Kocaeli 10°C- 23 Kas, 2014-
 

Günlük 3 TL’den başlayan fiyatlarla sizde seriilan oluşturun hemen yayınlamaya başlayın. Özgür Kocaeli Gazetesi Internet Sitesi Seri İlanları

27 Eylül 2013, 00:00 TSİ -Kocaeli Kent Haberleri

'Güzel Evim, Güzel Kentim'

1 / 5 - Kocaeli Büyükşehir Belediyesi kentte estetik bir görünüm kazandırmak için yeni bir çalışma başlattı. Avrupa ve Amerika’daki pek çok şehirde gerçekleştirilen...

'Güzel Evim, Güzel Kentim'
Foto, Özgür Kocaeli

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi kentte estetik bir görünüm kazandırmak için yeni bir çalışma başlattı.

Avrupa ve Amerika’daki pek çok şehirde gerçekleştirilen renk bütünlüğü uygulaması İzmit’te de de hayata geçirilmeye hazırlanıyor. İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı Tarihi Mekanlar ve Kent estetiği Şube Müdürlüğü ve Estetik Kurulu onayıyla hazırlanan proje ile D-100 karayolunun İzmit geçişi Adalet Köprüsü ve Merkez Bankası arasında kalan binaların renklerinde estetik bir bütünlük sağlanacak. Projeyle yapı üst katlarındaki tabelalar bina girişlerindeki uygun yerlere konulacak.   

31 BİNADA İYİLEŞTİRME

Projenin gerçekleşmesi için D-100 üzerinde bulunan 31 bina sahibiyle Antikkapı’da toplantı düzenlendi. Toplantıda, yapılacak çalışma hakkında bina sahiplerine bilgi verilerek onların da görüşü alındı. Proje bugüne kadar Kocaeli’nin pek çok ilçesinde farklı binalarda uygulandı. Projenin ana hedefi, kentlilik bilincine katkı sağlamak ve bu sayede kentteki yapıların tamamının cephesini iyileştirerek şehre yeni ve modern bir görünüm kazandırmak olarak belirlendi. 

‘Güzel Evim Güzel Kentim’ sloganıyla başlatılan çalışma, şehre renk bütünlüğü sağlayacak. Çalışma ile bina cephelerindeki tabelalar reklam ilan ve tanıtım yönetmeliğine uygun hale getirilecek, klimalar panellerle gizlenerek kötü görünümün önüne geçilecek. Yapılan proje çalışmasında 8 farklı renk seçeneği uygulanacak.

27 Eylül 2013,00:00 TSİ - Kocaeli Kent Haberleri
Haber Özgür Kocaeli
avatar

Ben Misafir değil ev sahibiyim !

Yorumlar

  • 1

    Varim-var-hayde- Hayırlı olsun yapılan işin kötüsü olmaz. Masrafları mal sahipleri üstlenmeli. Firmalarla büyükşehir görüşüp fiat indirimi yapabilir. Bu işi e-5 boyunca uygulayın. İkinci sıradaki evler çirkin gözükür. E-5 ten gözüken tüm binalarıa zorunlu yapın.

    Yanıtla Beğen 27 Eylül, 13:47

avatar

Ben Misafir değil ev sahibiyim !