1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Güneş: CHP kazanana kadar çalışacağım
Güneş: CHP kazanana kadar çalışacağım

Güneş: CHP kazanana kadar çalışacağım

Milletvekilliğinin son günlerini yaşayan, partisinin yeniden aday göstermediği CHP Kocaeli milletvekili Hurşit Güneş, CHP İl Merkezini ziyaret etti, gündeme ilişkin, seçim çalışmalarıyla ilgili değerlendirmeler yaptı.

A+A-
Milletvekilliğinin son günlerini yaşayan, partisinin yeniden aday göstermediği CHP Kocaeli milletvekili Hurşit Güneş, CHP İl Merkezini ziyaret etti, gündeme ilişkin, seçim çalışmalarıyla ilgili değerlendirmeler yaptı.  CHP Kocaeli İl Başkanı Cihat Altunyuva, İl Yönetim Kurulu Üyesi ve İl Sekreteri Ali Akagündüz, İl Eğitim Sekreteri  Arzu Enç, İl Kadın Kolları Başkanı Hülya Yolcubal ve İl Yönetiminin de yer aldığı toplantıda konuşan Hurit Güneş, yönetim toplantısına ilk ve son kez katıldığını belirtti, “Vekil olmamak beni üzmez. Ben her zaman CHP’nin kazanması için çalışmaya devam edeceğim” dedi.

KOCAELİ’DE SİYASETİ BEN TERCİH ETTİM

Yönetim kuruluna katılımı ile ilgili açıklama yapan Güneş, “Tüzük gereği milletvekillerinin yönetim kurulu toplantılarına katılma hakkı vardır. Ben bugün ilk ve son kere bu hakkı kullanıyorum. Benden sonra Deniz Baykal’ın dışında bu kadar eski bir parti üyesi olmayacak.” dedi. Konuşmasının devamında Cumhuriyet Halk Partisi’ne ilk üye olduğu zamandan bugüne kadar yaşadığı tecrübeleri yönetim kurulu ile paylaşan Güneş, “Ben Kocaeli’de siyaset yapmayı tercih eden bir kişiyim. Ben Kandıralıyım. Onun ötesinde Kocaeli emeğin buluştuğu bir yer. Onun için burada siyaset yapmayı istedim.” dedi
Geçmiş dönemle yaşanan bazı olaylara dair açıklamalarda bulunan Güneş, “Maalesef 2009 yılında yapılan seçimlerde metropol şehirlerde belediyelerimiz varken, Kocaeli’de belediye kazanamadık. Ben o dönemde buranın özel bir kent olduğunu söyledim. Bu sorunu çözmek için parti demokrasisini tam olarak oturtturmamız gerekiyor dedim. İkinci mesele ise, elbette bu yarışta birilerinin kendisini ortaya atması ve kimseyi kötülemeden siyaset yapması gerekiyor.” dedi. Parti içindeki siyasi tartışmalara değinen Güneş, “Ben parti içi sevginin nasıl olması gerektiğini her defasında anlattım. Parti içi huzursuzluk basında yer alınca, özellikle ben bu tartışmanın bir tarafı isem, partili arkadaşıma dava açmak yerine basına dava açtım. Buradaki tek gayem parti içi huzursuzluğun daha fazla büyümemesidir.” diye konuştu.
Güneş, Balyoz ve Ergenekon’un ‘kara leke’ olduğunu söyledi, “Diğer bir olay ise 17-25 Aralık operasyonlarıdır. Ki Başbakan ‘Yolsuzluk yok’ demiyor. ‘Benim telefonumu nasıl dinlersin’ diyor. 25.dönem iktidarındaki diğer bir olay ise Suriye’de yaşanan olaylar sonrasında ülkemize yığılan Suriyeliler gerçeğidir. Suriye olayı önümüzdeki dönemde de Türkiye’yi çok derinden etkileyecek.” dedi. Güneş, HDP’nin TBMM’de olması gerektiğini dile getirdi, “Bu nedenle barajı aşması önemlidir” diye konuştu.

MİLLETVEKİLLİĞİ ARAÇTIR

Ön seçimi neden desteklediğine ilişkin açıklamalarda bulunan Hurşit Güneş, şunları söyledi: “- Biz sosyal adaleti ne kadar doğru bir şekilde sağlarsak o kadar güçlü bir parti oluruz. Ben 2015 yılında seçime giderken iki amacım vardı. Biri AKP’nin güçsüzleşmesi, diğeri ise CHP’nin meclisteki vekil sayısının arttırılmasıdır. Milletvekilliği benim için bir araçtır. Ben ülkem için siyaset yaparım. CHP pırıl pırıl bir partidir. Köklü bir partidir. AKP bir gün kapanacaktır. Çünkü kirli bir partidir. Kapanmaya mecburdur. Ben Kocaeli’nde CHP ile beraber siyaset yapmaya devam edeceğim. Kocaeli’nde CHP yeniden güçlü olmalıdır. Hedefimiz bu olmalıdır. Türkiye’nin büyük metropolleri arasında belediyesi olmayan tek yer Kocaeli. Artık bunu düzeltmemiz gerekiyor ve bunu kazanmak için çok çalışmamız gerekiyor. Bizim bu seçimlerde Milletvekili sayımızı arttırmamız gerekiyor.  Büyük ihtimalle arttıracağız. Sayıyı arttırsak AKP’nin hegemonyası kırılacak. Arkasından 2019 yerel seçimleri var. Bugünden 2019 seçimlerine de hazırlanacağız. Bizler 2015’ten başlayarak başarı grafiğimizi yükseltmeliyiz. Ben her zaman aranızda ve CHP’nin arkasında olacağım.” 
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.