Kocaeli 17°C- 24 Eki, 2014-
 

Günlük 3 TL’den başlayan fiyatlarla sizde seriilan oluşturun hemen yayınlamaya başlayın. Özgür Kocaeli Gazetesi Internet Sitesi Seri İlanları

27 Kasım 2012, 15:03 TSİ -Kocaeli Politika

AKP taş ocağı konusunda iyi polis-kötü polis

İlişkili Haberler

İlişkili Konular

CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan, dün il binasında basın açıklaması yaptı. Toplantıya; Kartepe ilçe başkanı Bülent Sarı, İl Genel Meclis Üyeleri ile bazı Büyükşehir...

AKP taş ocağı konusunda iyi polis-kötü polis
Foto, Özgür Kocaeli

CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan, dün il binasında basın açıklaması yaptı. Toplantıya; Kartepe ilçe başkanı Bülent Sarı, İl Genel Meclis Üyeleri ile bazı Büyükşehir Belediye Meclis üyeleri de katıldı. Geçtiğimiz hafta gündeme gelen CHP’lilerin bilgisi dışında AKP’ye oldukları konusuna ve Maşukiye’de açılmak istenen taş ocağı konusuna değinen Kuşkan, AKP’lilere ağır eleştirilerde bulundu. İlk olarak AKP’ye üye yapılan CHP’liler hakkında konuşan Kuşkan, “CHP’ye üye olmak ciddi bir iştir. CHP üyeliği kartvizit yerine geçmez. Ama AKp’de irade beyanına gerek yok. KOMEK, bazı muhtarlıklar, sağlık ocakları ve derneklerden alınan bilgilerle sahte üye yapmışlar. Türkiye genelinde olduğu gibi Kocaeli’de de AKP’ye üye yapılan üyelerimiz çok fazla. AKP’deki üye formlarında ya imza yok ya da sahte imza atılmış. Bilgileri olmadan üye yapılan partililerimiz savcılığa bireysel olarak başvuru yapmaya başladı” dedi.

CİVELEK’İN İÇİ YANIYOR

AKP İl Başkanı Mahmut Civelek’in ‘Büyütecek bir konu yok’ demesine rağmen içinin yandığını da ifade eden Kuşkan, “Böyle diyor ama içi yanıyor. İlçe başkanlarına fazla üye yapması için talimat veren Civelek yüzünden ilçe başkanları da örgütlenmeden sorumlu olanlara baskı yaptı. Bu nedenle şimdi ilçe başkanları büyük sıkıntıda. Cumhuriyet Baş Savcılığı soruşturmasını derinleştirince daha çok zora girecekler. Sorun aslında siyaset yapma anlayışında. Ben Mahmut Civelek gibi örgütümü sıkıntıya sokacak bir harekette bulunsam görevi derhal bırakır, istifa ederdim. Son yaşananlar AKP içindeki çıkmazı gösteriyor” diye konuştu. 

SUÇLULUK PSİKOLOJİSİ

Toplantının diğer bölümünde Maşukiye’de açılmak istenen taşocağı konusunda fikir birliğinde olmayan AKP’lileri eleştiren Kuşkan, “AKP Milletvekili Sibel Gönül çevreye duyarlı olduğunu göstererek ‘Taş ocağına karşıyım’ dedi. Ama bir gün sonra il başkanı ‘Taş ocağı kurulacak’ dedi. Burada büyük çelişki var. Acaba diğer 6 milletvekili ne düşünüyor. Bunun yanında Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık ve Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’ndan da açıklama bekliyoruz. Halk net ve ciddi bir yanıt bekliyor. Biri iyi biri kötü polisi oynuyor. Biz kimin açıklamasına itibar edeceğiz? Suçluluk psikolojisi içindeki bu suskunluk kenti umursamamak anlamına geliyor. Halkımız 2014 yerel seçimlerinde cevabını net bir şekilde söyleyecektir” dedi. 

27 Kasım 2012,15:03 TSİ - Kocaeli Politika
Haber Özgür Kocaeli
avatar

Ben Misafir değil ev sahibiyim !

Yorumlar

  • 1

    Tansu412- Dünyanın en iddialı projelerinden biri artık türkiye de! ürün veya hizmetlerinizi daha iyi tanıtmak işinizi büyütmek ya da ek gelir sağlamak için bizimle tanışmak ister misiniz?.

    Http: tinyurl. Comhemenn-kazan.

    Yanıtla Beğen 27 Kasım, 19:31

avatar

Ben Misafir değil ev sahibiyim !