayıp, talebimizi hatırlattık. Ancak cevap bile vermediler. İzmit Belediyesi tarafından kulübümüze yapılan tesislerde futbolcuların yatması için birkaç ranzaya ihtiyacımız vardı. Bunu isteyecektik onlardan. Bırakın bu talebimizi karşılamayı, görüşmeye bile tenezzül etmediler. Böyle bakıyorlar, böyle kaçıyorlar Kocaelispor'dan” Yönetim kurulu üyesi İsmet Erturan da toplantıda söz aldı, “Basın geçmiş dönemler hesaplarla ilgili bu kadar araştırıcı olsaydı kulüp kesinlikle bugün bu durumda olmazdı” dedi.

“9 MAYIS'TA KESİNLİKLE YOKUM”

Başkan Görsen konuşmasının sonunda kongreyle ilgili düşüncelerini söyledi, “9 Mayıs'taki kongrede kesinlikle yokuz. Geçen kongredeki gibi kimsenin talipli olmaması durumunda devam etmek gibi bir zorunluluğumuz da yok. Bunun önlemini aldık. İki yıl süreyle bu kulübü yaşatmak için çaba gösterdik. Bunca emekten sonra bırakıp gitmek elbette çok zor. Ancak çok daraldık. Son bir ay öylesine saldırıya uğradık ki devam edecek gücü kendimizde göremiyoruz. İzmit Belediye Başkanımızdan devam etmemiz yönünde bir talep gelmedi. Valimiz sağ olsun, her ziyaretimizde “Karar sizin ama ben devam etmenizi isterim” dedi. Bu saatten sonra destek gelse de ben kendi adıma görev almayı düşünmüyorum. Görevimi yapmanın huzuru içinde gidiyorum. Dilerim ki, bir oluşum çıksın, kulüp sahipsiz kalmasın” dedi.

EYÜP ÇAKAL UYARIDA BULUNDU

Toplantının son bölümünde söz alan Eyüp Çakal, kulübü bekleyen büyük tehlikeden söz etti, “Yeni sezon ligler eylül ayında başlayacak. Bu güne kadar bir tehlike yok diye kimse düşünmesin. FIFA'ya mahkeme masrafları için acil ödememiz gereken 7 bin İsviçre frangı var. Ayrıca Kızılyıldız ve N'sumbu'nun aylık taksitleri var. Bunların dışında da FIFA'da beklettiğimiz dosyalar var. Ödemeler zamanında yapılmazsa, FIFA ligin başlamasını beklemez, küme düşürme kararı alır. 9 Mayıs'ta göreve talip olacak arkadaşların bunlara hazırlıklı olması lazım. FIFA tehdidi her zaman bu kulübün kapısında olacak” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.