Kocaeli 15°C- 31 Eki, 2014-
 

Günlük 3 TL’den başlayan fiyatlarla sizde seriilan oluşturun hemen yayınlamaya başlayın. Özgür Kocaeli Gazetesi Internet Sitesi Seri İlanları

21 Haziran 2013, 14:01 TSİ -Kocaeli Kent Haberleri

200 No’lu hat artık Kartal Metrosu’nda

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından hızlı tren çalışmaları nedeniyle faaliyete konan 200 numaralı hat Kartal Metrosu’na kadar uzatıldı. İstanbul sınırları...

200 No’lu hat artık Kartal Metrosu’nda
Foto, Özgür Kocaeli

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından hızlı tren çalışmaları nedeniyle faaliyete konan 200 numaralı hat Kartal Metrosu’na kadar uzatıldı. İstanbul sınırları içerisinde D-100 üzerindeki bütün duraklardan yolcu alıp indirecek olan hatla ilgili güncel çalışma saatleri ulasimrehberi.kocaeli.bel.tr adresinden takip edilebiliyor. TCDD’nin Ankara – İstanbul Yüksek Hızlı Tren Projesi kapsamında çalışmalara başlanmış bu kapsamda tren seferleri durdurulmuştu. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi mağduriyet yaşanmaması ve gidiş gelişlerin rahat bir şekilde devam edebilmesi için 200 numaralı Kartepe  - Tuzla hattını devreye almıştı.

ÇALIŞMALAR 24 AY SÜRECEK

Vatandaşların mağduriyetlerini gidermek için amacıyla seferler yapan 200 numaralı hat, TCDD tarafından Haydarpaşa - Söğütlüçeşme - Pendik Banliyö hattının, YHT inşaatı ve hat yenileme çalışmaları nedeniyle 19 Haziran 2013 tarihinden itibaren 24 ay süreyle tren trafiğine kapatılmasıyla Kartal Metrosu’na kadar uzatıldı. 200 No’lu Hatta çalışan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne ait belediye otobüsleri,   seferlerini Kartepe- İzmit - Derince - Körfez - Dilovası - Gebze – Tuzla - Pendik D-100 Güzergahından Kartal Metrosu'na ulaşacak şekilde çalışmaya başladı. Ayrıntılı bilgiyi Alo Büyükşehir 444 11 41 nolu telefon hattından ve ulasimrehberi.kocaeli.bel.tr web adresinden alınabilir.

21 Haziran 2013,14:01 TSİ - Kocaeli Kent Haberleri
Haber Özgür Kocaeli
avatar

Ben Misafir değil ev sahibiyim !

Yorumlar

  • 2

    Ferah- Ben çağlayan adliyesine atandım. Nasıl gidip gelicem. Kartal dan metroya binicem. Saat: 8 de çağlayan adliyesinde olabilir miyim? bu otobüslerden karşıya da olsa iyi olurdu.

    Yanıtla Beğen 04 Şubat, 03:02

  • 1

    Hakan- Fiyatı ne kadar.

    Yanıtla Beğen 25 Temmuz, 08:28

avatar

Ben Misafir değil ev sahibiyim !