Kocaeli 15°C- 31 Eki, 2014-
 

Günlük 3 TL’den başlayan fiyatlarla sizde seriilan oluşturun hemen yayınlamaya başlayın. Özgür Kocaeli Gazetesi Internet Sitesi Seri İlanları

29 Mart 2012, 17:43 TSİ -Kocaeli Kent Haberleri

Daha yeşil Kocaeli

Ormancılık Haftası etkinlikleri kapsamında son günlerde kentin tamamında fidan dikimi konusunda büyük hareketlilik var. Büyükşehir’in...

Daha yeşil Kocaeli
Foto, Özgür Kocaeli

Ormancılık Haftası etkinlikleri kapsamında son günlerde kentin tamamında fidan dikimi konusunda büyük hareketlilik var. Büyükşehir’in kenti yeşillendirme çalışmalarına, Orman İşletme yetkilileri, Tema ve duyarlı çevreciler de katkı sağlıyor. Kulfallı köyünün Kurular mevkiinde de dün İzmit protokolü, öğrencilerle birlikte fidan dikti, geçen yıl yaşları geçtiği için kesilen çam ağaçlarının yerine 1000 adet yeni fidan dikti.

YILDA 150 BİN FİDAN

Vali Yardımcısı Şükrü Çakır, İzmit Kaymakamı Sabit Kaya’nın da aralarında bulunduğu Milli Eğitim, Orman İşletme, Jandarma, Emniyet yetkilileri ile Muammer dereli Anadolu Öğretmen Lisesi, Cahit Elginkan A.L., Arızlı İÖO ile Kocaeli Sağlık Meslek Lisesi öğrencileri ağaçlandırmaya katkı sağladı. İzmit Orman İşletme Şefi İlker Özoğlu, ilimizde yılda ortalama 150 bin fidan dikildiğini, ağaçlandırma çalışmalarına büyük önem verildiğini söyledi. Özoğlu, “Son 5 yılda 10 bin dönüm bozuk alanda rehabilitasyon yapıldı. Son 5 yılda yine 30 bin dönüm genç ormanda bakım çalışması yapıldı” dedi.

ÇAKIR: “TEKNOLOJİ İMARDA”

İzmit Kaymakamı Sabit Kaya, ormanların oksijen olduğunu hatırlattı, törene katılan öğrencilerden ormanların çoğaltılması ve korunması için ilgi, destek istedi. Vali Yardımcısı Şükrü Çakır da konuşmasında, “Bugün bu dağlarda İstiklal Marşını okumanın mutluluğunu yaşıyorsak, yeşil alanlarımızı, ormanlarımızı korumanın da mutluluğunu yaşamalıyız. Bizim kültürümüzde imar vardır, tahribat yoktur. Günümüz teknolojisini imar için kullanmalıyız” diye konuştu. Ormanlık alanda kısa yürüyüş yapan öğrenciler; daha sonra 30 dönümlük araziye yeni fidanları diktiler.

29 Mart 2012,17:43 TSİ - Kocaeli Kent Haberleri
Haber Özgür Kocaeli
avatar

Ben Misafir değil ev sahibiyim !

Yorumlar

  • 1

    Vatandas- "Bizim kültürümüzde imar vardır, tahribat yoktur"...Çok doğru, onun için Yuvam Akarca 18 katlı binalarla mamur duruma getirilmektedir.

    Yanıtla Beğen 30 Mart, 02:14

avatar

Ben Misafir değil ev sahibiyim !