1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Güzeloğlu: “Son sözü muhtara bıraktım, hiç pişman olmadım”
Güzeloğlu: “Son sözü muhtara bıraktım, hiç pişman olmadım”

Güzeloğlu: “Son sözü muhtara bıraktım, hiç pişman olmadım”

Türkiye Muhtarlar Derneği Kocaeli Şube üyeleri bu yıl hükümetin kararı ile ilk kez kutlanan 19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu’nu ziyaret etti. 

A+A-

MUHTARLAR DEMOKRASİNİN MİHENK TAŞI
Ziyarete; Türkiye Muhtarlar Derneği Kocaeli Şube Başkanı Vedat Yoldaş, Yeniköy Mahallesi Muhtarı Mümin Cengiz, İzmit Fevzi Çakmak Mahallesi Muhtarı Fatma Keskin, Tüysüzler Mahalle Muhtarı Selahattin Harata, Yenidoğan Mahalle Muhtarı Ayhan Karayel, Çayırköy Mahalle Muhtarı Aşır Akbaba, Çukurbağ Mahalle Muhtarı Yaşar Tüzer, Gündoğdu Mahalle Muhtarı Çetin Ersoy, Hacı Hasan Mahalle Muhtarı Ömer Uzun katıldı. Ziyarette konuşan Türkiye Muhtarlar Derneği Kocaeli Şube Başkanı Vedat Yoldaş, “19 Ekim Muhtarlar Günü vesilesi ile bu mutlu günümüzde bizi ağırladığınız için teşekkür ediyoruz. Muhtarlar demokrasinin ilk adımı, mihenk taşı. Devletle vatandaş arasında köprü vazifesi gören, devletin her kurumu ile ilişkisi olan bir kurum. Dolayısıyla bizler muhtarlar olarak elimizden geldiği kadar devletimize hizmet etmeye çalışıyoruz. Geçmişi Osmanlı İmparatorluğu Dönemi’ne dayanan, Cumhuriyet Dönemi’nde de 92 yıllık geçmişi olan muhtarlık kurumumuzun daha önce bir kutlama günü yoktu. Geçtiğimiz yıl 19 Ekim’de kabul edildi. Bu yıl ilk kez kutlamaları yapıyoruz. Bizi memnun kılan Muhtarlar Günü’nün ilk adımının Kocaeli’den atılmasıdır. Hükümet yetkilileri ve devletimize çok teşekkür ediyorum. Sayın Valimize de muhtarlara karşı hassasiyetinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi. 
 

DEVLET VE MİLLET ARASINDA KÖPRÜ
Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu ise şu ifadelere yer verdi: “Bugün 19 Ekim. Muhtarlar Günümüzü tüm Türkiye’de kutluyoruz. Bundan büyük mutluluk duyuyorum. Muhtarlar, halkımızın seçtiği güven duyduğu, kendisi adına meseleleri gerek bireysel gerek mahalle ve köy nezdinde temsil etme sorumluluğu veren arkadaşlarımızsınız. Mahallenizin veya köylerinizin hakimi güvenilir insanlarsınız. Hepinizi insanımızın güvenine layık olduğunuz için tebrik ediyoruz. Muhtarlık müessesesi yönetim ve toplum hayatımızın çok önemli bir unsurudur. Köklü, güçlü, Cumhuriyet öncesinden başlayarak yönetim sorumluluğu taşıyan bir kurumdur. Devletle milletin köprüsü, millet adına milletin meselelerini taşıyan elçisi, devlet adına da yönetim sorumluluğundaki en küçük ölçeğin temsilcisidir. Muhtarlık kurumu yönetimde çok önemli bir paydaşımızdır. Yönetişim anlamı içinde tek yapıda yönetmek anlayışı yerine karşılıklı etkileşim içinde yöneten ve yönetilen ilişkisinin en yakın en sıcak ve en anlamlı buluşma noktasıdır. 
 

MUHTARLARIN ÖZLÜK HAKLARI İYİLEŞTİRİLECEK
Hükümetimizin aldığı bu karar, birey olarak muhtarlarımızın Türkiye nezdinden ortaya koydukları gayretin doğru anlaşılmasına, vatandaşlarımız adına muhtarlığın beklentilerini karşılanmasına katkı sağlanacak. Bu kadar özverili çalışan muhtarlarımızın bir günde olsa günleri olarak hatırlanması sizlere de moral destek sağlayacak. Başta Sayın Cumhurbaşkanımıza gerçek bir muhtar dostudur, Başbakanımıza hükümetimizin bütün üyelerine teşekkür ediyorum. Gününüzün hayırlı olmasını diliyorum. Eski muhtarlarımıza rahmet diliyorum. Emekli olan ama meselesinde gayretiyle katkı koyan muhtarlarımıza sağlık diliyorum. Ben de bu inancı kararlılıkla sürdürüyorum. Muhtarlar benim en yakın çalışma arkadaşlarım oldular. Mahallesi ve köyü ile ilgili her konuda son sözü muhtara bıraktık hiç pişman olmadım. Kimse muhtar kadar yaşanılan gerçeği ifade edemez. Muhtarlarımızın sağlanmış temel haklarının yanı sıra yeni sosyal haklarının gündeme gelmesi, özlük haklarının iyileştirilmesi sağlanacak.”

Ayşegül Kalaycı
 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.