Kocaeli 21°C- 23 Eki, 2014-
 

Günlük 3 TL’den başlayan fiyatlarla sizde seriilan oluşturun hemen yayınlamaya başlayın. Özgür Kocaeli Gazetesi Internet Sitesi Seri İlanları

25 Kasım 2012, 15:32 TSİ -Kocaeli Sivil Toplum

Kadınlar sokağa döküldü

İlişkili Konular

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü nedeniyle dün tüm Türkiye’de olduğu gibi ilimizde de etkinlikler yapıldı. Kocaeli Kadın Platformu, “Kimliğime,...

Kadınlar sokağa döküldü
Foto, Özgür Kocaeli

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü nedeniyle dün tüm Türkiye’de olduğu gibi ilimizde de etkinlikler yapıldı. Kocaeli Kadın Platformu, “Kimliğime, bedenime, emeğime dokunma” diye haykırdı.

MOR RENKLİ EYLEM

Kocaeli Kadın Platformu üyeleri ve Halkevleri,  Belediye İş Hanı önünde toplanarak, Sabri Yalım Parkı’na yürüdüler. Kadını simgeleyen ‘mor’ renkte pankartlar açan kadınlar, “Kadınız, anayız savaşa karşıyız”, “Erkeğin sevgisi her gün 5 kadını öldürüyor” şeklinde sloganlar attılar. Basın bildirisini okuyan Eğitim Sen Kadın Sekreteri Aysun Türkdönmez, 25 Kasım’ın Dominik Cumhuriyetinde Trujillo diktatörlüğüne karşı mücadele eden Mirabel kardeşlerin tecavüz edilerek katledilmesinin yıldönümü olduğunu söyledi.

AKP’YE YÜKLENDİ

AKP iktidarı ile giderek kadına şiddetin meşrulaştığını söyleyen Türkdönmez, “Mağdur kadınların sayısı her geçen gün artmaktadır. Kadın cinayetlerinin yüzde 1400 arttığı, her gün 6 kadının öldürüldüğü, taciz, tecavüz ve şiddetin arttığı bir süreçteyiz. Kadına yönelik gerici uygulamaların tek sorumlusu AKP iktidarıdır” dedi. 

25 Kasım 2012,15:32 TSİ - Kocaeli Sivil Toplum
Haber Özgür Kocaeli
avatar

Ben Misafir değil ev sahibiyim !

avatar

Ben Misafir değil ev sahibiyim !