Kocaeli 15°C- 30 Eki, 2014-
 

Günlük 3 TL’den başlayan fiyatlarla sizde seriilan oluşturun hemen yayınlamaya başlayın. Özgür Kocaeli Gazetesi Internet Sitesi Seri İlanları

15 Mayıs 2012, 00:00 TSİ - Gölcük Kent Haberleri

2 bin yıllık Yazlık Ilıcası, Gölcük’ü ‘marka’ yapacak

17 Ağustos 1999 deprem felaketinin merkez üssü Gölcük çok büyük yara almıştı, ancak kısa sürede toparlanıp eski günlerine geri döndü. Geri dönmekten öte,...

2 bin yıllık Yazlık Ilıcası, Gölcük’ü ‘marka’ yapacak
Foto, Özgür Kocaeli

17 Ağustos 1999 deprem felaketinin merkez üssü Gölcük çok büyük yara almıştı, ancak kısa sürede toparlanıp eski günlerine geri döndü. Geri dönmekten öte, daha da ileriye gitti. Donanma Kenti Gölcük şimdi termal sağlık turizminde marka olmaya hazırlanıyor. Gölcük Yazlık Roma Ilıcası Restorasyonu ve Sosyal Tesisler ile Çevre Düzenlemesi Projesi’nin temeli 18 Mayıs Cuma günü saat 10.30’da Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün’ün katılımıyla atılacak.

YÜZYILLIK ŞİFALI SU

Yazlık beldesinde antik dönemden bu yana, 2 bin yıldır var olan, ancak gün yüzüne çıkarılmayan termal su, sağlık turizmine kazandırılacak. Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, dün inşaatta incelemelerde bulundu. Yazlık Ilıca Termal Tesislerinin Gölcük ve çevresine değer katacak önemli bir proje olduğunu belirten Başkan Ellibeş, “Bu projeyle Kocaeli’nin geleceğine ışık tutuyoruz. Atıl kalan değeri sağlık turizminin istifadesine sunacağız. Halkın bu sudan her gün istifade etmesini sağlayacağımız için mutluyum” dedi.

ULAŞIM ÇOK KOLAY

Tesislere ulaşımın çok kolay olacağını belirten Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, termal tesislerin yapılmasıyla birlikte Gölcük ve çevresine ciddi yatırımların geleceğine inandığını söyledi. Ellibeş, “Yıldızlı oteller, tatil köyleri ve devre mülkler için yatırım yapmak isteyenler geliyor. İç turizm canlanacak. Gölcük ve Kocaeli marka değeri kazanacak” diye konuştu.

SENEYE AÇILACAK

21 Şubat 2012 tarihinde başlayan, Gülaş İnşaat tarafından yapılan ve 3 milyon 465 bin TL’ye mal olacak çalışmaların 6 Mart 2013 tarihinde bitirilmesi ve tesisin hizmete açılması öngörülüyor. Yaklaşık 10 dönümlük alanda tarihi ılıcayı canlandıracak termal turizm merkezi oluşturulacak. Tesislerde kadın-erkek yetişkin ve çocuk havuzları, Türk hamamı, 8 adet özel aile havuzu, soyunma odaları, saunalar, çamur havuzları ve lokanta bulunacak. Otopark, çocuk oyun alanları ve sergi alanları ise açık alanda yapılacak.

15 Mayıs 2012,00:00 TSİ - Kocaeli / Gölcük Kent Haberleri
Haber Özgür Kocaeli
avatar

Ben Misafir değil ev sahibiyim !

Yorumlar

 • 6

  Gulseren- Vay bee. 10 yıl önce ben orada çamaşırlarımı yıkardım hep. Gidip tatil yapmakta nasib olur inşAllah.

  Yanıtla Beğen 27 Ekim, 17:51

 • 5

  Yilmaz- Gölcük için çok büyük çok güzel bir proje. İnşAllah hayırlısıyla biter.

  Yanıtla Beğen 20 Haziran, 19:40

 • 4

  Yazlikli4141- Allah izin verirse çok güzel bir termal tesis olacak gölcük yazlık ılıcası.

  Yanıtla Beğen 09 Haziran, 22:30

 • 3

  Hasan- Gölcük belediye başkanı sayın mehmet ellibeşi bu güzel projeyi güzel kentimize getirdiği ve gösterdiği çabadan dolayı kutluyorum.

  Yanıtla Beğen 16 Mayıs, 08:05

 • 2

  Kocaelili- Donanma kenti gölcük şimdi termal sağlık turizminde marka ilçe olacak inşAllah. Gölcük yazlık roma ılıcası restorasyonu ve sosyal tesisler ile çevre düzenlemesi biz kocaelili ler olarak destekliyoruz.

  Yanıtla Beğen 16 Mayıs, 08:03

 • 1

  Omer- Belediye başkanımız mehmet ellibeş i kutluyorum.

  Yanıtla Beğen 15 Mayıs, 11:11

avatar

Ben Misafir değil ev sahibiyim !