Kocaeli 11°C- 01 Kas, 2014-
 

Günlük 3 TL’den başlayan fiyatlarla sizde seriilan oluşturun hemen yayınlamaya başlayın. Özgür Kocaeli Gazetesi Internet Sitesi Seri İlanları

16 Haziran 2008, 05:00 TSİ - İzmit

Boş kağıda imza atmazsan, krediyi de alamazmışsın

Olayı yaşayan bir okurumuz anlattı. 11 Haziran günü, işyerinden yakın bir arkadaşının cep telefonuna, İş Bankası’ndan bireysel kredi için mesaj gelmiş. Paraya da ihtiyacı olan arkadaşı, bu krediden yararlanmak istemiş. Bize anlatan okurumuz da kefil olarak yanına katılmış, İş Bankası Baç Şubesi’ne gitmişler. Olayın sonrası şöyle gelişmiş:
“- Başvuruyu yaptık, işlemler tamamlandı. Banka memuru, iki tane boş kağıt çıkarttı. Altını imzalamamızı istedi. Ben, kefil olarak zaten yeterince risk aldığımı, bir de boş kağıt imzalamayacağımı söyledim. Memur kabalaştı, işinize gelirse dedi. Boş kağıtlara imza atmadan kredi verilmiyormuş. Böyle bir sistem olur mu?.. Bankalar ya kredi vermek istemiyorlar, ya vatandaşla alay ediyorlar. Herhangi bir nedenle, bir insandan boş kağıda imza atması istenebilir mi?”
Vatandaş soruyor. Bir yanıt veren çıkar mı?

16 Haziran 2008,05:00 TSİ - Kocaeli / İzmit
Haber Özgür Kocaeli
avatar

Ben Misafir değil ev sahibiyim !

Yorumlar

 • 1

  Mehmet-topcuoglu- Ayhan-ilmian- çok komik bir yorum olmuş. Hemen partileştirmişsiniz olayı. Ben akbantan çektim krediyi. Onlarda aynı şeyi istedi benden bende atmam dedim. Akpnin bankalarına git onlarda aynı şeyi istiyorlar. Bu olaya devletin el atması lazım.

  Yanıtla Beğen 10 Aralık, 15:28

 • 2

  Ayhan-ilmian- Sayın Ömür AykanatO bahsi geçen bankanın yönetimi CHP'de ,neden o tarafa bir şey söyle(ye)miyorsun da her fırsatta hükümete çatıyorsun ,merak ettim

  Yanıtla Beğen 18 Haziran, 14:01

 • 3

  Bilen-adam- Şenol Bey,Yanlış her yerde yanlıştır. Ama İş bankasının uygulamasında benim deneyimlerime göre yanlış yok. İş bankasından kredi alanlar bilir.  Ben de deneyimlerimi paylaştım. Ve sanmiyorum ki kredi alirken boş kagıda imza atip evini barkını kaybeden olsun. Kaldı ki görevli memur gözünüzün önünde cıkıtıyı aliyor ve dosyaliyor. Ha bunu yapmazsa o zaman şikayet edin. Polis cagırın hatta. Ama işler cabuk ilerlesin diye yapılan bu uygulamaya yeri geldiğinde cok yavas diye sikaye etmesini de biliyor insanımız sagolsun.Ama SEDAŞ öyle yapıyorsa o yanlıştır ve konunun muhattabı ben değil, SEDAŞ yetkilileridir.

  Yanıtla Beğen 17 Haziran, 16:10

 • 4

  Senol-eker- Sayın Bilen Adam;O banka mafya tarzı çalışmıyor olabilir. Ama elektrik borcunuz varsa ve taksitlendirmek isterseniz boş senede imza atmanız gerekiyor.Bu durumda sedaş mafya mı oluyor?

  Yanıtla Beğen 16 Haziran, 20:51

 • 5

  Esra-erken- Bilen adam bence herşeyi bilmiyorsunuz..Ödeme tablosu ya da herhangi başka bir evrak pekala da önceden yazdırılıp sonra da imzaları alınabilir.Boş kağıda imza ataılacak devirde yaşamıyoruz.Hem koşul ne olursa olsun işinize gelirse tarzı bir cevap hak edilemez.Sanırım siz de bir iş bankası mensubusunuz  ve savunmaya geçtiniz ama sizin de boş evrağa imza atacağınızı hiç sanmıyorum.

  Yanıtla Beğen 16 Haziran, 18:45

 • 6

  Pirina07- tefeciliğn adı bankacılık olmuş!ayrıca mevzu bahis kağıda çıktısı alındıktan sonra imza atılması daha mantıklı değil mi?

  Yanıtla Beğen 16 Haziran, 18:36

 • 7

  Cingene- Bilen adam.....Madem sen biliyosun neden o bilgileri yazıcıdan çıkarttıktan sonra imza arttırmıyorlar bunuda söyle bizde bilelim!

  Yanıtla Beğen 16 Haziran, 17:31

 • 8

  Petrolcu- Bilen adam çok biliyormuşsun.Yazıcıdan çıktı alır sonra imzalatırsın. Usulü budur.Böyle yanlış şeyler söyleyip milleti uyutma!!!

  Yanıtla Beğen 16 Haziran, 16:47

 • 9

  Okan- o vatandaşların biraz aklı evvel galiba o boş kağılara imza attıldık tan sonra bnaka memuru o kağıtlara aylık ödeme pilanını pirint edip kendilerine veriyor ödeme tablosu olarak

  Yanıtla Beğen 16 Haziran, 15:15

 • 10

  Cingene- Bilen adam.....Madem sen biliyosun neden o bilgileri yazıcıdan çıkarttıktan sonra imza arttırmıyorlar bunuda söyle bizde bilelim!

  Yanıtla Beğen 16 Haziran, 14:42

 • 11

  Omur-aykanat- Bankada cevap verecek yüz olsa bunu zaten yapmaz. CEVAP VERMESİ GEREKEN DEVLETİN YETKİLİ KURUMLARI VE HÜKÜMET İKTİDARIDIR.  Yanlış adresi beklemek saflık olur.Dünya'da, milletini böyle vahşice soyduran bir başka hükümet olduğunu zannetmiyorum.

  Yanıtla Beğen 16 Haziran, 13:15

 • 12

  Babazula- o boş kağıdın üzerini doldur vatandaşa öyle imzalat.art niyetli bir banka görevlisi o kağıdı öyle bir doldurur ki ömrün mahkemelerde geçer

  Yanıtla Beğen 16 Haziran, 12:36

 • 13

  Vatandas- BİLEN ADAM  sen çok biliyosunya bi soruda benden,o işgüzar memur önce çıktıyı alıp ondan sonra vatandaşa imzalatsa olmazmıydı?

  Yanıtla Beğen 16 Haziran, 12:15

 • 14

  Hasan- Önce ödeme talimatını yada ödeme planının çıktısını alıp kefil olan arkadaştan imza istenseydi bu sorun yaşanmazdı. Tabiki vatandaş neyin altına imza atacağını bilmekte son derece haklı.

  Yanıtla Beğen 16 Haziran, 10:48

 • 15

  Atakentli- Bence külliyen yalan. Asıl şaşılacak olan, bu olayın haber gibi gazetede yayınlanabilmesi.

  Yanıtla Beğen 16 Haziran, 10:39

 • 16

  Bilen-adam- Sacmalıyor bu vatadandas.İş Bankası gibi bir kurum mafya tarzı mı calisiyor.Boş bir A4 kagıdını imzaliyorsunuz ve memur bunu yazıcıya koyup cikti aliyor. Bunda ödeme talimati ya da ödeme planı gibi bilgiler yer aliyor.  Koca Türkiye'de bir sen akıllısın bir sen kefil oluyorsun zaten.  Sen şuna arkadaşıma günvemediğimden ya da gönüllü olmadığımdan arıza cıkarmak istedim de, anlayalım.

  Yanıtla Beğen 16 Haziran, 09:33

 • 17

  Sbnbcrn- Arkadaşım, söylediklerinde çok haklısın ama yapacak birşey yok. Aynı şekilde bende ev kredisi için bilgi almak için bankanın (isim vermek istemiyorum reklama girmesin) ayda 300 YTL ödemek kaydı ile 20.000YTL vere bileleceklerini söyledi birde 5.000YTL dosya parası keseseceklerini belirti. Bu DOSYA parasını anlamış değilim.

  Yanıtla Beğen 16 Haziran, 08:43

avatar

Ben Misafir değil ev sahibiyim !