Kocaeli 17°C- 26 Eki, 2014-
 

Günlük 3 TL’den başlayan fiyatlarla sizde seriilan oluşturun hemen yayınlamaya başlayın. Özgür Kocaeli Gazetesi Internet Sitesi Seri İlanları

23 Ekim 2010, 01:00 TSİ - İzmit Polis - Adliye

Abaza Oğuz ve adamları tutuklandı

İzmit’te geniş bir kesim tarafından tanınan, daha önce de benzer suçlamalarla yargılanan ve davaların büyük bölümünden aklanan “Abaza Oğuz” lakaplı Oğuz Korukır ile adamı oldukları öne sürülen 20 sanık, dün Kocaeli Polisi tarafından İstanbul Beşiktaş Adliyesi’ne sevk edildi.

Çek senet tahsilatı iddiası

Kocaeli Polisi’nin 2008 yılında serbest kalmasından bu yana Korukır ve ekibini teknik takibe aldığı öğrenildi. Bu takibin sonunda Korkukır ile birlikte 26 kişi gözaltına alınmıştı. Sanıklardan 6’sı savcı talimatı ile serbest bırakıldı. Dün Çete davalarına bakan özel yetkili Beşiktaş Adliyesine sevk edilen sanıklar Kocaeli ile birlikte Zonguldak. Ankara, Adana, Hatay, Konya, Muğla ve Yalova illerinde çek-senet tahsilatı yapmak, bazı işadamlarını tehdit ederek, işyerlerine çökmekle suçlanıyorlar.

İki oteli almışlar

Kocaeli Polisi’nin iddiasına göre, Oğuz Korukır ve adamları,   Kandıra Kerpe’deki Nikomedya Otel ile, Muğla’daki Varna Otel’i işletmecilerin elinden zorla aldılar. Operasyonlar sırasında sanıklarla birlikte 5 tabanca, 5 adet kılıç, çeşitli silahlara ait mermiler ile, zorla imzalattırılmış çek ve senetler ele geçirildi. Polisin sorgusunu tamamlayıp, dün Beşiktaş Adliyesi’ne sevkettiği sanıklar şunlar: Oğuz Korukır, Ahmet Gökçeli, Atilla Cenap Ataun, Cemal Genç, Veli Çelik Mutlu, Murat Yıldırımgenç, Ozan Beyaz, Mehmet Karslıoğlu, Erdal Akıncı, Sezai Kadri Köksaloğlu, Süreyya Pekuysal, Mustafa Yalçın, Yıldırım Akkaya, Cemil Akkaya, Yusuf Koyunkayan, Hasan Gümüş, Beytur Erbay, Salim Özel, Recep Gider, Mustafa Taşkın Köroğlu.

Mahkemeye çıkan şahıslarda 19’u savcılık sorgusunun ardından serbest bırakıldı. Aralarında Oğuz Korukır`ın da bulunduğu 7 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi. Tutuklananların isimleri şöyle; Oğuz Korukır, Ahmet Gökçeli, Mustafa Yalçın, Yıldırım Akkaya, Cemil Akkaya, Sezai Kadir Köksaloğlu, Atilla Cenap Atalın.

23 Ekim 2010,01:00 TSİ - Kocaeli / İzmit Polis - Adliye
Haber Özgür Kocaeli
avatar

Ben Misafir değil ev sahibiyim !

Yorumlar

  • 1

    Mehmet- Kimin neyin adamı oldugunu ve içeriğini bilmeden neden böyle haberler yapıyorsunuz nedne böyle uydurma haberlerle milletin aklını yıkıyorusnuz. Yıldırım akkaya ve cemil akkaya\\\'nın bu örgüt dediğiniz şey ile ilgisi yok bir şeyi tam araştırmadan yorum ve haber yapmayın. Burda bir örgüt var ise oda savcı ve hakim örgütü. Ülkedeki en büyük tehdit hsyk dır. Haber yaparken dikkat edin. Yalan yanlış haberler nedenk oğuz korukır ve adamları ne biliyorsunuzki adamları diyorsunuz.

    Yanıtla Beğen 07 Nisan, 11:45

avatar

Ben Misafir değil ev sahibiyim !