1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Güney: 'Bir kulübe yapamayanlar, Cedit'i nasıl yapsın?'
Güney: 'Bir kulübe yapamayanlar, Cedit'i nasıl yapsın?'

Güney: 'Bir kulübe yapamayanlar, Cedit'i nasıl yapsın?'

AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Güney, Yeni Cuma Parkı'ndaki boyacı kulübesi üzerinden İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’e yüklendi.

A+A-

AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Güney bugün partisinin ilçe binasında ülke ve kent gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu. Parti çalışmaları hakkında bilgi vererek açıklamasına başlayan Güney, “AK Parti İzmit ilçe başkanlığı olarak dolu dolu bir ayı geride bıraktık. Geçtiğimiz hafta 102 mahallesinin tamamında yoğun bir katılım ile toplantılarımızı tamamladık. İstişare kurulu üyelerimi ile istişarelerimiz gerçekleştirdik ve yine ilçe delege seçimlerimizi gerçekleştirdik. AK Parti Cumhurbaşkanımız öncülüğünde halka hizmetti hakka hizmet olarak görmüş milletin partisidir. Günlerce küçücük bir kova ile mahalle mahalle dolaşıp fotoğraf verenlerin amaçlarının demokrasi değil, gazete sayfalarını doldurmak olduğunu da biliyoruz” ifadelerini kullandı.

CHP İzmit İlçe örgütünün delege seçimlerine gönderme yapan Başkan Güney, “İzmit’in en büyük mahallelerinde bile 20-30 oyla seçim tamamlayan bu partilerin ne yaptığına, nasıl yaptığına, nelerle uğraştığına buna rağmen hiç bakmadık, kendimize gündem yapmadık. “Bir günde nasıl seçimi tamamladılar” gibisine laf atıyorlar. Bizim partimizdeki coşkuyu, sahiplenmeyi görmeyenlere anlatmak gerçekten zordur. Bir tarafta 5-10 kişi ile seçim yapanlar var, diğer tarafta binlerce üye sandığa gelmiş” şeklinde konuştu.

Güney konuşmasının devamında, CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar 26 Aralık’taki AK Parti İzmit İlçe Danışma Meclisimize davet etti. Gelsin misafirimiz olsun, o tabloyu görsün, yaşasın diyen Güney, “İnanıyorum kafasında en ufak bir soru işareti kalmayacaktır. Bu arada kongrede de kendisine başarılar diliyorum.” Dedi.

Sözlerine devam eden Güney, “Başkan hanımın ki, artık kendisine Kurnaz Başkan dendiğini de duyuyoruz.  AK Parti ve MHP’li meclis üyelerimizin önerisiyle zaten 3 tanesi ücretsiz olan İzmit Belediyesi’nin düğün ve nikah salonlarının kalan 3 tanesi de tüm İzmitli vatandaşlarımıza ücretsiz hale gelirken, başkan hanım gazete gazete, ajans ajans dolaşarak bu işi kendisi yapmış gibi anlattı. Diyorlar ki, biz olmasaydık bu teklifi verir miydiniz? Asıl size sormak gerekir AK Parti olmasaydı CHP’lilerin aklına bu işler gelir miydi?” ifadelerini kullandı.

Güney, Açıklamasının devamında Cedit Mahallesi üzerinden İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’e yüklendi. Güney açıklamasında “Başkan hanım şimdi kaçak dövüşüyor, suçu geçmişe atmaya çalışıyor.” Dedi.  Yenicuma Parkı'nda yeniden restore edilen ayakkabıcılar kulübesi üzerinden Hürriyet’e yüklenmeye devam eden Güney, “Başkan hanım, yaklaşık 2 ay önce orayı yıktı. Hemen hemen iki ay geçti, bu yeri hala açamadı. Kuş pisliği altında açılmadan çürümeye başladı. 25 m2’lik ve toplam 6 kişilik bu yeri açmayı başaramayan bir anlayış, Cedit Mahallesinde bırakın kentsel dönüşümü, bir taşı yerinden oynatabilir mi?” dedi.

Cedit’i Hürriyet’in yapamayacağını söyleyen Güney, “Mümkün değil, yapamaz, yapamayacak. Zaten yavaş yavaş kabul etmeye başladı. Siz milleti değil, yalnızca ve yalnızca kendi siyasi ikbalinizi düşünüyorsunuz. Meclis üyelerimiz arasında mühendis, şehir bilimcisi, mimar, doktor arkadaşımız var. Bunun dışında belediye kadrosu da son dönemde bir hayli genişledi. Başkan hanım, konu belediye başkan yardımcılarıyla ilgili kontenjana gelince hakkını sonuna kadar kullandı, hatta kadro veremediklerini koordinatör yaptı” ifadelerini kullandı.

Hürriyet’in son kadrosunu sayan Güney, “Son bilgilere göre bir Başkan vekili, iki koordinatör, 5 başkan yardımcısı ve 12’si yeni 26 müdürü bulunuyor. İzmit’te kolay kolay kimseye nasip olmayacak genişlikte bir kadro. Bu kadroyu kendisi oluşturdu. Bu kadro başkan hanımın iş yükünü hafifletmek için devletten hatırı sayılır maaş alıyor” dedi.

Açıklamasına MİA ile devam eden Güney, “Bu mecliste tartışılmasa da İzmit için hayati önem taşıyan bir MİA konusu geçtiğimiz günlerde gündeme geldi. Bu konuda geçenlerde bir gazeteciye başkan hanımın verdiği demeci hayretle okuduk. Gazeteci soruyor: MİA konusunda ne diyorsunuz? Yanıt: “-MİA konusunda yorum yapmayacağım. Bilmediğim konuda konuşmayacağım. Bu konuda meclis üyesi Orhan Tanış daha yetkili ve etkilidir”. Orhan Tanış kim? Her ne kadar Büyükşehir Belediye Meclis üyesi olsa da kendisi Karamürselli ve Karamürsel Belediyesi Meclis üyesidir. Madem konuyla ilgili bilginiz ve fikriniz yok, gelin meclis üyelerine sorun. Bizden fikir alın. İzmit’in en önemli projesini gidip Karamürselli meclis üyesine paslamayın. MİA’yı, Karamürselli Meclis üyesine sorun demek, İzmitlilere hakarettir. Böyle belediye yönetilemez. Böyle belediye başkanlığı da yapılamaz. İzmit’le ilgili konulara lütfen bir daha bu meclis dışından birilerini, en azından İzmit sınırları dışından birilerini katmayın” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.
20 Yorum