Kocaeli 10°C- 21 Eki, 2014-
 

Günlük 3 TL’den başlayan fiyatlarla sizde seriilan oluşturun hemen yayınlamaya başlayın. Özgür Kocaeli Gazetesi Internet Sitesi Seri İlanları

31 Ocak 2012, 13:25 TSİ - İzmit Kent Haberleri

İstanbul'a Belediye otobüsü seferleri başladı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin, İzmit-Gebze arasındaki Yüksek Hızlı Tren (YHT) projesi kapsamında iptal edilen tren seferlerinin yerine Sakarya- Kocaeli- İstanbul hattına koyduğu otobüsler seferlerine başladı. Büyükşehir, 200 numaralı otobüsle ekspres sefer düzenliyor. Tren seferlerinin bugün de devam etmesi ve kar yağışı nedeniyle otobüslere fazla ilgi gösterilmediği gözlendi. Derbent’ten kalkan otobüsler şu duraklarda duracak: Köseköy Işıklar İstasyon, Kandıra Sapağı, Vilayet, Halkevi, Kuruçeşme, Derince Geçit, 95 Evler Kavşağı, Yarımca (Körfez Belediyesi Altı), Hereke, Tavşancıl, Dilovası, Gebze Mobil, Eskihisar Sapağı, Tuzla İstasyon ve İçmeler İstasyon. Seferler hakkında ayrıntılı bilgili www.kocaeli.bel.tr adresinde yer alıyor.

KENT KART ZORUNLU

Bu hattı kullanacak vatandaşlar Kocaeli Büyükşehir Belediyesi sınırlarında geçerli Elektronik Ücret Toplama Sistemi olan Kentkart almaları gerekiyor. Bunun dışında araçta para geçerli olmayacak ve bilet satışı yapılmayacak. Daha önce kendi kartları ile trenleri kullanan engelli, öğrenci vb. ücretsiz ya da indirimli kart kullanan yolcular, bu indirimden ve ücretsiz seyahat imkânından faydalanmak isteyenlerin Gebze KBB Hizmet binasına ya da Kocaeli Fuar Alanı içerisindeki Seyahat Kartları Birimlerine müracaat etmeleri gerekiyor. Kentkart Bayileri www.kocaeli.bel.tr adresinden ya da www.kentkart.com.tr web adresinden ulaşılabilecek.

31 Ocak 2012,13:25 TSİ - Kocaeli / İzmit Kent Haberleri
Haber Özgür Kocaeli
avatar

Ben Misafir değil ev sahibiyim !

avatar

Ben Misafir değil ev sahibiyim !