1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Güvenlik-İş Kocaeli Şube Başkanı Tatlıgül: “Özel Güvenlikçiler Türk halkına silah doğrultmaz” 
Güvenlik-İş Kocaeli Şube Başkanı Tatlıgül: “Özel Güvenlikçiler Türk halkına silah doğrultmaz” 

Güvenlik-İş Kocaeli Şube Başkanı Tatlıgül: “Özel Güvenlikçiler Türk halkına silah doğrultmaz” 

Bazı yazılı ve görsel basın organlarında çıkan TSK'dan sonra 320 bin kişilik gücü ile yunan ordusundan büyük özel güvenlik görevlilerinin yeni bir kalkışma yapacağı şeklindeki haberler üzerine Güvenlik-İş Sendikası açıklama yaptı.

A+A-

Bu iddialara, Güvenlik-İş Sendikası Kocaeli Temsilcisi Muhammet Ali Tatlıgül yetkili iş yerleri temsilcilerinden Mustafa Altıntaş, Volkan Demirkıran ve üyeler sert tepki verdi. Belediye İş Sendikası’nda gerçekleşen basın açıklamasını okuyan, Güvenlik-İş Sendikası Kocaeli Temsilcisi Muhammet Ali Tatlıgül, “Özel Güvenlikçiler Türk halkına silah doğrultmaz” dedi.

İDDİALARI İSPATLAYAMAYAN MÜFTERİDİR
Tatlıgül yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: 
“320 bin kişilik gücümüz ile Yunan ordusundan büyük olduğumuz doğrudur; fakat özel güvenlik görevlileri Yunan vatandaşı değil, Türk vatandaşıdır. Ne Türk halkına silah doğrultacak ne de devletine karşı çıkacak hainlerden değildir. Bazı yazılı ve görsel basın organlarında çıkan haberlerde özel güvenlik görevlilerinin yeni bir kalkışma yapacağı, ellerindeki silahları Türk milletine doğrultacağı, gizli tehlike olarak adlandırılması, Paralel Ordu ve Korkulan Tehlike gibi kesin bir dille yazılmıştır. Bu iddiaları ispatlamayanlar müfteridir.  Bu müfterilerin yaptıkları bu asılsız iddiaların hukuki sonuçlarına katlanacaklarını da bilmeleri gerekmektedir. Kamuoyuna Güvenlik-İş Sendikası olarak sesleniyoruz. Onurlu ve şerefli bir meslekte çalışan, toplumun her alanında görev yapan kamu hizmetinin sağlanmasında önemli ve etkin rol oynayan ve her zaman yaşanan olaylarda günah keçisi ilan edilen Özel Güvenlik Görevlileri için kimin elinde somut bir bilgi ve belge varsa yetkili makamlara iletsin ve bir an önce gerçekler ortaya çıksın. Kimse kendini savcı ve hakim yerine koymasın. 


ÖZEL GÜVENLİKLERDEN ÖZÜR DİLENMELİDİR
İçişleri Bakanlığı'ndan Özel Güvenlik kimlikleri alan çalışanların FETÖ Terör Örgütü ve bu gibi örgütlerle bağlantılı olup olmadığını basit bir işlem sonrası İçişleri Bakanlığı tarafından ortaya konulabilecek iken,  İçişleri Bakanlığının görevini üstlenmiş kişi ve gazetecilerin yaptıkları suçlamalardan dolayı özel güvenlik görevlilerinden derhal özür dilenmesi gerekmektedir. Bu açıklamaları yapanların Özel Güvenlik Kanunu ve Mevzuatına hakim olmadıkları açıktır. Özel Güvenlik Görevlilerinin yetkileri polis ve askerlerin yetkileri ile karşılaştırılmıştır. Genel olarak bakıldığında ise özel güvenlik görevlilerinin yetkilerinin çok kısıtlı olduğu görülecektir. Özel Güvenlik Görevlileri halkımızın ve devletimizin hizmetindedir ve olmaya devam edecektir. Özel güvenlik görevlileri düşük ücret politikalarına mahkum edilmiş olan, görevi başında canı pahasına çalışan, komşunuzdur, kardeşinizdir, yani sizlerden olan insanlardır. 
 

GÜVENLİK SORUŞTURMASI YAPILSIN
Özel Güvenlik işçilerini şirketler üzerinden sürekli olarak FETÖ’cü diye karalayanlara şu önerimizi kalın harfler ile belirtiyoruz. Özel Güvenlik Görevlilerine Güvenlik Soruşturması yapılsın. Soruşturmadan geçenler direkt Devlet bünyesine kadrolu olarak alınsın ve kökten çözüm sağlayalım, bazı basın yayın organları da Özel Güvenlik Görevlilerine sürekli olarak FETÖ’cü diye haber yaptığı kadar, Özel Güvenlik Görevlilerine kadro verilsin diye biraz gayret göstersinler. Özel Güvenlik Görevlilerini temsil eden bir sivil toplum kuruluşu TÜRK-İŞ Konfederasyonuna bağlı Güvenlik-İş Sendikası Yönetimi olarak, Özel Güvenlik Görevlilerinin milli irade ve demokrasinin yanında darbeye karşı sokaklara inip savaşacağından 15 Temmuz Gecesi olduğu gibi, her zaman vatanı için gerekeni yapacağına olan inancımız tamdır. Devletimiz eğer özel güvenlik görevlilerinin ve özel güvenlik sektörünün içinde FETÖ üyesi vatan haini varsa en ağır şekilde cezalandırmalıdır.”

Ayşegül KALAYCI
 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.