Kocaeli 10°C- 21 Eki, 2014-
 

Günlük 3 TL’den başlayan fiyatlarla sizde seriilan oluşturun hemen yayınlamaya başlayın. Özgür Kocaeli Gazetesi Internet Sitesi Seri İlanları

25 Şubat 2013, 10:54 TSİ - İzmit Kent Haberleri

Kadıköy Mahalle Konağı açıldı

1 / 5 - İzmit Belediyesi mahallelerdeki hizmet kalitesini arttırmak amacıyla hizmete soktuğu mahalle konaklarına her gün bir yenisini daha ekliyor. Mahallenin...

Kadıköy Mahalle Konağı açıldı
Foto, Özgür Kocaeli

İzmit Belediyesi mahallelerdeki hizmet kalitesini arttırmak amacıyla hizmete soktuğu mahalle konaklarına her gün bir yenisini daha ekliyor. Mahallenin belediyenin hizmetlerine daha kolay ulaşmasını sağlayan konakların sonuncusu Kadıköy Mahallesi’nde hizmete açıldı.

HALK VE PROTOKÖL YOĞUN İLGİ GÖSTERDİ

Mimarisi ve büyüklüğü ile mahallelinin beğenisini kazanan Kadıköy Mahalle Konağı’nın açılış töreni İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın ev sahipliğinde gerçekleştirildi.  Mahalle sakinlerinin büyük ilgi gösterdiği açılış törenine AKP Kocaeli Milletvekili Zeki Aygün, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, İlçe Başkanı Ali Korkmaz, İlçe Kadın Kolları Başkanı Aysel Demirtaş, İzmit Belediyesi Meclis Üyeleri, İzmit Belediyesi Başkan Yardımcıları, Türkiye Muhtarlar Derneği Kocaeli Şube Başkanı Vedat Yoldaş, Kadıköy Mahalle Muhtarı İsmail Hakkı Yıldırım ve çok sayıda mahalle muhtarı katıldı.

MUHTAR YILDIRIM: NE İSTEDİYSEK YAPTILAR

Açılışta söz alan Kadıköy Mahalle Muhtarı İsmail Hakkı Yıldırım mahalle olarak belediyenin çalışmalarından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Belediyenin mahallenin pek çok sorununa çözüm bulduğunu hatırlatan Yıldırım “Biz mahallemiz için ne istediysek tek tek söyledik. Belediye Başkanımız ve yetkililer her isteğimizi değerlendirdi, her sorunumuza çözüm oldu. Kendilerine mahalle konağı başta olmak üzere her şey için teşekkür ederim” dedi

DOĞAN: İZMİTLİLER KONAKLARA LAYIK

Mahalle sakinlerinin açılışa gösterdiği yoğun ilginin kendisini çok memnun ettiğini söyleyen İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan “Bugün burada olduğu gibi dört yıldır Kadıköy Mahallemiz ile iç içe ve hep beraberiz. Kadıköy Mahallesi bu birlikteliğin sonucunda değişti, bu birliktelikten güç alarak değişti” dedi. Kadıköy Mahallesi’nin İzmit’in güzide mahallerinden biri olduğuna dikkat çeken Doğan “Maalesef bu mahallemizde doğru dürüst bir hizmet birimi ve meydan yoktu. İzmit Belediyesi olarak bu ihtiyaçtan hareket ederek eski muhtarlık binasını kaldırdık, istimlak işlemleri ile alanı genişlettik. İçinde Muhtar Hizmet Odası, Emekli Odası, Etüt Odaları, İZMEK Kurs Merkezi, Fatura Ödeme Merkezi, Sağlık Birimi ve Toplantı Salonu bulunan üç katlı bu mahalle konağını çevre düzenlemesini de tamamlayarak hizmete açtık. Bu konak bu mahalleye çok yakıştı. Konaklar İzmit’e çok yakıştı. Çünkü İzmitliler konaklara layıklar” dedi.

KARAOSMANOĞLU: MAHALLE DEĞİL HÜKÜMET KONAĞI

Açılışta söz alan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu İzmit Belediyesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Kadıköy Mahallesi’ne yapmış olduğu hizmetleri hatırlatarak “biz bu şehir için bu şehrin insanları için çalışmayı görev biliyor, bu kente hizmet getirmeyi boynumuzun borcu sayıyoruz. Bugüne kadar büyük işler yaptık, yapmaya da devam edeceğiz” dedi. İzmit Belediyesi’nin mahalle konakları projesini çok beğendiğini faydalı bulduğunu dile getiren Karaosmanoğlu Kadıköy Mahalle Konağı için “ bu mahalle konağımız büyüklüğü ve iç donanımı ile mahalle değil, hükümet konağı gibi” diyerek İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan ve ekibine mahallede yapış oldukları çalışmalar için teşekkür etti.

AYGÜN: İZMİT HİZMETTE ÖRNEK OLACAK

Ak Parti Kocaeli Milletvekili Zeki Aygün, İzmit’in son yıllarda büyük bir atak yaparak çok geliştiğini söyledi. Mahalle Konağı’nı çok beğendiğini dile getiren Aygün “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” ilkesi ile hareket ediyor ve sürekli olarak insan odaklı hizmet ediyoruz. Bizim işimiz gücümüz hizmet etmek. Hizmet konusunda İzmit pek çok yere örnek olacak seviyede” dedi.

İzmit Belediyesi Mehtaran Bölüğü’nün konseri ile başlayan açılış töreni kurdele kesimi ve konağın gezilmesi ile son buldu. Kadıköy Mahallesi Mahalle Konağı açılışına katılanlara İzmit Belediyesi tarafından pilav ikramı yapıldı.

25 Şubat 2013,10:54 TSİ - Kocaeli / İzmit Kent Haberleri
Haber Özgür Kocaeli
avatar

Ben Misafir değil ev sahibiyim !

avatar

Ben Misafir değil ev sahibiyim !