1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Gündemi takip ettiniz mi?..
Gündemi takip ettiniz mi?..

Gündemi takip ettiniz mi?..

Selam olsun o günlere. Nereden nereye geldik!.. Şimdilerin AKP Milletvekili ve Kültür Bakanı Ertuğrul Günay, bir zamanlar SHP saflarındaydı ve partinin genel sekreterlik gibi çok önemli bir

A+A-

Selam olsun o günlere. Nereden nereye geldik!..

Şimdilerin AKP Milletvekili ve Kültür Bakanı Ertuğrul Günay, bir zamanlar SHP saflarındaydı ve partinin genel sekreterlik gibi çok önemli bir görevini bile üstlenmişti. Rahmetli Erdal İnönü ile Deniz Baykal’ın çekiştikleri bir kurultayda kürsüye çıkmış, hiçbir nota bakmadan 2 saat 15 dakika konuşmuş ve belki de kurultayın akışını değiştirmişti. Günay’ın o zamanki tavrı Erdal İnönü’den yanaydı. Deniz Baykal da ilerleyen yıllarda Ertuğrul Günay’ı kesmiş, partiden ayrılışını da hızlandırmıştı. O da kalkıp gitmiş, AKP’nin önerisine “evet” demişti. Politika, daha doğrusu kimilerinin politika anlayışı böyle bir şeymiş demek ki…

Son gelişmeleri biliyorsunuz. Yani umuyorum ki gündemi takip ettiniz. Milletin seçtiği iki CHP Milletvekili Mehmet Haberal ve Mustafa Balbay hapisten çıkamadı bildiğiniz gibi. Mazbataları var, milletin vekili de oldular ama, YSK her ikisinin de milletvekilliğini durdurdu kendince. Yani, YSK milletin iradesine uymadı, kendi bildiğini okudu.

Bunun üstüne sordular Ertuğrul Günay’a. Hukukçu yanıyla da bilinen Günay, Hatip Dicle konusunda boykot kararı alan BDP ile ilgili de yorumlar yaptı ve;

“Yapmamız gereken parlamentoyu boykot değil, parlamentoya kıskançlıkla sahip çıkmaktır” dedi. Dedi de, Balbay ve Haberal’ın cezaevinden nasıl çıkıp, TBMM’ye nasıl gelip parlamentoya sahip çıkabileceklerini söylemedi! Balbay ve Haberal’ın tahliye istemlerinin reddini doğru bulmadığını söyledi ve geçti.

Bu da bir şeydir. AKP sıralarında oturup da bunları söylemek de cesaret ister. Bir de, bir şeyler bilmek, iki sözü bir araya getirmek ister…

Buradan geçelim bir başka AKP milletvekiline. Bir zamanlar Türk Milli Futbol Takımı’nın da golcüsü olan, Fethullah Gülen’e yakınlığıyla bilinen, Recep Tayyip Erdoğan’ın AKP’den aday gösterip seçtirdiği Hakan Şükür’e bakalım bir de isterseniz. Hakan Şükür’ün bu konudaki tavrı nedir, neler söyler, dinleyelim.

Gazeteciler soruyor Hakan Şükür’e;

“Hatip Dicle’nin milletvekilliğinin düşürülmesi ve BDP milletvekillerinin Meclis’i boykot kararını nasıl değerlendiriyorsunuz?”

Çiçeği burnunda AKP Milletvekili, eskinin ünlü golcüsü Hakan Şükür yanıtlıyor;

“Gündemi takip edemedim.”

Gerisini de getiriyor düşündüklerinin;

“Bunun değerlendirmesini bizim büyüklerimiz, bakanlarımız, tecrübeli büyüklerimiz yapıyordur.”

Tam da Hakan Şükür’e yakışacak bir yanıt! Adam milletvekili olmuş, mazbata almış, TBMM çatısı altına gitmiş ve Türkiye’nin şu andaki en önemli gündemi olan şeylerden bihaber!..

Bir tek AKP’li bile, AKP’ye oy veren bir tek vatandaş bile çıkıp da;

“Biz bu adama mı oy verdik” der mi ki?

Hiç sanmam! Çoğunun Hakan’dan farkları yok ki!..

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.