1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Güngör Arslan’ın adaylığı ve gerçekler
Güngör Arslan’ın adaylığı ve gerçekler

Güngör Arslan’ın adaylığı ve gerçekler

Merak, heyecan biraz da endişeli bir bekleyiş içerisindeydik. Güngör Arslan aday olacak mıydı? Çevremde kiminle konuşsam aday olmaz diyordu. Benim umudum vardı. Zira ortada aday olmamasını

A+A-

Merak, heyecan biraz da endişeli bir bekleyiş içerisindeydik. Güngör Arslan aday olacak mıydı? Çevremde kiminle konuşsam aday olmaz diyordu. Benim umudum vardı. Zira ortada aday olmamasını gerektirecek bir durum göremiyordum. İki ay kadar önce Kocaelispor’u kurtaracağım diye ortaya çıktığında şartlar bugünküne göre son derece kötüydü. Sırp sorunu aşılmamıştı, takımın durumu hiç iyi değildi. Valimizin desteği gibi bir durum da söz konusu değildi. O gün adayım, anahtarı getirin diyen Arslan’ın çıkışı büyük heyecan yaratmıştı. Birkaç kez köşemden Güngör Arslan oluşumuna destek verdim, Muammer Çelik’in artık kenara çekilmesi gerektiğini belirttim. Hatta Güngör bey beni arayıp, teşekkür etti. Muammer Çelik, Güngör Arslan’a güvenmiyordu, kulübü ona bırakmaya başta hiç niyeti yoktu. Anahtarı vermeye doğal olarak yanaşmadı, “Kongre kararı aldık. Devir-teslimin yapılacağı yer kongredir.  Kulübü almak isteyen oraya gelsin” dedi.

Çelik, kongreden önce anahtarı vermedi

Güngör Arslan kongreyi beklemeden anahtarın kendisine verilmesini istedi, zira Sırp sorununun kongreden önce aşılması gerekiyordu. Kamuoyundan da Çelik’e Sırp sorununu aşacağını söyleyen Arslan’a anahtarı kongre öncesinde vermesi yönünde büyük bir baskı oluştu.  Arslan köşesinde bir tarih verdi. 21 Ekim’di o tarih. Arslan, “Bu tarihe kadar kulübün anahtarı gelmezse, artık yokum” dedi. Çelik, anahtarın verileceği adresin kongre olduğunu yineleyerek 21 Ekim tarihinde Arslan’a kulübü bırakmadı. Sonrasında Vali Ercan Topaca harekete geçti. Başkan Muammer Çelik büyük mücadele verdi. Sırp sorunu bu ikilinin büyük gayreti sayesinde çözüldü. Zaten bu sorun çözülmese, Kocaelispor küme düşme yaptırımıyla karşılaşsa bunun tüm sorumluluğu Muammer Çelik’in olacaktı. Sorun aşılınca Muammer Çelik de büyük bir vebalden kurtuldu. Sırp sorununun aşılmasının ardından, iyi sonuçlarla birlikte Vali Topaca takımla yakından ilgilenmeye başladı. Vali galibiyetlere primler verdi. İşler yoluna girmişti.

8 kasım’da bana yaptığı açıklama

Artık kongre yaklaşmıştı. Muammer Çelik kesin olarak aday olmayacağını açıklamıştı.  Gözler doğal olarak Güngör Arslan’a çevrildi. Arslan “21 Ekim’e kadar anahtar gelmezse artık yokum” demişti demesine ama şartlar olumlu yönde değişmişti. Sırp sorunu aşılmış, Vali kulübü sahip çıkmış, takım da adeta şaha kalkmıştı. Yeni durum sonrasında kararı nedir diye Güngör Arslan’ı aradım. Tarih 8 Kasım’dı. Bana, “Ekibimle bir araya gelip hafta sonuna kadar kararımızı açıklayacağız” dedi. Ekibin içinden başka birisinin da aday olabileceğini, göreve geldiklerinde Kocaelispor’un kurtuluşu için çok önemli ve somut projeleri olduğunu söyledi.  Hafta sonu dediği 13-14 Kasım tarihleriydi. Merakla o tarihi bekledik.  Ancak bu tarihlerde bir açıklama yapmadı. Sonraki günlerde devam etti meraklı bekleyişimiz. Hiç ses çıkmadı.  En son önceki gün yeniden aradım kendisini. Çünkü kongreye artık birkaç gün kalmıştı. Camia merakla bekliyordu. Telefona sekreteri çıktı, “Toplantıda” dedi. Not bıraktım, dönmedi. Ertesi gün yani dün gazetesindeki köşesinden aday olmayacağın ilan etti. Güngör Arslan aday olmayacak diyenler hakkı çıktı, benim aday olacağına yönelik umudum vardı. Şaşıran, yanılan ben oldum.

Söylemleriyle çelişti, inandırıcı değildi

Sevgili Arslan, neden aday olmadığıyla ilgili bir açıklama yapmış. Açıklamaya, daha doğrusu Arslan’ın gerekçelerine bir bakalım. Güngör Bey, “Başkanlıkta yokum. Bunu 21 Ekim tarihinde de açık açık dile getirdim ve ’yokum‘ dedim. Buna rağmen hala birileri ısrarla aday olup olmayacağımı soruyor. Oysa cevabımı 21 Ekim‘de verdim” diyor. “21 Ekim akşamına kadar anahtar gelmezse artık yokum” demişti Güngör Arslan. Doğrudur. Kimse aksini iddia edemez. Peki Arslan’a soruyorum o zaman. Madem 21 Ekim’de kesin yokum deyip kesip atmıştınız, 20 gün sonra 8 Kasım günü aradığımda bana “Yazımı okumadın mı, 21 Kasım’da yokum demiştim. Beni niye arıyorsun ?” deyip olayı kapatmadınız da “Ekiple bir araya gelip hafta sonuna kadar kesin kararımızı vereceğiz” dediniz. Bugün çıkıp “Ben sözümü 21 Ekim’de söylemiştim, yazım orada” diyorsunuz. 8 Kasım’da neden bunu söylemediniz? O gün bunu söylemiş olsaydınız zaten tartışma bitmişti. Siz bunu yapmak yerine, “Ekiple bir araya geleceğim, birkaç gün içinde kesin kararımızı açıklayacağız” dediniz. Böyle diyerek de camiayı beklentiye soktunuz. Bugün kalkmış “Bana niye ısrarla aday olup olmadığımı soruyorlar, 21 Ekim’deki yazımı okumadılar mı” diyorsunuz. Söylemlerinizle çelişiyorsunuz. 21 Ekim’de son sözümü söylemiştim derken inandırıcı olamıyorsunuz.

Güngör arslan blöf mü yaptı?

Kafamı kurcalayan, kafamda soru işaretleri yaratan bir noktanın altını da çizmek isterim. Kocaelispor iki ay önce maddi-manevi çok zor durumdaydı. Güngör Arslan adayım diye ortaya çıktı. Sırp sorunu alışacaktı, takıma para verilecekti. Çok büyük bir yük söz konusuydu. O güç koşullarda varım diyeceksiniz, iki ay sonra şartlar çok daha iyi noktaya gelince yokum diyeceksiniz. Gerçekten de şaşılacak bir durum olsa gerek. Böyle olunca aklıma şu geliyor: Acaba Güngör Arslan iki ay önce adayım derken blöf mü yaptı? Muammer Çelik’in kongreden önce anahtarı kendisini vermeyeceğini çok iyi bildiği için, “Adayım diye ortaya çıkayım kahraman olayım” diye düşünmüş olabilir mi?  Kimse kusura bakmazın ister istemez böyle düşünüyor insan. Düşünene değil, düşündürene bakmak lazım. Durduk yere böyle bir düşünceye kapılmadım. Sadece ben değil, Kocaelisporluların büyük bir kısma bu düşünceye kapılmıştır. Bundan adım kadar eminim. Merak ediyorum Muammer Çelik, Arslan’ın bu blöfüne rest çekseydi ne olurdu acaba! Neyse lafa fazla uzatmayalım. Güngör Arslan reklamın kralını yaptı. Hem de sadece 10 bin TL’ye!  Olan Kocaelisporlulara oldu. Umutlandırılıp kandırılan onlar oldu.

Serdar’dan açıklama

Önceki gün köşemde Çelik’ten Serdar’a yanıt başlıklı bir yazı yazmıştım. Kocaelispor kaptanı Serdar, bir gazeteye verdiği röportajda, “Başkan Çelik bana karşı hiçbir sözünü yerine getirmedi. Mağdur edildim” demişti. Çelik, Serdar’ın bu açıklamasına, “Serdar’a çeşitli aralıklarla 56 bin TL nakit paranın yanı sıra 2011’in 6’ncı ayından geçerli 7 ay vadeli 105 bin TL tutarında çek verdim” yanıtı vermişti. Yazının çıktığı gün Serdar aradı. Kaptan ve şunları söyledi:  “Bu çekler bana dolaylı yolla geldi. Muammer Çelik, transfer peşinatıma karşılık bana otomobil alacağını söylemişti. Çekleri otomobil galerisine göndermiş. Otomobil işi olmayınca Muammer Çelik çekleri geri istemiş. Galerici arkadaş beni arayıp durumu iletti. Ben de çekleri verme dedim. Sonra o çekleri ben aldım. 3 ay kadar oldu. Muammer Çelik çekler bendeyken de defalarca geri istedi. Çekleri paraya çevirir o parayı da ziyan eder diye düşündüm geri vermedim. Çekler şu anda elimde. Hiçbir şekilde kullanamıyorum. Hiçbir işime yaramıyor. Vadeleri 2011 yılının 6’ncı ayının sonunda başlıyor, 2012’de bitiyor. Yeni yönetim çekleri isterse seve seve veririm”

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.