Kocaeli 17°C- 24 Eki, 2014-
 

Günlük 3 TL’den başlayan fiyatlarla sizde seriilan oluşturun hemen yayınlamaya başlayın. Özgür Kocaeli Gazetesi Internet Sitesi Seri İlanları

11 Nisan 2012, 14:42 TSİ -Kocaeli Eğitim

28 Haziran İÖO., İzmit’in en bilgilisi

İlişkili Konular

İzmit Belediyesi desteği ile İzmit Milli Eğitim Müdürlüğü’nün düzenlediği İlköğretim Okulları Arası Bilgi Kültür Yarışması’nın İzmit finali dün Doğa Koleji...

28 Haziran İÖO., İzmit’in en bilgilisi
Foto, Özgür Kocaeli

İzmit Belediyesi desteği ile İzmit Milli Eğitim Müdürlüğü’nün düzenlediği İlköğretim Okulları Arası Bilgi Kültür Yarışması’nın İzmit finali dün Doğa Koleji Konferans Salonu’nda yapıldı. İzmit birinciliğine 28 Haziran İlköğretim Okulu ulaştı.

İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezgin Çuhadar, Şube Müdürleri Ali Osman Hasanoğlu, İbrahim Okutan, Habip İlaslan, Murat Arslan, Doğa Koleji Müdürü Ali Rıza Gündoğdu, yarışmacı okulların müdürleri, öğretmenler ve öğrencilerin izlediği finalde gruptan çıkan 10 okul yarıştı.

İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezgin Çuhadar, açılış konuşmasında bilginin önemine değindi, “Günümüzde bilginin yeri tartışılamaz. Bugün İzmit ilçe finalimizde her sosyo ekonomik yapıdan mahallede bulunan okullardan öğrencileri görmek çok güzel. Bugün burada alacağınız sonuç çok önemli değil. Okullarınızı burada temsil ettiğiniz için gurur duymalısınız” dedi.

Biribci ekip 13 soruyu bildi

Türkçe, Matematik, Sosyal Bilgiler, Fen ve Teknoloji, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ile Genel Kültür konularından toplam 15 sorunun yöneltildiği yarışmada 28 Haziran İlköğretim Okulu öğrencileri Süleyman Aliburak Çınar, Emre Avcı, Ensar Çınar 13 soruya doğru yanıt verip 130 puan alarak birinci oldu. 15 nci soru sonunda 120’şer puan alarak berabere kalan Özel Atafen İlköğretim Okulu ve İnkılap İlköğretim Okulu’na yedek sorular yöneltildi. İkinci yedek soru sonunda İnkılap İlköğretim Okulu yanlış cevap verince Özel Atafen İlköğretim Okulu 140 puan alarak ikinciliğe ulaştı. Birinci olan ekip elemanlarına İzmit Belediyesi tarafından bisiklet, ikinci ekibe Mp4 çalar, üçüncü okula ise Mp3 çalar armağan edildi.

Tören sonunda Özel Doğa Koleji öğrencileri tarafından hiç bir canlı enstrüman kullanmadan Türkiye’de bir ilk olarak tablet ile konser verdi. Aynı konser 17 Nisan tarihinde 300 kişilik öğrenci gurubu tarafından Lütfü Kırdar Kongre Merkezi'nde konser verecek.

28 Haziran İlköğretim Okulu il finalinde İzmit’i temsil edecek.

FİNALDE YARIŞAN EKİPLER

28 Haziran İÖO.(130 puan)(Erencan Kalyoncu, Ayşenur Erolan, Mert Uçar),

Özel Atafen İÖO.(120 puan) (Onur Çaycı, Gökberk Yar, Gözde Ergezer),

İnkılap İÖO.(120 puan) (Simge Peşdere, Zeynep Rümeysa Ay, Aysu Akçakoca),

Türk Pirelli İÖO.(100 puan)(Süleyman Aliburak Çınar, Emre Avcı, Ensar Çınar),

Özel Seymen İÖO.100 puan) (Baturalp Kaya, Deniz Arda Şenol, Ege Berent Yüzbaş),

Fevzi Çakmak İÖO.(100 puan) (Nurdan Yaban, Zülal Beyza Topçu, Enes Kutay Akar),

Atatürk İÖO.(80 puan) (Bengisu Pehlivansoy, Dilruba Acar, Bedirhan Kayabay),

Dr.Ferdi Koçal İÖO.(80 puan) (Sinan Yüzügüldü, Beyzanur Gebeş, Zeynep Yılman),

İbrahim Süreyya Yiğit İÖO.(80 puan) (Birhan Alaçeri, Hazal Su Işık, Tarık Barutçu),

Leyla Atakan İÖO.(80 puan) (Melih Akçer, Canan Yılmaz, Esrar Keskin)

 

11 Nisan 2012,14:42 TSİ - Kocaeli Eğitim
Haber Özgür Kocaeli
avatar

Ben Misafir değil ev sahibiyim !

avatar

Ben Misafir değil ev sahibiyim !