1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Güzel: İslam birliği kurulmalı
Güzel: İslam birliği kurulmalı

Güzel: İslam birliği kurulmalı

YRP İzmit İlçe Teşkilatının divan toplantısında konuşan İl Teşkilat Başkanı Cevdet Çepil, “İslam birliğinin kurulması şarttır. Bu birliğin kurulması çalışmalarımıza bağlıdır” dedi

A+A-

Yeniden Refah Partisi İzmit İlçe Başkanlığının aylık divan toplantısı ilçenin yeni binası olan Kemalpaşa Mahallesi İmarethane Yokuşu Tunalı İş hanı No:6 adresinde yapıldı. Toplantıya İlçe Başkanı Musa Kahya, İl Teşkilat Başkanı Cevdet Çepil, ilçe yönetimi ve partililer katıldı.

“HAYDUT TİPLER”

Aylık ilçe toplantısında ilk söz alan İzmit İlçe Başkanı Musa Kahya “Ülkemizde Hz. Mevlana’nın pergel metaforunu uygulamak zorundayız. Bu Medeniyet dinamiklerine sabitlemek pergelin hareketli ayaklarıyla da bütün dünyaya açılmak. Bunu manevi ve maddi atılım olarak da yorumlayabiliriz. Biz bir asırdır pergelini şaşırmış bir toplumuz. Unutmayınız ki kökü kurumuş ağaç meyve vermez. Kültür, sanat ve medya dünyamız işgal alında. Sadece cebini düşünen haydut tipler ülkemizi çıkmaz sokağa sokmuştur” dedi.

parti.jpg

“TÜRKİYE YENİ BİR DÜNYA”

Sözlerine devam eden Kahya, “Batı dünyasının posası çıkmış ürünleri ülkemize entegre eden gençlerini celladına aşık eden bir iktidar istemiyoruz. Zaman, enerji ve kan kaybediyoruz. Genç kuşaklarımızı gözümüze baka baka kaybediyoruz. Olarak bu duruma seyirci kalamayız. Eğitimde teorik ilgi biriktirme ve ezbercilik mantığı yerine bilgilerin uygulanması yenilik yapılması bilgiyi kullanarak ortaya ürün konulması bizim iktidarımızda esasa alınacaktır. Eğitim sistemimizin sadece fiziksel değil bilimsel açıdan da temeli atılacaktır. Yeniden Refah Partisi’nin hedefleri yaşanabilir Türkiye, yeniden büyük Türkiye ve yeni bir dünyadır” diye konuştu.

“YERLİ ÜRÜN İHRAÇ EDEMİYORUZ”

“İnsanlarımız geleceğe güvenle bakamıyor” diyen Kahya “ Gelecek kaygısı ve geçim sıkıntısı olan bir Türkiye’de yaşanabilir hedefler olamaz. Son 16 yılda yüzde yüzü yerli mal olan bir ürünü dünyaya ihraç edemiyoruz. Dev sanayi kuruluşlarımız birer birer özelleştirilerek elden çıkarılmıştır. Yeniden Refah Partisi samimi kadroları ve köklü tecrübesiyle ülkenin yeni yüzü olmaya adaydır. Her olan ve proje ekonomiden sosyal politikalara kadar her alanda atacağımız adımlar milli değerlerimizi uygun olacaktır. 80 parti var ama milli değil, Muhalefetleri milli değil, iktidar milli değil biz milli olacağız” şeklinde konuştu.

uclu-017.jpg

“SEÇİLMİŞ İNSANLARIZ”

İlçe Başkanı Kahya’nın ardından konuşan Birim Başkanı Nurettin Kulaksız, “20 mahalle başkamız görevlendirilip atanması yapılmıştır. Mahalle başkanları seçilmiş ve sekretaryamız tarafından belirlenen 52 mahallemizin müfettişleri atanmıştır. Diğer 52 mahallenin müfettiş atamaları için çalışmalarımız devam etmektedir” dedi. Ardından Tanıtım ve Medya Başkanı Fahrettin Kul faaliyet raporunu sundu. Ardından kürsüye gelen İl Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Cevdet Çepil, “Allah’ın cihad yolunda açtığı davada rabbimizin bizi bu görev için gönderdiği seçilmiş insanlarız. Erbakan Hocamızın yaşam biçimini her zaman örnek alırız. Kuran’ı, İslam’ı çok iyi bilen biriydi. Gördü ve inandı ki Kuran sadece kendini kurmaya değil insanlığın tamamını kurtarmayı emretmişti” dedi.

“VATANDAŞ GEÇİM DERDİ ÇEKİYOR”

Ülkemizde adaletsiz dağılım olduğunu ifade eden Güzel, “Bir tarafta faiz lobisi haksız kazanç elde ederken bir tarafta asgari ücretli vatandaş geçim derdi çekiyor. Her yerde adaletin tesisi gereklidir. Adaletin tesisi, insanlığın refahı, huzur, barış, kul haklarını teminat altına almak ve ahlak ve maneviyatın önceliğini sağlamak görevlerimizdir. Bunları uygulamak için iktidar olmak lazım. Siyasi yapı içinde siyaset yapmak zorundayız. Her hafta yapılan toplantılarımıza katılmak; namaz kılmak, oruç tutmak hacca gitmek gibi farzdır. Yeryüzündeki hak batıl savaşında yaşadığımız batılı temsil eden siyonizmi çok iyi anlamak zorundayız. Sömürü düzeninin ortadan kaldırılması için siyaset yapmak ve iktidar gelmek gerekiyor. Yaptığımız toplantılar siyonizmin merceği altındadır” dedi.

“ZAM ORANLARI MANTIKLI DEĞİL”

Sözlerini sürdüren Teşkilat Başkanı Güzel, “Erbakan Hocamızın iktidardan alınmasının nedeni namaz kılması, hacca gitmesi eşinin ve çocuklarının tesettürlü olması kesinlikle değildir. Erbakan Hocamız, denk bütçe yaparak paylaşıma müdahale etmiş, İran ve Irak’ın ambargolarını delmiştir. İran ve Amerika arasında dolar kullanmama mücadelesini başlatmıştı. Bu yüzden iktidardan alınmıştır. Bugünkü iktidar 500 Milyar Doları faize beton ve çimentoya vermiştir. Böyle bir hükümetten paylaşımda adil olmasını bekleyemeyiz. Enflasyonun yüzde 30 açıklandığı bir ülkede yüzde 3+3 zam mantıklı değildir” şeklinde konuştu.

İSLAM BİRLİĞİ KURULMASI ŞARTTIR

Türkiye’deki memurların yüzde 85’inin yoksulluk sınırının altında yaşadığına da dikkat çeken Güzel, “Yüzde 50 zam verirsek yoksulluk sınırının altından kurtuluyoruz. İktidara geldiğimiz gibi yüzde 50 zam yapacağız. Asgari ücretin 2020 olduğu ülkede 600 TL otoban parası olur mu? Başkanlık uçağına 600 milyon dolar veren iktidar, Sakarya tank palet fabrikasını 50 milyon dolar bulamadığı için elden çıkarmıştır. Bunun için İslam birliğinin kurulması şarttır. Bu birliğin kurulması çalışmalarımıza bağlıdır” ifadelerini kullandı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.
4 Yorum