Kocaeli 11°C- 01 Kas, 2014-
 

Günlük 3 TL’den başlayan fiyatlarla sizde seriilan oluşturun hemen yayınlamaya başlayın. Özgür Kocaeli Gazetesi Internet Sitesi Seri İlanları

10 Mart 2014, 15:41 TSİ - İzmit Kent Haberleri

Çorbacı Arap Dede Türbesi, yenilendi

İzmit Belediyesi tarafından Tavşantepe Mahallesi Kireçocakları mevkiinde bulunan Çorbacı Arap Dede Türbesi’nde tadilat çalışması yapıldı. Çalışmaların...

Çorbacı Arap Dede Türbesi, yenilendi
Foto, Özgür Kocaeli

İzmit Belediyesi tarafından Tavşantepe Mahallesi Kireçocakları mevkiinde bulunan Çorbacı Arap Dede Türbesi’nde tadilat çalışması yapıldı. Çalışmaların tamamlanmasıyla türbenin açılışı düzenlenen törenle yapıldı. Açılış törenine Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, İzmit Müftüsü Abdulkadir Keşvelioğlu, Belediye meclis üyesi Erkan Aksoy,  Ak Parti il yöneticisi Zekai İren, Tavşantepe Mahalle Muhtarı Tekin Güner ve çok sayıda vatandaş katıldı. Baştan sona tadilattan geçirilen türbenin açılışında konuşan Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan” hep birlikte bir büyümüze boynumuzun borcu olan bir görevi yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Burası bu büyüğümüze yakışır hale getirildi. Allah hepimizin ahirete göçeden yakınlarımıza rahmet eylesin. Bu büyüklerimiz de hepimize şefaat olsun.

SAMİMİ HİZMET EDİYORUZ

Hiç birimizin birbirimizden farkımız yok. Allah hepimizi eşit yaşattı. Biz şehrimizin bütün insanlarını birinci sınıf olarak görüp öyle hizmet ettik. Hiçbir ayrım yapmadan çalışıyoruz. Dertlerinizi kendi derdim olarak görüp öyle hizmet ettim. Daha yapacak çok işimiz var. Milet vekilliğim dönemimdeki gibi belediye başkanlığımda da bana olan güveninizi boşa çıkarmadım. İhtiyaçlar bitmez. Bizim de hizmet aşkımız bitmeyecek. Çocuklarımız için derslerine yardımcı olması için kurslar açıyoruz. Etüt merkezlerinden mutlaka yararlanın. Biz sizlere samimi olarak hizmet ediyoruz. Sizler her zaman samimi oldunuz. Bizim kardeşimizsiniz. Sizlere hiçbir zaman yalan söylemedik. İnşallah bundan sonra da hep birlikte güzel işler yapmaya devam edeceğiz. Yeni dönemde hayata geçireceğimiz projelerle inşallah bir tek gencimiz işsiz kalmayacak” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından tadilatı yapılan türbenin açılışı müftü Keşvelioğlu’nun yaptırdığı dua ile açıldı. Açılışta vatandaşlara çorba dağıtımı da yapıldı.

10 Mart 2014,15:41 TSİ - Kocaeli / İzmit Kent Haberleri
Haber Özgür Kocaeli
avatar

Ben Misafir değil ev sahibiyim !

avatar

Ben Misafir değil ev sahibiyim !