Kocaeli 15°C- 30 Eki, 2014-
 

Günlük 3 TL’den başlayan fiyatlarla sizde seriilan oluşturun hemen yayınlamaya başlayın. Özgür Kocaeli Gazetesi Internet Sitesi Seri İlanları

12 Ekim 2012, 13:50 TSİ -Kocaeli Polis - Adliye

Gebze cinayeti çözüldü

Polis olayla ilgili oldukça geniş çaplı bir tahkikat başlatmış,zanlı veya zanlıları yakalaması için 4 ayrı ekip kurmuştu.

Gebze cinayeti çözüldü
Foto, Özgür Kocaeli

Gebze İlçesi Tatlıkuyu Mahallesi Ahmet Pembegüllü Bulvarı Huzur Apartmanında 20 Eylül 2012 tarihinde, askerlik yaptığı Balıkesir’den babasını arayan Cabir Demirtaş,  kendisine bir türlü ulaşamamış, akrabalarını arayarak babasına bir şey olduğundan şüphelendiğini söyleyerek ilgilenmelerini istemişti. Bunun üzerine eve giden ve kapıyı defalarca çalmalarına rağmen açılmamasından kuşkulanan Orhan Demirtaş’ın yakınları hemen polise gitmiş, çilingir vasıtası ile kapıyı açtırdıklarında korkunç bir manzara ile karşılaşmıştı. Orhan Demirtaş elleri ve ayakları bağlanmış, vücudunun değişik yerlerinden defalarca bıçaklanarak öldürülmüştü.

Polis olayla ilgili oldukça geniş çaplı bir tahkikat başlatmış, ulaştığı bazı bilgiler ve deliller ışığında zanlı veya zanlıları yakalaması için 4 ayrı ekip kurmuştu. İddialara göre olay şu şekilde gelişmişti: Orhan Demirtaş’ın yan komşusunun kızları olan Emine A ile ilişkisi vardı. Ancak Emine A Tokat’tan gelen evlenme teklifine evet demiş ve geçtiğimiz yıl evlenerek Tokat’a gitmişti. Bu duruma sinirlenen Orhan Demirtaş Emine A’nın evlendiği Melih A’nın evini ve yakınlarını arayarak Emine A’ hakkında ileri geri konuşmuş, bunun üzerine Melih A ile kavga etmiş ve davalık olmuşlardı.  Davaya rağmen Demirtaş hem yan komşusunu hem de Melih A’nın ailesini rahatsız etmeyi sürdürünce Melih A. kayınbiraderi ile görüşüp bu meselenin sadece kendi meselesi olmadığını, 2 adamını göndereceğini ifade ederek kendilerine yardımcı olmasını istedi. Adamları olan Zeki ve Sezai’yi Emre A’nın yanına gönderdi. Emre şahısları eve götürdü.  İçeri girmek için ne yapacaklarını düşünürken Zeki B. isimli şahıs iddialara göre bir güvercin alıp balkona atmayı sonrada kuş balkona kaçtı diyerek eve girmeyi planladı.  Emre kuşu attı. Eve giden Zeki ve Sezai kapı açılınca kuşun balkona kaçtığını söyleyerek içeri girdiği esnada art arda Orhan Demirtaş’ı bıçakladı. Ardından’da ellerini ve ayaklarını bağlayarak bıçaklamayı sürdürdü. Sonra yere ve üzerlerine bulaşan kanları Orhan Demirtaş’ın elbiselerine sürerek apartmanın arasında bulunan boşluktan aşağı atıp. Olay yerinden ayrıldı.  Olayı gerçekleştiren Zeki ile Sezai Tokat’a olay sonrası korkan Emre A ile ailesi İstanbul Pendik’te bulunan bir akrabalarının yanında kalmaya başladı. Polis topladığı deliller ışığında otopark işleten Melih A ile eşi Emine A ve otopark çalışanları olan Zeki B ile Sezai A’yı Tokat’ta Emre A’YI İstanbul’da yakaladı.   Kocaeli Asayiş Şube Müdürlüğüne getirilen zanlıların sorgularında iddiaları kabul ettiklerini ve pişman olduklarını söyledikleri iddia edildi.

12 Ekim 2012,13:50 TSİ - Kocaeli Polis - Adliye
Haber Özgür Kocaeli
avatar

Ben Misafir değil ev sahibiyim !

avatar

Ben Misafir değil ev sahibiyim !