Kocaeli 10°C- 22 Eki, 2014-
 

Günlük 3 TL’den başlayan fiyatlarla sizde seriilan oluşturun hemen yayınlamaya başlayın. Özgür Kocaeli Gazetesi Internet Sitesi Seri İlanları

11 Aralık 2012, 15:59 TSİ - Gaziosmanpaşa Yurt Dünya

Gaziosmanpaşa'da polise saldırı: 1 şehit

Gaziosmanpaşa’da polise yönelik silahlı saldırıda 1 polis şehit olurken 2 sivil de yaralandı. Çukurçeşme Caddesi üzerindeki Cumhuriyet Meydanı’nda kimliği...

Gaziosmanpaşa'da polise saldırı: 1 şehit
Foto, Özgür Kocaeli

Gaziosmanpaşa’da polise yönelik silahlı saldırıda 1 polis şehit olurken 2 sivil de yaralandı. Çukurçeşme Caddesi üzerindeki Cumhuriyet Meydanı’nda kimliği belirsiz kişilerce polise silahlı saldırı düzenlendi. Saldırıda 1’i polis 3 kişi yaralandı. Ağır yaralanan polis memuru Mücahit Daştan (32) kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Yaralılar çevredeki hastanelere kaldırıldı. Saldırganlardan birinin yakalandığı belirtildi. Ayrıca olay yerinde bomba olması ihtimaline karşı bomba imha ekipleri de harekete geçti. Çevrede geniş güvenlik önlemleri alan polis kaçan saldırganları yakalamak için çalışma başlattı.

Görgü tanıkları saldırıyı anlattı

Gaziosmanpaşa’da polise yönelik silahlı saldırıda 1 polis şehit oldu, 2 vatandaş da yaralandı. Görgü tanıkları saldırgan kadının silahla ateş açtığını, yaralı düşen polis memurunun da kısa sürede hayatını kaybettiğini anlattı.

Saat 15.00 sıralarında gerçekleşen olayda, biri kadın 2 kişi görevli polis memurlarına ateş açtı. Saldırıda polis memuru Mücahit Daştan hayatını kaybetti, Mustafa Ülgen ve Hüseyin Kütüklü yaralandı. Saliha Kaya isimli bir kadın ise olay sonrası şoka girdi. Polis kısa sürede kadın saldırganı yakaladı. Diğer saldırgan ise kaçarak gözden kayboldu.

İhbar üzerine olay yerine çok sayıda sağlık ekibi sevk edildi. Sağlık ekipleri yaralıları çevredeki hastanelere kaldırdı. Polis de çevrede geniş güvenlik önlemi aldıktan sonra olaya ilişkin incelemelere başladı.

Saldırıya tanık olan vatandaşlar, biri kadın 2 kişinin polise ateş açtığını anlattı. Görgü tanıkları, “Kadın sağa sola ateş açıyordu. Ağır yaralanan polis memuru kıs sürede şehit oldu. Yaralı 2 vatandaş daha vardı onlar da hastaneye kaldırıldı. Büyük bir panik yaşandı.” şeklinde konuştu.

Polisin kaçan faili yakalamaya yönelik çalışmaları sürüyor.

Çapkın: Teröristin üzerinden el bombası ve silah çıktı

İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, Gaziosmanpaşa’da gerçekleşen saldırıda yaralanan polis memurunun hayatını kaybettiğini söyledi. Saldırgan kadın teröristin yakalandığını belirten Çapkın, olayda 3 vatandaşın da hafif şekilde yaralandığını ifade etti.

İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, Gaziosmanpaşa Adliyesi’ne gitmekte olan polis memurunun terörist saldırıya maruz kaldığını anlattı. Başından yaralanan polis memurunun şehit olduğunu aktaran Çapkın, saldırganın ise etrafa ateş ederek kaçtığını söyledi. Bu sırada 3 vatandaşın ayak ve kollarından hafif yaralandığını belirten Çapkın, “Yolda yürüyen adliyeye giden bir polis memuru arkadaşımız bir terörist tarafından başına ateş edilmek suretiyle maalesef şehit oldu. Terörist de kaçarken etrafa ateş açık kaçtı ve bu sırada 3 vatandaşımız yaralandı. Kaçarken yine polis tarafından ele geçirildi. Üstünde de bir silah ve bir el bombası çıktı. Şimdilik söyleyeceklerimiz bu kadar.” dedi.

Çapkın, kadın teröristin kimliğinin belli olduğunu ve şimdilik salgırganın eylemi tek başına gerçekleştirdiği bilgisinin bulunduğunu ifade etti.

Polis memuruna 5 kurşun isabet etmiş

Gaziosmanpaşa’da silahlı saldırıya uğrayan polis memuru Mücahit Daştan, kaldırıldığı hastanede şehit oldu. Konuyla ilgili açıklama yapan hastane yetkilileri, hastaneye yaralı gelen polisin tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadığını söyledi. Açıklamada, polis memurunun vücuduna 4-5 kurşunun isabet ettiği belirtildi.

Çukurçeşme Caddesi üzerindeki Cumhuriyet Meydanı'nda polise silahlı saldırı düzenlendi. Saldırıda 1 polis memuru ile 3 vatandaş yaralandı. Yaralı olarak hastaneye kaldırılan polis memuru Mücahit Daştan (32) kurtarılamadı.

Yaralıların kaldırıldığı hastanenin Başhekim Yardımcısı Dr. Fikret Sancak polis memurunun durumuyla ilgili açıklama yaptı. Sancak, saldırıda da yaralanan polis memurunun tüm müdahalelere rağmen kurtarılmayarak şehit olduğunu söyledi. Sancak şöyle konuştu: “Saat 15.00 sıralarında polise saldırı olduğu bilgisini aldık. Hastanemize yaklaşık 100 metre uzaklıktaki meydanda yaşanan silahlı saldırıda bir polis memurunun yaralandığını öğrendik. Acil olarak buradan bir ekip çıkardık. Yaralıyı alıp hastaneye getirdik. Yaralı polis memurunun sırtında ve başında olmak üzere 5 tane kurşun yarası vardı. Hastaneye geldiğinde genel durumu oldukça kötüydü. Yoğun bakım şartlarında müdahale ettik, kurtarmaya çalıştık ama bütün müdahalelerimize rağmen polis memurunu kurtaramadık. Başımız sağ olsun, herkesin başı sağ olsun.”

Saldırıda 3 vatandaşın daha yaralandığı bilgisini veren Sancak, “Kurşunla yaralan 2 sivil daha vardı. Bir de o bölgeden geçen bir bayan var. Olayı görüp şoka girmiş. 3 tane de sivil yaralı var. Onların genel durumu iyi. Gerekli müdahaleler yapıldı. Birini bu akşam burada müşahede altında tutacağız. Diğerlerini taburcu edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

11 Aralık 2012,15:59 TSİ - İstanbul / Gaziosmanpaşa Yurt Dünya
Haber Özgür Kocaeli
avatar

Ben Misafir değil ev sahibiyim !

avatar

Ben Misafir değil ev sahibiyim !