1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Günde 4 bin hastaya bakacak! KOÜ Poliklinik binası tamamlandı
Günde 4 bin hastaya bakacak! KOÜ Poliklinik binası tamamlandı

Günde 4 bin hastaya bakacak! KOÜ Poliklinik binası tamamlandı

Avrupa standartlarının üzerinde hizmet veren Marmara Bölgesi’nin en önemli sağlık kuruluşlarının başında gelen KOÜ Tıp Fakültesi Hastanesi’nde, hastalara verilecek hizmeti bir üst seviyeye taşıyacak olan yeni poliklinik binası bitiyor.

A+A-

Avrupa standartlarının üzerinde hizmet veren Marmara Bölgesi’nin en önemli sağlık kuruluşlarının başında gelen KOÜ Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde, hastalara verilecek hizmeti bir üst seviyeye taşıyacak olan yeni poliklinik binası bitiyor. Yaklaşık 50 milyon TL’ye mal olacak yine bina ekim ayında hizmete açılacak.

EKİM’DE AÇILACAK

Ekim ayından itibaren hizmete açılacak poliklinik binasındaki tüm eksiklikler tamamlandı. Bina içindeki ince işlerin yapımı da son aşamaya geldi. KOÜ rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, poliklinik binasının tamamlanması ve hizmete açılmasıyla birlikte sağlık alanında devrim sayılabilecek çok büyük bir hizmeti daha gerçekleştirmiş olacaklarını belirtti. Rektör Hülagü, “Poliklinik binası tamamlandığında mevcut binadaki poliklinik birimlerinin tamamı yeni binaya taşınacak. Poliklinik binasında otopark ve acil getirilecek hastalar için binanın üst katında helikopter pisti bulunuyor. Yeni poliklinik binası, sağlık sektöründe Marmara Bölgesi’nin parlayan yıldızı olan KOÜ Tıp Fakültesi Hastanesi’ni bir üst seviyeye taşıyacak” dedi.

dis-cephe.jpg

CEPHE- Recep Ekşi’nin sahibi olduğu Yavuz İnşaat tarafından yapılan poliklinik binası tamamlandı. Binanın içindeki son rötuşlar yapılıyor.

DEPREME DAYANIKLI

Recep Ekşi’nin sahibi olduğu Yavuz İnşaat Firması tarafından yapılan binanın temeli 2017 yılında atıldı. KOÜ Tıp Fakültesi Hastanesi yeni poliklinik binası günde 4 binin üzerinde hastaya hizmet verecek şekilde tasarlandı. KOÜ Araştırma ve Uygulama Hastanesi, yeni poliklinik binası, olası deprem anında tüm sağlık hizmetlerini eksiksiz olarak verebilecek şekilde tasarlandı.

400 ARAÇLIK OTOPARK

29 bin metrekarelik alanda yapılan poliklinik binası 5 katlı olarak inşa edildi. Poliklinik binasının alt katı 400 araçlık otopark olarak planlandı. Zemin katında Cerrahi Bilim Poliklinikleri yer alacak, ameliyat yoluyla tedavi yükü gittikçe artan hastanede, önemli bir rahatlama getirecek. Aynı katta İç Hastalıkları Poliklinikleri ve Çocuk Hastalıkları Poliklinikleri de yer alacak.

ic-kisim-tamam--001.jpg

İÇ KISIM TAMAM- Birçok tıbbi bilim dalının hizmet vereceği poliklinik binasının iç kısmındaki ince işçilik çalışmaları son aşamaya geldi.

VİP HİZMETİ VERİLECEK

Yeni poliklinik binasının ikinci katta Dâhili Bilimler, üçüncü katta İYİ Hekimlik Uygulamaları ve Simülasyon Merkezi yapılacak. Bina da ayrıca tıp eğitiminde önemli bir yere sahip olan hasta-doktor iletişimi, tanı koyma, klinik karar verme süreçlerinin eğitiminin de verileceği birim ve Sindirim Sistemi Hastalıkları Enstitüsü’nün de bulunacağı poliklinik binasında VİP hizmeti de verilecek. Poliklinik binasının beşinci katında ise Gastroenteroloji Polikliniğinin gastroendoskopi uygulama ve eğitimleri gerçekleştirilecek.

merdivenler-hazir--001.jpg

MERDİVENLER- Bina içindeki merdivenlerin tamamı granit ve mermerden yapıldı. Merdivenlerin yanı sıra binada 4 adet de asansör bulunuyor.

kocaeli-universitesi-rektoru-prof.dr.-sadettin-hulagu-83930003.jpg

REKTÖR- KOÜ Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, ekim ayında hizmete girecek olan yeni poliklinik binasında günlük ortalama 4 bin hastaya bakılabilecek kapasitede olduğunu söyledi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.
2 Yorum