Kocaeli 10°C- 22 Kas, 2014-
 

Günlük 3 TL’den başlayan fiyatlarla sizde seriilan oluşturun hemen yayınlamaya başlayın. Özgür Kocaeli Gazetesi Internet Sitesi Seri İlanları

07 Ekim 2010, 11:20 TSİ - İzmit Sivil Toplum

Büyükşehir’de çifte standart var

İlişkili Konular

Belediye-İş Sendikası Kocaeli Şubesi yönetimi, Hizmet-İş’e geçmeyip Belediye-İş’te kalan işçilere karşı Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun hala kin ve nefretle davrandığı görüşünü savundu.

Belediye-İş yönetimi adına yapılan açıklamada, “Referandumda sıkça hak ve özgürlüklerden söz edenler, kendilerinin dışında hak ve özgürlük olmadığını Kocaeli Büyükşehir Belediyesinde ortaya koydukları baskıcı uygulamalarıyla açıkça göstermektedirler. Uzun zamandır, emekliliği gelen işçilere Büyükşehir Belediyesinde zulüm uygulanmaktadır. Özellikle Belediye İş Sendikası üyeleri sürgüne gönderilmekte; bayan işçiler, bayanların yapamayacağı yerlerde çalıştırılmaktadır.” denildi.

Emeklinin Üzerinden Elinizi Çekin

Belediye-İş Sendikası açıklamasında şu görüşlere yer verildi:

“-Belediye İş Sendikası olarak Sayın Karaosmanoğlu’ nu bir kez daha uyarıyor. Elini emekliliği gelmiş işçilerin üzerinden çekmesini bekliyoruz. Referandum öncesi meydanlarda hak, hukuktan bahsedenler nasıl bir hak hukuk istediklerini Büyükşehirdeki uygulamalarıyla göstermektedir. Buradan bir çift söz de yandaş sendikaya söylemek isteriz; İşçiler, sürgün edilmeye devam ederken, eğer hala kendinizi sendika gibi görüyorsanız, yandaş değilseniz, neden sesiniz çıkmıyor. Siyasi partileri ağırlamakla meşgul olacağınıza, birazcık işçinin sorunlarıyla ilgilenin. Büyükşehir İşçisi kan ağlıyor.”

07 Ekim 2010,11:20 TSİ - Kocaeli / İzmit Sivil Toplum
Haber Özgür Kocaeli
avatar

Ben Misafir değil ev sahibiyim !

Yorumlar

 • 1

  D.KILIC- ahh ahh kasap et koyun luks derdınde :) size hersey mübah dememek için zor sabredıyorum siz necisinizz işi gücü bıraktınız lafebelıgı harf kalabalıgı uğrasınızmı oldu bellıkı oylee demekkı sizlerı ıse yerlestıren arkalarınız olmamaıs olsa ac kalırdınız... EKMEK\\\'ciyiz sizlerde bende bırakın trajediyi biri ben olsem degışmem belediye işci bole der dıger baska dendımı yalaka olur :) odas o kımsece yalakadır :) pırım yapan nedir burda YALAKALIK yanı sizler okuyuculara calışanlara KÖTÜ örneksınızz bırakın klavyelerı ekmegınıze sarılın iyi bilirim bi gunde 3 sendıka degışıldıgını beledıyede ben.. Nokta

  Yanıtla Beğen 12 Ekim, 10:16

 • 2

  Jetali- Hizmet İşe o kadar yalakasın ki demeden edemeyeceğim. Hizmet İş üyesi olmayanı Ah almışlıkla nerde ise lanetli olmak ile suçlayacaksın. Oysa Hizmet işe geçmiş olan arkadaşlar, baskılara boyun eymiş,pasif kalmış, dik duramamış kişilerdir. Tabi kendi gönül rızası ile geçenler hariç.Ben sigara içmem,içki içmem arada spor yaparım. Bu dünyada kalp kirizinden ölecek belki son kişi benim beni kalpten öldüreceksin.Yalakasın ya ondan. Elbet kaderde varsa bende kalpten giderim o ayrı konu.Ben kimsenin ahını alacak bir şey yapmadım ve yaptığı şeylere pişman olan biride değilim. Ne ettim ise iyi ettim. Yolsuzluk var dediğim Belediye de yolsuzluk davaları peş peşe geliyor. Yaklaşık ne Belediye işe nede Hizmet işe hiç gitmedim. Ben kısa filmler çekerdim bir zamanlar ama sendikalar ile ilgili değil. Dövüş Sanatları ile ilgili kısa filmler. Ben her iki sendikanın da yalakası değilim,ama senin Hizmet İşin yalakası olduğun açık. Ben Borçlarımı borçla ödeyecek hale düştü isem Yolsuzluk var dedim diye oldu ve davalar peşpeşe geliyor. yani dediklerim doğru çıktı. Ama birileri hırsız olunca, hırsızlar harbi dürüst insanları sevmezler.bende o yüzden sevilmiyorum ne mutlu bana. Dünya daki tüm Hortumcular bana düşman olsun gurur duyarım. Şahsen zor duruma düştüm ama süreç geçici.Mahkeme 8 maaş çalışmadan alma ve ssk pirim ödenmesi kararını verdi. Geçen başka birine yasal hakları hariç 16 maaş fazladan tazminat hakkı vermiş. Ben geçici zavallıyım. Elbet benim de günahım var. Doğru yaptığım işten bile zarar görüyorsam günahlarımdan olabilir. Mesela ben karı düşkünüyüm. Kötü bir huy :) Ama ne yaptı isem 33 senedir evlenemedim ben ne yapayım :) İki sendikaya da aynı anda üye oldum demedim.Belediye İşten Hizmet İşe geçtim.Sonra olanları öğrendim Belediye İşe gerin döndüm. Dünya da milyonlarca fakir borcun ödeyemeyen insan var.Hepsimi ah almış oluyor. Yolsuzluk davam olmasın da, borçlar bir şekilde ödenir. Şimdiye kadar benim Yakalarımı hep ben düzelttim. Belediye İş Sendikasına da, Hizmet İş Sendikasına da ihtiyacım yok. İşlerimin yoluna girip girmeyeceğine kader karar verecek.kader ya düşeceksin, yada kalkacaksın diyecek. Başkan yada Sendikalar değil benim yakamı yamultum düzeltmeye Kader karar verecek. Hele yalakalar hiçbir şeye kadar veremezler.Müslüman birine kafir demek dinden çıkarır.bence tövbe et ve şahadet getir iman tazele. Hiç kimsenin yalakası olmadığım için Allaha şükürler olsun.

  Yanıtla Beğen 12 Ekim, 04:59

 • 3

  Jetali- Neden bunların doğru olabileceğin biliyorsun ve kabul etmek istemediğinden belkide siteme hiç girmedin. Belgeler bölümünde Yolsuzlukla ilgil de çok şey var. Benim sorunum AK PARTİ ile ilgili değil. Benim sorunum Yolsuzlukla ile ilgilidir. Sitemde de dediğim gibi.Dünya da Yolsuzluk yapan herkes dünya ve ahiret düşmanımdır. Kötü söz sahibinindir diyorsun. Bana ve tüm Belediye işte kalanlara Kafir dedin,Allahsız dedin. Sahte müslüman demek istedin. Kötü sözden bahsediyorsun. Benden bahsederken diyorsun ki inanmayın işçi bile değil. Oysa ben Belediye de 5 sene çalıştım ve halen temyiz bitene kadar mahkeme kararı ile personelim. Sen kimsin de ben kendimi sana pazarlayayım. Ben yalancılar sevmem o kadar. He birde yalaka ve Hortumcular sevmem. He bu arada Hizmet İş sendikasında da çok sevdiğim arkadaşlarım var ve olacaktırda. Ben Hismet işe düşman değilim.Ama baskı , şantaj, tehdit ile sendika değişimine karşıyım. Sonuçta Başkan bir yerlerini de yırtsa sendikamı yine ben seçtim. Ayrıca onunla dönüşte yasalar çerçevesinde fazladan hesaplaşacağız. Baktık uymadı Yasalar beni koruyamadı elbetteki ben kendi kanunlarımda kendimi korurum. Sonuçta yargıtay ve Sayıştaya da yazdığım gibi.Türkiye Hukuk devleti ama , baklava çalan 8 yıl hapis yedi, 200 Milyar Dolar çalanlar arasında ciddi ceza almış olan yok. Baklava çalan 20 Yılla falanda yargılanmıştı yanlış hatırlamıyorsam. Elbetteki yargını çok doğru ve çok açık kararlarıda var. Ama genelde Hortumcular senin gibi yalakalar sayesinde kahraman ilan ediliyor. Ama yolsuzluk yapan değil , yolsuzluğa karşı çıkan gerçek kahramandır. Gerçek iki tane olamaz, gerçek birdir. Bundan 15 sene öncede Öze sektördeki Hortumcuların tepesinde idim şimdi de devlettekilerin tepesindeyim. benim gibi insanlar değişmez. Ama bazıları parayı,koltuğu,yetkiyi görünce havalara giriyorlar. Başkanı 20 sene önce tanısaydım belki elini bile öpebilirdim. Ama şimdiki halinin yüzüne telefon kapattım ve iyikide yaptım içim rahatladı. Koruma aklınca kapama falan ayaları çekti. Onunda ağzının payını verdim. Ben kimse ile görüşmek zorunda değilim. Görüşmek istediğim zaman bana randevu vermeyenle işim olmaz. Dönüşte görüşmek isterse de yazılı belge isteyeceğim. Çünkü 400 civarı insanın yargılandığı Belediye de bana iftiracı dediler. Belge olmaz ise,bunlar mekan bastı derler. Oysa ben birine saldıracak isem asla kendi mekanında saldırmam. Kanunları bir avukat kadar iyi birilim. Mümkün mertebe yasal halledicem. Yetmez ise benim yasalar olacak.Önce TC Kanuları,yetmez ise Jet Ali kanunları. Benim kanunlarda Hakim,savcı, bilir kişi satın almak yok. Her işe ben baktığım için bende rüşvet yemediğim için benim kanunlar daha adil. Ama önce TC.

  Yanıtla Beğen 12 Ekim, 04:39

 • 4

  Jetali- Çok Sayın Yalaka arkadaşım.Gel senle iddiaya girelim. Eğer benim dediklerim doğru çıkar ise, sen tüm borçlarımı ödeyecek para olan 10 Bin TL yi bana nakit vereceksin. Eğer ben yalancı isem bana silah getireceksin ben direk kafama sıkıcam. Varmısın bu iddiaya? Ben senin gibi masabaşı sendika ve Başkan yalakalığı yapmam. Kimseye de yalan borcum yok. Başkan beni defalarca aradı. Ama daha çok ben yolsuzluklarınızı Yargıtay ve Sayıştaya bildirdim diye mesaj çekince aradı. Yarası olan gocunur lafını sen bilmiyorsun herhalde? Yoksa mesela biri bana desin ki,sen Hortumcusun ben sadece gülerim. Çünkü borçlarımı borçla ödediğimi kendim biliyorum. Ama çok savunduğun Başkanın Belediyesinde yolsuzlukla yargılanmış,hatta tutuklanmış insanlar var. Davaların bazıları sıra bekliyor , bazıları ise sürüyor. 6 Tirilyon değerindeki ihalenin 37 küsür trilyona verilip 20 buçuk trilyonunun iç edildiğini daha ben soruşturma esnasında , davaya dönüşmeden biliyordum. Diyorsun ki yargı kararı çıkmayan kişi suçsuzdur. Ever doğru ama tavır ve davranışlar kişinin suçunun belgesidir. Ben dedim yolsuzluk var. Beni kimse yüz yüze dinlemedi, yazılı imzalı ifademi almadı, Başkan benim için onamı kaldı bu işleri kurcalamak dedi. Yani yolsuzluğa delil bir çok tavır var. Ayrıca gereksiz iş yapıldığını Sayıştaya belgede göndererek bildirdim. Bir iş gereksiz ise ve yapılıyor ise, bunun tek mantıksal açıklaması olur, biri cebini doldurmak için gereksiz iş yapar. Ayrıca sayıştaya göre Kamuya kurasız adam almak, adam alımında torpil geçmek Yolsuzluk yapmak fiiline giriyor. Başkanın Yuvacığın nerede ise tamamını usülsüz bir şekilde Belediye ye doldurduğunu hem gördüm hem de herkeste biliyor. Yani diğer suçları geç, Başkanın usulsüz ve kurasız adam alımı bile Sayıştaya göre yolsuzluk. Başkanın akrabalarından samimi arkadaşım bile oldu. Ama ne hikmet ise hepsi yuvacıklı ve hepsinin soyadı Karaosmanoğlu ve çoğu ben Başkanın akrabası değilim soyadı benzerliği diyor. Yani bir çok şey var. Ama sen diyorsun ki sen İşçi bile değilsin. Oysa Jet Ali adını ve lakabını Beyaz sarayda nerde ise sağır sultan duymuştur. 2 ci Katta strateji de çalıştım.İmar Dairesinde Ozalitçi olarak 2 sene çalıştım. Park Bahçelerde çalıştım. Sadece sitemin belgeler bölümüne baksan çok şeyi belgeleri ile orda görebilirsin.Ama diyorsun ki sen işçi değilsin.

  Yanıtla Beğen 12 Ekim, 04:24

 • 5

  Koçari- Kötü söz sahibinindir istediğini söyleyebilirsin. Çok profesyonelsin biliyor musun demagoji yapmayı da biliyorsun Yok Belediye iş üyelerinin Allahın varlığını bilmemekle suçluyorsun demekle Allah aşkına belediye-iş te üye mi var.Güldürme beni. Unutma ki suçlu yargılanırken zanlıdır. Yargılama sonucu ceza alırsa suçludur. Sen yargısız infaz yapamazsın. Neden PKK lıları coplayamıyor derken seni coplamadığın dan mı bahsediyorsun. Ya seni adam yerine koyup ta şurada seni kahraman yaptığım için mi bayramlık ağzını açacaksın. Belediye-iş sendikası mükemmel değilse işçilerin belediye-iş sendikasın da ne işi var sizin gibi yalakalar için mi işçiler kendini ateşe atacak. Sen kim olursan ol istersen feriştah ol KARAOSMAOĞLU başkan seni asla aramaz bana anlatma kendini pazarlamayı da iyi biliyorsun seni neden arasın hele bir bana söyle seni kale bile almaz.Hah defalarca yüzüne kapamış ya adam bir pire için yorgan yakar sen kimsin.Adamın belediye başkanlığı yapma yapama gibi bir derdi de yok. Allahın bildiğini kuldan saklama borçlarını altın alarak ödediysen sende ah var birilerinin ahını almışındır kimsenin ahı yerde kalmaz.Kalp krizi geçirmende yakındır.İki yakan bir araya gelmez. Benden tavsiye keşke ah alacağına Hizmet işte kalsaydın ah aldıysan iki yakan bir araya gelmez. Yine demagoji yine demag\noji sen mi oy verdin güldürme beni.İnsanların beynini bulandırmak için oy verdim diyerek kafaları bulandırma taktiği sen geç onları.Hakikaten bir bardak suda fırtına koparmayı iyi beceriyorsun pes artık pes yaaa.Sen belediyede işçi dahi değilsin iyi film çeviriyorsun seneryoyu belediye-iş yapıyor sende baş rol oyuncusu yemezler ikisine de üye olmuş hep kafa bulandırma taktikleri anlat okuyorum. Sen geçebilirsin çünkü sen işçi değilsin düzenbazlık yapıp işçilerin kafalarını bulandırma işçileri ateşe atma.Tüm işçi arkadaşlara sesleniyorum sakın ola bir hata yapmayın iki dilim ekmek yiyeceksiniz oturun oturduğunuz yerde huzurunuzu kaçırmayın. \n

  Yanıtla Beğen 10 Ekim, 23:50

 • 6

  Jetali- AKP muslukları kesti sizde müslüman oldunuz diyorsun.Ben 33 yıldır ve halen mülümanım.Benim müslümanlığımı sorgulamak senin haddine değil. Ayrıca ben bunları gerçekten dürüst sanıp 3 dönem oy verdim. Bunların ne mal olduğunu AK PARTİ li Belediye de 5 sene çalışınca anladım. Bir çok şeyi gözümle gördüm.AKP güya hortumcunun malıa el koydu bizde sevindik.Oysa AK PARTİ gelmeden önceki Yolsuzluk rakamı 54 Milyar Dolar. AK PARTİ geldi 200 Milyar Dolar oldu. Normalin 3 katı yolsuzluk oldu. Yolsuzluk AB Raporlarına yansıdı mecliste gizlendi. Güya Hortumcunun malına el koyan kişiler kendileri daha çok çaldı.Mesele bu. Ama yalaka insan hiçbir zaman gerçekleri göremez. Onların gözlerinde yağlı boyalı gözlük vardır.Sadece işlerine geleni görürler. Ben diğer partiler çalmadı da demiyorum. Barajı geçip çalmayan parti hiç yok? Belediye alıp çalmayan parti hiç yok. Ama Başkan Yolsuzluk var diyenden rahatsız oluyorsa, o Başkanın dürüstlüğü tartışılır. Onamı kaldı diyebiliyor ise, o BAŞKAN ın dürüstlüğü tartışılır. Başkan Yolsuzluklar ile bağlantısı olduğunu kendi itiraf etti yani sende kim oluyonda Başkan yalakası oluyon?Adam itiraf etti. Onamı kaldı demek ben biliyorum bende ortağım demek değilde nedir? Hem yolsuzluk var dedim, yazılı ve sözlü hiç ifadem alınmadı bu bile Yolsuzluklara Başkanın ortak olduğunun belgesidir. Başkan ve bazı yetkililerin Belsanın Satışında zimmete Para geçirdiklerine daire SAYIŞTAY Raporunu okudum. Ayrıca Seka Parktaki Hurda satım işlerinde zimmete para geçirme olayına iç işleri Bakanlığı izin vermemiş sayıştay kararı bozup izin vermişti. Bir çok Yolsuzluğu Danıştay önledi siz neden bu herifler yargıyı siyasallaştırmaya çalışıyor sanıyorsunuz. Daha rahat çalmak için.Yada Yolsuzlukların üstünü kapamak için.Yargı bağımsız oldu deniyor HSYK Başkanı siyasi Bakan olan Adalet Bakanı.Eskiden yargı CHP idi bir kızmı,şimdi AKP li oldu ney değişti? Ben zalim isem bana Allah fırsat vermesin. AKP ve Yalakaları zalim ise Allah Ak Partinin oyunu barajın altına düşürsün diyorum Amin diyebilirmisin?Ben Amin diyorum. Belediye İş in bir geçmiş oldun telefonunu bile almadım. Ama Hizmet İş tende tek telefon gelmedi. Ben ikisine de üye olmuştum oysa. Yani ikiside beş para etmez. Ama ben diyorum ki bana sahip çıkmayanı bile seçeceksem ben seçerim. Hakkımı savunacak olanı ben seçerim Başkan seçemez. Savunmaz ise benim sorunum Başkanın sorunu değil.Ben Belediye İş süper sendika demedim.Ama dönüşte ona devam edeceğim.Sırf seçme hakkımı korumak için... www.jetali.com

  Yanıtla Beğen 10 Ekim, 18:59

 • 7

  Jetali- Şimdi sana birşey derdim ama neyse? Onaylanıp yayınlanmaz. O kadar yalakasın ki Belediye İş sendikası üyelerinin Allahın varlığın bilmemekle suçluyorsun. ALLAH sizin babanızın malımı yalaka? Haddini bile. Başkanın çok dürüstte neden benim görevi kötüye kullanma davam yokda onun var. Polisin işçi joplama diye bir görevi yok. Polis aldığı yardım adı altındaki paranın duygusallığında. Neden PKK lıları joplayamıyorlar , kahraman gibi karşılandılar açtırma bayramlık ağzımı. Ben belediye iş sendikası mükemmel demedim.Ben Başkanın sendika seçme hakkı yok sendikayı işçiler kendi seçer dedim. Hizmet işi seçme hakkı bana ait kimseye ait olamaz. başkana birşey olmayacağından eminsin çünkü, AK PARTİ yeni Anayasa ile yargıyı siyasal bir kurum haline getirdi. Tam getiremedi isede gerçek bu. Yoksa Başkan ve yalakaları bize birşey olmaz diyemezlerdi. Bilir kişiyi , savcıyı, hakimi bir yere kadar satın alabilirsin. Birgün herşey elinde patlar. Karaosmanoğlu bize kulak asmadıda ne diye cebimi defalarca aradı sorarım sana? Yalanın varsa şerefsizim defalarca yüzüne kapadım. Hepsini geç dürüst bir adam dokunulmazlık istermi?Dünyadaki tüm mahkemeler beni yargılasın memnun olurum. Çünkü kimseden tek kuruş çalmadım. Gitmiş bana düzenbaz diyorsun hayatımda hiç yolsuzluk davam olmadı.Ama senin yalakası oluğun başkanın kendinin ve yetkilisi olduğu Belediyenin yolsuzluk davası bitmiyor.Sen işine geldiğini gördüğün için sana ne desek boş.Allahın sadece sizin rabbınız olduğuna inanacak kadar kendinizi beğenmiş ukalalarsınız. Oysa ALLAH herkesin Allahı. 5 Vakit namaz kılmakla yolsuzluğu normal görecek kadar gözünüz kör olmuşHer türlü pisliğe battı dediğin ben borçlarımı altın borç alıp öyle ödedim. Kimin kalp krizi geçireceğine ALLAH karar verir yalakalar karar veremez. Ben acınacak duruma düşmedim desem yalan olur,ama beni acınacak duruma düşürenler benden bin beter olacak,yargı bir şey yapmaz ise ben yapıcam. Hem diyorsun ki her türlü pisliği yaparsınız her türlü pisliği yapan parayı götürür ne diye acınacak duruma düşsün.Kendinle bile çelişiyorsun. Elbet Başkan yargıç değil ama Yolsuzluk var diyen için onamı kaldı demesi?Onun masum olmadığının kanıtıdır. Ben gerekli işlemleri resmi olarak yaptım. Başkan temizmi kirlimi Yargı karar verecek. Yalakalar sadece kene gibi yapışırlar hiçbir şey yapamazlar. Kaç AKP li tutuklandı bunuda bilmiyorsundur tabi yalakalık zor meslek insanın zamanını alır. Sitemi gez (jetali.com) orda baya şey var AKP ile ilgili belgeler bölümünde.

  Yanıtla Beğen 10 Ekim, 18:44

 • 8

  Koçari- Belediye-iş sendikasının işçilere sahip çıktığı tam söylenemez ise Belediye-İş sendikası nasıl işçi sendikası kendini emekten yana alın terinden yana bir kurum olarak görmüyorsa Kanarya sevenler derneği olarak görüyorsa doğru evet başkana demokrat dediğim için senden özür diliyorum. Bunu da unutmamak lazım o bir Belediye Başkanı taraf ise senin söyleminle eylemin farklı ise kusura bakma başkan senden daha demokrat. Bazı şeyleri senden çok iyi bildiğimi iddia edebilirim. Yalaka personel dediğin hani Belediye iş sendikasından yana olmayan bu kişilerden mi bahsediyorsun evet ben yalakayım ama sen yalaka bile olamazsın tam bir düzenbazsın düzenbaz demek demokrat gözü küpte menfaati için her türlü iğrençliği yapabilecek tehlikeli insanlardır. Evet hiç bir şey olmadı evet başkan kuzu tam özgürlükçü biri, polise yardım etmek bile suç, coplatması başkanın elinde olan bir şey değil polis görevini yapıyor sen se çamur at izi kalsın mantığı ile bir bardak suda fırtına koparmanın peşindesin unutma ki güneş balçıkla sıvanmaz. Hadi oradan gözünle gördüysen ispatla. Belediyede mutlaka yolsuzluk olur başkan tespit ederse yolsuzluk yapanlar adli mercilerce cezası verilir. Başkan yargıç mı? Size iddia ediyorumki İbrahim KARAOSMANOĞLU başkan görevi kötüye kullanmaktan zimmetine para geçirmekten içeri falan girmeyeceğine adım gibi eminim.Sen git Belediye iş sendikasının pisliklerine bak görevi kötüye nasıl kullanılır zimmete para nasıl geçirilir onlar öğretsinler sana.Başkan faşist onlar demokrat değil mi güldürme beni)) Bu demokratlar ne zamandan beri fetva vermeye başladılar yok zalimin zulmü garibanın taşması bak sen bak ALLAH’ ın olduğunu da biliyorlarmış ta bizim haberimiz yok. KARAOSMAOĞLU başkandan daha fazla kazadan beladan korkmaya ne zamandan beri başladınız sizler böyle şeyleri pek bilmezdiniz AKP tüm muslukları kesince çaresiz sizde Müslüman oldunuz. Başkanın sizin bu düştüğünüz aciz hale düşmeyeceğinden adım gibi eminim. KARAOSMANOĞLU başkan size kulak asmadığı sürece kalp krizi geçirme zamanınız geldi sanırım.Sen kendine acı zavallı acınacak duruma düşmüş çırpınıyorsun.Evet ALLAH size bir yere kadar zülüm etmenize izin verdi şimdi ise belanızı verdi bak ne hallere düşmüş nelerle uğraşıyorsunuz. Boş işler bunlar gün geçtikçe erimeye yok olmaya mahkumsunuz. Çünkü ALLLAH bir daha sizin gibi zalimlere fırsat vermeyecek.

  Yanıtla Beğen 09 Ekim, 17:13

 • 9

  Koçari- Hizmet-İş’e geçmeyip Belediye-İş’te kalan işçilere karşı Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun hala kin ve nefretle davrandığı görüşünü savundu.\n\nReferandumda sıkça hak ve özgürlüklerden söz edenler, kendilerinin dışında hak ve özgürlük olmadığını Kocaeli Büyükşehir Belediyesinde ortaya koydukları baskıcı uygulamalarıyla açıkça göstermektedirler. Uzun zamandır, emekliliği gelen işçilere Büyükşehir Belediyesinde zulüm uygulanmaktadır. Özellikle Belediye İş Sendikası üyeleri sürgüne gönderilmekte; bayan işçiler, bayanların yapamayacağı yerlerde çalıştırılmaktadır.” denilmiş .Belediye-İş sendikasına demezlermi ki sen ne yapıyorsun Türkiye genelinde 100 bin üyen varken Kocaelinde 1 tane işçine sahip çıkamıyor KARAOSMANOĞLU başkan gibi davranmayıp iş akdini feh ediyorsun.Senmisin özgürlükçü senmisin haktan hukuktan yana adama demezlermiki insanları emekliliği dolmadan işten atıp emekli insanları işe alıyorsun. Bırakın Allah aşkına demokrat gözüküpte faşist dikta rejimi uygulayıp bir bardak suda fırtına koparmayın.KARAOSMAOĞLU başkan kadar demokrat olun.\n

  Yanıtla Beğen 08 Ekim, 11:19

  • 1

   Jetali- Belediye İş Sendikasının işçilere sahip çıktığı tam söylenemez bu bir gerçek. Ama Başkana demokrat dedin ya sana helal olsun :) Yazılanların tamamı doğru ben Personelim benden iyimi bileceksin? Sende şu Yalaka Personellerden biri değilsen merak ediyorum, Başkana demokrat diyecek kadar onu tanıyormusun? Yani hiçbirşey olmadı öylemi :) Başkanda kuzu öylemi :) Hatta tam özgürlükçü biri olduğu için İşçiyi Polise yardım adı altında para vererek joplattı. Gözümle gördüğüm şeyleri sen gitmiş Başkan demokrat diyorsun. Elbetteki taraflı bakarsan Dünyanın en zalimi de demoktar ve özgürlükçü dürüst olur. Birçok Yolsuzluk davaları oluyor. Başkana kalsa iftira diyor. O zaman Yargıda işini gücünü bırakıp Belediye deki Hortumculara iftira atıyor öylemi diyorsun? Yani Belediyelerde hırsız da yok. hepsi çok demoktar. Dikkatı işçiler uyguluyor onlar kuzu öylemi yani. Güldürme şimdi beni :) :) :) Herşey o kadar basitse, bir gün İbrahim Başkanını yargı Görevi Kötüye kullanmak ve zimmete Para geçirmek suçlarından içeri atarsa , umarım bunuda normal karşılarsın ???? Ben KARAOSMANOĞLU kadar demokrat olacağıma , senin gibilerinin işine geldiği gibi demokrat olmamayı tercih ederim... Bu Dünyada herşeyin bir bedeli var. Elbetteki zalimin , zulmü varsa, Garibanın sabrının taşması var, yargı var herşeyden önemlisi ALLAH var. Yani er yada geç, Zalim en sertinden birinden zulmünün karşılığını bulacaktır ve geçmişte bulmuşturda. Kaza , Bela, Dava , Hastalıklar ve benzeri şeyler ile Devletin gücünü kullananlar şimdiye kadar nasıl er geç acınacak hale geldiler ise, şimdiden sonrada acınacak hale düşeceklerdir. Sonuçta Zaliminde , garibanında bir kalp krizine dayanayacak kadar gücü azdır. Çok büyük zalimler acınacak şekilde can vermişlerdir. Şahsen zalimlere de onların yalakalarına da acıyorum. Çünkü onları kötü şeyler bekliyor. Er yada geç.... Zalime ALLAH bir yere kadar zulm etmesine izin verir, ey kulum Haddini bile demeye başladığında zalim, pısırık bir insan oluverir. Acınacak hale düşer. Dünya tarihinde zalimlerin ne hallere düştüklerini hep gördük ve göreceğiz. İbrahim KARAOSMANOĞLU gibi birine demokrat lafı sadece komik bir laf olur. Ama halen bir çok kişi onun nasıl biri olduğunu bilmiyor orası ayrı konu. Ama hazırlanacak bir CD ye bakar bu işler. ... Zaten hiçbir sır ömür boyu sır olacak kalmaz ve hiçbir yalaka kişinin suçlarını ömür boyu örtemez....

   Yanıtla Beğen 09 Ekim, 04:36

 • 10

  Jetali- Başkanda kim oluyorda benim adıma Sendika seçebiliyor?Ne oldu iş inada bindimi ben ve benim gibiler ölseler geri adım atmazlar. Belediye İş teyim. İşe dönünce yine Belediye İşte olacağım. Sendika benim hakkımı savunacaksa sendikamın Hangisi olacağına ben karar veririm,Başkan karar veremez. Başkan istediği kadar kin nefret gütsün , her duygu karşılıklıdır. Herkesin bir haddi vardır ve Başkan ve Yalakaları haddini aşmışlardır. Sendikamı da ben seçerim, Yolsuzlukların açığa çıkmasına çalışıp çalışmayacağıma da ben kadar veririm. Kimse ben ve benim gibilere işini hakkını yetkilerini öğretemez. hacı Hoca ayaklarına yatıp , haksızlık yapmak,zulm etmek , devletten para çalmak hangi kitapta var. Referandumda EVET çıktı diye kimse yargının tamamını satın alabileceğini sanmasın.Kimse yardım adı altında POLİS e 1 Trilyon verip Polisi ömür boyu kölesi yapabileceğini,Sendikal Faaliyetlerde dikta güç olarak ömür boyu kullanacağını sanmasın? Kimse Başbakanın arkadaşı falan ayaklarına yatım kendini dokunulmaz sanmasın.Hayatta kimse dokunulmaz değildir.Başkan da yaptıklarını görecektir. Yalaka Korumalar da istedikleri işlemi yapmakta özgürdür. Sendikal Faaliyetlerde insanları tek tek odalara çağırıp tehdit edenler,beni yetkilileri tehdit etmekle suçladılar. Neymiş ben yetkilileri nerede ise yumruklamışım,onlar çok temizmiş hiç yolsuzluk yapmıyorlarmış ben iftira atıyormuşum falanda filan.Benim hayatımın hiç döneminde iftiraya ihtiyacım olmadı olmayacaktır. İstediğim zaman istediğim kişiye istediğim derecede zarar verebilecek güçteyim,kendimi fazlası ile koruyabilecek güçteyim. Ayrıca bu tür olaylarda insanlar kendi kanunlarını devletin resmi kanunları yetmediği zaman uygularlar. Şimdilik benim kendi kanunlarıma gerek yok,inşaallah olmayacaktı da. Benim hakkımı kimin daha iyi koruyup korumayacağına ben kadar veririm . Başkan ise ancak konuşur ve tehdit edebildiğini tehdit eder. Bazılarına tehdit yemez,onları korkutmaz sadece daha çok kızdırır. Güngör Aslanın vurulması halne bence bir muaamma, ama siz herkesi Güngör Aslan sanmayın her kuşun eti yenmez. Bazı kuşlar vardır ki , eti yenmez onlar et yer. Hacıyım Hocayım Dürüstüm de. Sendikal Faaliyetlerde işçiye zulm et. Devletin Parasını Zimmetine geçirenler,naylon şirket kuranlar,ihaleye fesat karıştıranlar senin Başkan olduğun bir Belediye de olsun sen git dürüstlük tasla. Polise yardım etmek sanamı kalmış,yardım değil Polisi Sendikal Faaliyetlerde kullanmak için o parayı verdim desene delikanlı isen. Yardımsa her para lazım olana para veriyorsan banada ver,Sarışın alıcam. Versene banada 1 trilyon o kadar paran bolsa? 5 Katrilyon borcun olsun , sen git para dağıt.

  Yanıtla Beğen 08 Ekim, 02:49

avatar

Ben Misafir değil ev sahibiyim !