Kocaeli 10°C- 23 Eki, 2014-
 

Günlük 3 TL’den başlayan fiyatlarla sizde seriilan oluşturun hemen yayınlamaya başlayın. Özgür Kocaeli Gazetesi Internet Sitesi Seri İlanları

06 Mart 2013, 13:57 TSİ -Kocaeli Kent Haberleri

İstiklal Marşı’nda birinci belli oldu

1 / 2 - 12 Mart İstiklal Marşı’nın kabul edildiği günü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma günü İlkokullar arası İstiklal Marşı’nı tamamını ezbere okuma yarışması il finali...

İstiklal Marşı’nda birinci belli oldu
Foto, Özgür Kocaeli

12 Mart İstiklal Marşı’nın kabul edildiği günü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma günü İlkokullar arası İstiklal Marşı’nı tamamını ezbere okuma yarışması il finali dün gerçekleştirildi. Duygulu anların yaşandığı yarışmada birinciliği 96 puanla Ulugazi İlkokulu öğrencisi Emir Leblebicioğlu kazandı.

Milli Eğitim Müdürlüğü’nün her yıl düzenlediği ilk, orta ve liselere yönelik 12 Mart İstiklal Marşı’nın kabul edildiği günü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma günü İlkokullar arası İstiklal Marşı’nı tamamını ezbere okuma yarışması il finali dün Halk Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirildi. İlçelerde düzenlenen yarı finaller ardından gerçekleştirilen final yarışmasına İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Süleyman Yıldırım ve İzmit İlçe Şube Müdürü Habib İlaslan, yarışmaya katılan 11 ilçenin okul müdürleri, öğrencileri ve öğrenci velileri katıldı.

“HEPİNİZ BİRİNCİSİNİZ”

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programın açılış konuşmasını İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Süleyman Yıldırım yaptı. Katılan herkese hoş geldiniz diyerek sözlerine başlayan Yıldırım, “Bir milletin bağımsız olarak ülkeler arasında yer alabilmesi için marşları çok önemlidir. Marşımız, Mehmet Akif’in para ödülü amaçlamadan tamamen manevi duygularla yazılmıştır. Bizim gönlümüzde hepiniz birincisiniz” dedi.

Öğrenciler yarışmanın değerlendirme komisyonunda yer alan Eğitim Denetmenleri Başkanı Şerif Karataş, Kartepe İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Özden, BaşiskeleDEnizdibi İlkokul ve Ortaokul Öğretmeni Murat Akyel, İzmit Ulugazi İlkokulu Öğretmeni Arda Şengül, İzmit Şehit Selçuk Gökdağ İlkokul ve Ortaokul öğretmeni Yakup Berber, Derince Necatibey İlkokul ve Ortaokulu öğretmeni Ali Güneş ve İzmit Hızırreis İlkokul ve Ortaokulu öğretmeni Saliha Aydın Kaplan’ın belirlediği kura sırasına göre sahneye çıktılar.

Yarışan öğrenciler;

Derince Fatih İlkokulu Şeval Şahin, Gölcük Piyale Paşa İlkokulu Zeynep Karabulut, İzmit Ulugazi İlkokulu Emir Leblebicioğlu, Gebze İnönü İlkokulu Şimal Özdinçer, Çayırova Demirsaç İlkokulu İnci Taşkın, Dilovası Akşemseddin İlkokulu Meltem Bahşi, Darıca Sarkuysan İlkokulu Melisa Salman, Körfez Ahmet Taner Kışlalı İlkokulu Gizem Tetik, Karamürsel Necdet Calp İlkokulu Esra Yavuz, Kandıra Namık Kemal İlkokulu Samet Aktaş, Başiskele Bahçecik İsmail Hakkı Tonguç İlkokulu Meliha Yazıcı, Kartepe İstasyon İlkokulu Esra Şahin.

Yarışmada Birinciliği 96 puanla İzmit İlçeden Ulugazi İlkokulundan Emir Leblebicioğlu, İkinciliği 95 puanla Kandıra İlçesinden Namık Kemal İlkokul öğrencisi Samet Aktaş, üçüncülüğü Gölcük İlçesinden 93 puanla Piyale Paşa İlkokul öğrencisi Zeynep Karabulut kazandı. Birbirinden coşkulu ve bir o kadar da duygu dolu istiklal marşı okuyan öğrenciler yarışma sonunda sevinçleri kadar gözyaşlarını tutamadılar. Yarışmaya Gebze İlçesinden İnönü İlkokulu öğrencisi Şimal Özdinçer geç kaldığı için yarışmaya katılamadı. 11 ilçe öğrencileri yarışmada performans gösterdiler.

06 Mart 2013,13:57 TSİ - Kocaeli Kent Haberleri
Haber Özgür Kocaeli
avatar

Ben Misafir değil ev sahibiyim !

Yorumlar

  • 1

    Faruk- Güzel bir başarı emir kardeşim başarıların devamını diliyorum.

    Yanıtla Beğen 06 Mart, 16:25

avatar

Ben Misafir değil ev sahibiyim !