Kocaeli 15°C- 31 Eki, 2014-
 

Günlük 3 TL’den başlayan fiyatlarla sizde seriilan oluşturun hemen yayınlamaya başlayın. Özgür Kocaeli Gazetesi Internet Sitesi Seri İlanları

07 Ocak 2014, 15:20 TSİ Yurt Dünya

İzmir merkezli yolsuzluk ve rüşvet operasyonu

Yolsuzluk, rüşvet ve limanlardaki işlemlerde usulsüzlük iddiasıyla merkezi İzmir olan ve 5 ilde yapılan operasyonda 27 kişi gözaltına alındı. TCDD, 8 personelinin...

İzmir merkezli yolsuzluk ve rüşvet operasyonu
Foto, Özgür Kocaeli

Yolsuzluk, rüşvet ve limanlardaki işlemlerde usulsüzlük iddiasıyla merkezi İzmir olan ve 5 ilde yapılan operasyonda 27 kişi gözaltına alındı. TCDD, 8 personelinin bilgilerine başvurulmak üzere gözaltına alındığını açıkladı. Polis, 6 ay süren teknik takibin ardından İzmir, Ankara, İstanbul, Hatay ve Van'daki bazı noktaları bastı. Gözaltına alınanlar arasında Ulaştırma Bakanlığı'na bağlı TCDD Genel Müdürlüğü ve İzmir Liman İşletmeleri'nde görevli yönetici ve memurların da olduğu belirtiliyor. Suçlamalar arasında rüşvet, ihaleye fesat karıştırma ve nitelikli dolandırıcılık da var. Gözaltına alınanların sayısının artabileceği belirtiliyor.

8 PERSONEL GÖZALTINDA

Operasyonla ilgili olarak TCDD'den yazılı açıklama yapıldı. Soruşturma kapsamında 8 personelin bilgilerine başvurulmak üzere gözaltına alındığı belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi: "Soruşturma İzmir Cumhuriyet Savcılığınca gizli olarak yürütülmektedir. Soruşturma içeriği hakkında basında çıkan haberlerin savcılık soruşturmasıyla ilgisinin bulunup bulunmadığı kuruluşumuzun bilgisi haricindedir. TCDD Genel Müdürlüğünde arama yapılmamıştır."

İZMİR DENİZ TİCARET ODASI BAŞKANI DA GÖZALTINDA

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla liman işletmelerine yönelik rüşvet, irtikap, yolsuzluk, ihaleye fesat karıştırma ve ihalelerle ilgili bilgi sızdırma iddialarıyla yapılan operasyonda gözaltına alınan 25 kişi arasında, Deniz Ticaret Odası İzmir Şube Başkanı’nın da bulunduğu öğrenildi. Bu arada hakkında gözaltı kararı bulunan ve işadamı M.C.B.’nin yanında çalışan C.H.’nin, AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım’ın bacanağı olduğu iddia edildi.

07 Ocak 2014,15:20 TSİ Yurt Dünya
Haber Özgür Kocaeli
avatar

Ben Misafir değil ev sahibiyim !

avatar

Ben Misafir değil ev sahibiyim !