Kocaeli 21°C- 23 Eki, 2014-
 

Günlük 3 TL’den başlayan fiyatlarla sizde seriilan oluşturun hemen yayınlamaya başlayın. Özgür Kocaeli Gazetesi Internet Sitesi Seri İlanları

13 Kasım 2012, 11:02 TSİ -Kocaeli Kültür Sanat

Atatürk’ün sevdiği şarkıları Kültür Korosu seslendirdi

Vali Ercan Topaca, Komutan Muharrem Yavaş ve Başkan Nevzat Doğan, koronun arasına girerek şarkıları birlikte söylediler.

Atatürk’ün sevdiği şarkıları Kültür Korosu seslendirdi
Foto, Özgür Kocaeli

Kocaeli Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Türk Müziği Korosunun 10 Kasım Anma Konseri, önceki akşam gerçekleşti. Süleyman Demirel Kültür Merkezindeki konsere Vali Ercan Topaca, EDOK Komutanı Tümgeneral Muharrem Yavaş, Vali Yardımcıları, İl Emniyet Müdürü Hulusi Çelik, İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli, İzmit Kaymakamı Sabit Kaya, İzmit Belediye Başkanı Nevzat doğan, Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, İl Kültür ve Turizm Müdürü Adnan Zamburkan ile çok sayıda davetli katıldı.

Şef Ayşen Kurumcan yönetimindeki Türk müziği Korosu, iki bölüm halindeki konserde Atatürk’ün sevdiği şarkıları seslendirdi. Solistler Görkem Bağdat Kartay, Esra Uysalol, Nihat Özkaya, Mehmet Erdem, Şengül Ödenoğlu, Sami Kırcal ve Hüseyin Uysalol; hicazkar, uşşak, Hüseyni, muhayyer kürdi makamlarındaki şarkılarla çeşitli makamlardaki Rumeli türkülerini solo olarak söylediler. Efe Kerem Çolok, Ege yöresi oyunları sergiledi. Türk bayrakları sallayarak türkülere eşlik eden davetliler nefis bir konserde bulunmaktan mutlu oldular.

İl Kültür ve Turizm müdürlüğü Türk Müziği Korosu Yönetim Kurulu Başkanı Dr.Mehmet Bengi, “Atatürk’e olan sevgimizi yüreğimizde taşıdığımız bu konserde heyecanlar taşırız. Bu millet dimdik ayakta durmuştur. Cumhuriyeti Atatürk ve isimsiz kahramanlara borçluyuz” dedi. Koro Şefi ve Koro elemanlarını kutlayan ve çiçek veren Vali Topaca da “Geçmişi türkülerde dinlemek ve kültürün yaşaması, yaşatılması, birlik ve beraberlik ve dayanışmayı sağlar. Bu ruhu yaşatmalıyız. Atatürk ve şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. 17 şehidimize de Allah rahmet eylesin. Milletimiz acılara karşı direnç sahibidir. Bu vatan, bu millet bizimdir, sahip çıkacağız” diye konuştu. 

13 Kasım 2012,11:02 TSİ - Kocaeli Kültür Sanat
Haber Özgür Kocaeli
avatar

Ben Misafir değil ev sahibiyim !

Yorumlar

  • 2

    Birisi- Haha ha. Güleyimde incilerim dökülsün. Sen önce kendi çocuklarına bir sor hele. Kaç kere ata için bir amel yapmış. Bu dinazorlar göçtümü çelenk nedir bilen kalmıyacak. Artık paranla adam tutar kutlatırsınız cumhuriyet coşkunuzu. Bi kuzey kore var sizinle aynı düşünen. Tanzanya bile daha uygar düşüncelerde. Uyanın artık uyanın.

    Yanıtla Beğen 13 Kasım, 20:28

  • 1

    Aysegul- Büyük türk milleti hem cumhuriyetine hem de atasına sahip çıkıyor. Bu milletin Atatürkü unutacağını sananlar çok ama çook yanılıyorlar. Atatürk sevgisi halkımızın iliklerine kadar işlemiştir. Öyle cumhuriyet kutlamalarını iptal etmekle yasaklamakla Atatürk anıtlarına çelenk koymayı engellemekle bu sevgi engellenemez.

    Yanıtla Beğen 13 Kasım, 16:23

avatar

Ben Misafir değil ev sahibiyim !