Kocaeli 17°C- 24 Eki, 2014-
 

Günlük 3 TL’den başlayan fiyatlarla sizde seriilan oluşturun hemen yayınlamaya başlayın. Özgür Kocaeli Gazetesi Internet Sitesi Seri İlanları

28 Şubat 2013, 15:11 TSİ -Kocaeli Politika

'Herkes kasetini yayınlasın'

İlişkili Konular

Yerel seçimler yaklaşırken ilimizde siyaset giderek belden aşağı vuruşlara yöneliyor. Derince Belediyesi ile ilgili  bir kasetin sosyal medyaya düşmesiyle...

'Herkes kasetini yayınlasın'
Foto, Özgür Kocaeli

Yerel seçimler yaklaşırken ilimizde siyaset giderek belden aşağı vuruşlara yöneliyor. Derince Belediyesi ile ilgili  bir kasetin sosyal medyaya düşmesiyle başlayan  tartışmalar devam ederken, Kartepe Belediye Başkanı Karabalık’ın bir telefon konuşmasının kaydı aynı anda çok sayıda internet sitesinden servis edildi.

KARABALIK-YILMAZ KONUŞMASI

Kent siyaseti gündeminin ilk sırasına yerleşen  yeni  kaset, Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık ile, ilimizde yaşayan, ilimiz siyasetinde çok önemli yeri olduğu bilinen Rize eski Milletvekili Şevki Yılmaz arasındaki konuşmayı içeriyor. Yaklaşık 3.5 dakika süren telefon konuşmasında  Şevki Yılmaz, 2011 yılındaki müfettiş soruşturması sırasında sıkıntılı günler geçiren Karabalık’a hükümet nezdinde yardım teklifinde bulunuyor.

SUÇ UNSURU YOK

İlimizde siyasetle ilgilenen binlerce kişinin çeşitli internet sitelerinden erişip dinlediği Şükrü Karabalık-Şevki Yılmaz arasındaki telefon konuşmasında herhangi bir suç unsuru yok. Ancak  Karabalık’ın  isim vermeden  Kartepe Kaymakamı Ünaldı’dan yakındığı,  Şevki Yılmaz’ın da  bazı bakanların özel kalem müdürleri, müsteşarlarının telefonlarını Karabalık’a verdiği, “Gerekirse bu konuyu Başbakan’a da aktarırım” dediği ve Karabalık’ın yaşadığı sıkıntılar nedeniyle, AKP Kocaeli milletvekilleri ile Büyükşehir Belediye Başkanı  Karaosmanoğlu’na da sitem ettiği duyuluyor.

KARABALIK:”HERKES KASETİNİ YAYANLASIN”

Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık, AKP İlçe Başkanı  Hasan Kandaz ve AKP İl yönetim kurulu üyesi  Orhan Arıkan ile birlikte basın toplantısı düzenledi.Şevki Yılmaz ile arasında geçen konuşmanın büyük olasılıkla 2011 yılı  ağustos ayında geçtiğini söyleyen  Karabalık, “beni üzen, insanın özel hayatına girilmesi ve bunun deşifre edilmesidir. Beni Şevki Bey aradı. Soruşturmayı duymuş,  yardımcı olmak istedi. Ortada gizli bir şey yok. Suç unsuru yok. Kim  elinde nekadar kaset varsa yayınlasın. Yaptığım hiçbir şeyden  gocunmuyorum ve kimseden korkmuyorum” dedi.

AKP İÇİNDE SAVAŞ MI VAR?

Önce Derince Belediyesi, ardından Kartepe Belediyesi ile ilgili olarak sosyal medyaya servis edilen  görüntülü ve sesli kasetler, yerel seçimler yaklaşırken, ilimizde “AKP içinde bir savaş mı var?” sorusunu da gündeme getiriyor. Karabalık-Yılmaz arasındaki telefon görüşmesinin kaydı son derece net. Bu nedenle, dinlemenin  resmi kurumlar tarafından yapılmış  olabileceği düşünülüyor. Ayrıca genel kanıya göre, telefonu dinlenen kişinin de Şevki Yılmaz olduğu tahmin ediliyor.

BENİ YIPRATAMAZLAR

Kartepe Belediye Başkanı  Şükrü Karabalık, kendisinin Şevki Yılmaz ile yaptığı telefon görüşmesiyle ilgili kaydın sosyal medyada servis edilmesi üzerine dün sabah  Belediye’de  Orhan Arıkan ve  hasan kandaz ile birlikte basın toplantısı düzenledi. Son derece rahat ve kendinden emin gözüken  Karabalık, “ Kocaeli’de en yüksek rantın döndüğü bölgede  namusum ve şerefimle hizmet veriyorum. Beni yıpratmak isteyenler, bunu başaramaz. Kimseden korkmuyorum. Telefon dinlemesi, insanın özel hayatına saldırıdır. Yasal hakkımı arayacağım” dedi.

28 Şubat 2013,15:11 TSİ - Kocaeli Politika
Haber Özgür Kocaeli
avatar

Ben Misafir değil ev sahibiyim !

Yorumlar

 • 6

  Baskentli- Sayın vicdan sahibi kaymakamları görevden almanın yolu yaz karar nameleridir sögütte daha iki yılını doldurmadan olaylardan kısa bir süre sonra yaz kararnamesiyle görevden ıslahiyeye gönderilmiştir sonrada vali yardımcılıgına bir kaymakam kısa vadede ordan oraya gidiyorsa bunun adı sürgündür.

  Yanıtla Beğen 03 Mart, 17:57

 • 5

  Vicdan-sahibi- Sayın başkentli kardeşim ben kaymakamın avukatı değilim ama internetten birazcık araştırdım bahsettiğiğniz olay 2005 yılında olmuş evet kaymakam ozaman görevde ve olayların sonunda müfettişler gelmiş ve il emniyet müdürünü ve asayiş müdürünü görevden almışlar. Kaymakam 2007 yılında tayin olmuş hem de terfi ederek bir üst ilçeye ama orayı begenmemiş olacak ki dava açmıç kazanmış yani bu olayların senin bahsettiğin konu ile alakası yok. Olayları çarptırmanın kimseye faydası yok. Sadece iftira ve karalama olurki bunu senin peşinde olduğun kişi zaten bol bol yapıyor. Unutma Allah var unutma mahkemeyi kübra var.

  Yanıtla Beğen 01 Mart, 09:36

 • 3

  Baskentli- Sevki hoca olanları anlatmış kaymakam ünaldı 2005 2007 yılları arasında bilecik sögüt kaymakamıydı yani 2006 yılında aralarında basbakanın yegenı ve polis memurlarına yapılan bıcaklı saldırıda sögüt kaymakamıydı ve ve 2007 genelgeyle merkeze cekildi hersey acık ama birileri bunları hala görmek istemiyor nedense.

  Yanıtla Beğen 28 Şubat, 17:54

 • 2

  Ozel-hayat- Bu ulkede telefon dinlemesiyle yillarca hapis yatan var simdi ignenin ucu size batinca cikmissin ozel hayat diyosun isene gelmeyen burokrati gorevden aldirmak nezaman ozel hayat oldu sanirsin karisiyla konusuyo adam.

  Yanıtla Beğen 28 Şubat, 17:07

 • 1

  Tanidik-biri- Kartepe ve diğer ilçelerde bu tip işler her zaman var ve var olmaya da devam edecek. Akp içinde olduğunu düşünen bazı (!) kişiler "kedinin ulaşamadığı ciğer murdardır" misali çamur at izi kalsın. Adam gibi varsa aykırı işlem savcıları göreve çağır iş bitsin.

  Yanıtla Beğen 28 Şubat, 15:41

avatar

Ben Misafir değil ev sahibiyim !