Kocaeli 10°C- 22 Kas, 2014-
 

Günlük 3 TL’den başlayan fiyatlarla sizde seriilan oluşturun hemen yayınlamaya başlayın. Özgür Kocaeli Gazetesi Internet Sitesi Seri İlanları

26 Kasım 2010, 11:14 TSİ - İzmit Yaşam

Halk Oyunları usta öğretici kursu başladı

İlişkili Konular

İzmit Halk Eğitim Merkezi Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü bünyesinde açılan Türk Halk Oyunları Yöre Oyunları Öğreticisi Yetiştirme Kursu başladı.

10 gün boyunca toplam 80 saat sürecek olan kursun ilk gününde İzmit Halk Eğitim Merkezi Müdürü Salih Aydın, müdür yardımcıları Abdulaziz Eskin, Hayrettin Erdem, Türk Halk Oyunları Kulübü Başkanı Hayrettin Altın, Halkoyunları öğretmenleri Nebahat Ciddi ve Özkan Bedel, Sakarya Devlet Konservatuarı Halk Oyunları Bölümü Müdürü Yrd. Doç. Dr. Türker Eroğlu hazır bulundu.

Kurs sonunda 4 Aralık Cumartesi günü 09. 00 ile 18. 00 saatleri arasında yapılacak olan uygulamalı ve 5 Aralık 2010 tarihinde saat 11. 00’da gerçekleşecek olan yazılı sınavda başarılı olacak kursiyerlere Halk Oyunları Usta Öğretici Belgesi verilecek.

Türk Halkoyunları Kulübü Başkanı Hayrettin Altın amaçlarının okullarda halkoyunlarının daha disiplinli, doğru, bilinçli ve tertipli öğretilmesini sağlamak olduğunu ifade etti.

Kurs süresince gerçekleşecek olan dersler ve eğitimcilerin isimleri şöyle:

Eğitimciler: Yrd. Doç. Dr. Türker Eroğlu, Yrd. Doç. Dr. Şinasi Ünal, Öğretim görevlileri Nejdat Şaşı, K. Kudret Dağlı, Nebahat Ciddi, ,Tahir Bakal, Cüneyt Bekar,  Gürhan Ozanoğlu, Özkan Bedel, Ali Çavaz, Hayrettin Altın, Ali Rıza İnceyıldız, müzik eğitmenleri İbrahim Altın(zurna), İsmail Zihni(kemençe), Ömer Özışık(Akordeon), Alaattin Altın(davul),

Dersler: Genel Folklor Bilgisi, Temel Müzik ve Ritim Bilgisi, Spor ve Beslenme-Sporcu Sağlığı ve İlk Yardım-spor psikolojisi-Genel ve Özel Antrenman Bilgisi, Türk Halk Oyunları etkinliklerinde organizasyon ve yarışma teknik kuralları, Sahne Bilgisi ve Sahneleme Teknikleri, Kostüm, makyaj, giyim, kuşam, süslenme,  Yöresel Oyunların ölçme ve değerlendirilmesi.

(Ayşegül Kalaycı Arslan)

26 Kasım 2010,11:14 TSİ - Kocaeli / İzmit Yaşam
Haber Özgür Kocaeli
avatar

Ben Misafir değil ev sahibiyim !

Yorumlar

 • 1

  Gamze- Arkadaşlar,İzmit\\\'te kasım 2010\\\'da açılan bu halk oyunları usta öğreticilik kursuna katılıp belge alan var mı?Bikaç sorum olucak da...

  Yanıtla Beğen 26 Ocak, 19:48

 • 2

  Faruk-cengiz- hakkeden alsın arkadaşlar zaferin düşüncelerine katılmıyommmm, basarılarrrrr

  Yanıtla Beğen 13 Ocak, 12:37

 • 3

  Zafer-sevinc- Folklor usta öğretici sınavında gostermediklerinizden sinav yapın ve bırakın ?

  Yanıtla Beğen 10 Ocak, 12:31

avatar

Ben Misafir değil ev sahibiyim !