Kocaeli 10°C- 22 Eki, 2014-
 

Günlük 3 TL’den başlayan fiyatlarla sizde seriilan oluşturun hemen yayınlamaya başlayın. Özgür Kocaeli Gazetesi Internet Sitesi Seri İlanları

04 Şubat 2013, 15:03 TSİ - İzmit Politika

“Hesap ver, Nevzat Doğan!”

İlişkili Konular

MHP İzmit İlçe Başkanlığı, İzmit Belediyesi’nin peşini bırakmıyor. Bugüne kadar pek çok konuda yapılan yanlışlıkları gün yüzüne çıkaran MHP, yeni bir konuya...

“Hesap ver, Nevzat Doğan!”
Foto, Özgür Kocaeli

MHP İzmit İlçe Başkanlığı, İzmit Belediyesi’nin peşini bırakmıyor. Bugüne kadar pek çok konuda yapılan yanlışlıkları gün yüzüne çıkaran MHP, yeni bir konuya daha el attı. İlçe Başkan Yardımcısı Ahmet Yalçınöz dün parti binasında bir basın açıklaması yaptı, İzmit Belediyesi’ni eleştirdi. Açıklamada  İzmit İlçe Başkan Yardımcıları İlker Kazan, NazifTannur ve Nurdoğan Erkul da hazır bulunarak Yalçınöz’e destek verdi. İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan’ın İmar ve Şehircilik Yapı Kontrol Müdürlerine sahip çıkamadığını belirten Yalçınöz, “Nevzat Doğan, Yeşilova Mahallesi’ndeki yeşil alanı imar plan tadilatı ve plan değişikliği yapmadan kapalı pazar alanına çevirmiş ve pazarcılar odasıyla protokol imzalamıştır. Bu protokol usulsüzdür” dedi.

HESABINI SORARIZ

Ayrıca Tepeköy Mahallesi’nde TOKİ Camii inşaatıyla ilgili de eleştirilerde bulunan Yalçınöz, şunları söyledi: “İnşaat iskelesi çökmüş ve bir kişi yaralanmış, 6 kişi ise ağır yaralanmıştır. İzmit Belediyesi, müteahhidinin iş merkezi yapı kullanma izin ve iskan belgesini imzaladığı için müteahhit firma teminatı alıp kaçtı. Uzun süre yarım kalan cami inşaatına ikinci bir firma geldi, işe başladı. İskele ikinci kez çöktü ve 4 kişi daha yaralandı. Bu firmada işi yarım bırakıp kaçtı ve aradan 7 yıl geçti. Halkımız seçimlerde MHP’ye muhalefet ve denetleme görevi vermiştir. Biz de belediyeye hakkımız olarak hesap soruyoruz.

NERESİ ŞEFFAF BELEDİYE

Yalçınöz, şöyle devam etti: “Konu hakkında bilgi edinme hakkımızı kullanarak belediyeye dilekçe verdik ancak ‘Şeffaf belediyecilik yapıyoruz’ diyen Nevzat Doğan, dilekçemize cevap vermedi. Bizde Cumhuriyet Başsavcılığına şikayette bulunduk”.  Yalçınöz, şikayet üzerine İzmit Kaymakamlığı İlçe İdare Kurulu’nun, İzmit Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü Kaçak Yapı Birim Sorumlusu Abdurrahman Özcan  ve diğer memurlar hakkında  soruşturma izni verdiğini sözlerine ekleyerek, “Memurların ceza almasına gönlümüz razı değil. Nevzat Doğan, vatandaşın ödediği vergilerle her yerde reklam yapacağına memurlara şeffaf belediyelik ve bilgin edinme yasası hakkında ders versin. MHP, kanunsuz iş yapanların, bilgi vermeyenlerin her zaman karşısında olacaktır” diye konuştu. 

04 Şubat 2013,15:03 TSİ - Kocaeli / İzmit Politika
Haber Özgür Kocaeli
avatar

Ben Misafir değil ev sahibiyim !

Yorumlar

  • 2

    Yenidoganli- Başjan ı değil ilgilki müdürleri eleştirin başkana sorun cevap alınmazsa ozaman başkana sorduk olumsuz cevap aldık deyin hesap sorun. O pazar yerini yapınca halk alkışladı. Allah sağlık versin çalışmalara devam etsin. Zamanı gelince halk gerekli desteği hak edene verecektir inşAllah.

    Yanıtla Beğen 04 Şubat, 23:24

  • 1

    Hh- Sayın mhp yönetimi eleştirilerinize teşekkürler. Ama hesap vernevzat doğan diye değilde bu işleri yapan müdürlükleri baz alsanız yada başkana bunları anlatıp dinledikten sonra başkana sorduk cevap vermedi diye haber yapılsaydı çok daha iyi olurdu. Nevzat bey pazar yerini yapınca oradski vatandaştan büyük destek gördü. İzmit in her köşesinde durmaksızın çaluışıyor. Başkanın hızına yetişemeyenler bu tür haberlerle gündemi değiştirmeye çalışıyor diye düşünüyorum. Allah sağlık versin çalışmalara devam etsin. Seçimlerede az kaldı. Halk gerektiğinde her zaman inşAllah doğru kararı verecektir.

    Yanıtla Beğen 04 Şubat, 23:20

avatar

Ben Misafir değil ev sahibiyim !