Kocaeli 10°C- 21 Kas, 2014-
 

Günlük 3 TL’den başlayan fiyatlarla sizde seriilan oluşturun hemen yayınlamaya başlayın. Özgür Kocaeli Gazetesi Internet Sitesi Seri İlanları

17 Haziran 2013, 17:41 TSİ - Başiskele Kent Haberleri

Karşıyaka’da ‘yüksek gerilim’

1 / 2 - Başiskele Karşıyaka Barbaros Mahallesi Eyüp Sultan Caddesi’nde yeni yapılan bir binanın önünden kaldırılmayan direk; yerleşimi engelliyor, büyük tehlike...

Karşıyaka’da ‘yüksek gerilim’
Foto, Özgür Kocaeli

Başiskele Karşıyaka Barbaros Mahallesi Eyüp Sultan Caddesi’nde yeni yapılan bir binanın önünden kaldırılmayan direk; yerleşimi engelliyor, büyük tehlike yaratıyor. Üstelik, Sedaş’tan “Direk deplasesi yapılmıştır” şeklinde yazı gelmesine rağmen, direğin aynen orada durmasına bölge sakinleri, “Sedaş bizimle alay mı ediyor?” diye tepki gösterdi.

BLT İnşaat sahibi Erol Keleş, Tüpraş Çok Programlı Lise’nin hemen yan tarafına yeni bir inşaat yaptı. Altta iki dükkan, üzerinde ise 4 tane daire bulunan inşaatın hemen önünde duran elektrik direğinin kaldırılması için resmi müracaatta bulundu.

RESMİ YAZI GELDİ

Aradan bir süre geçtikten sonra, 29 Mayıs 2013 tarihli Sedaş Kocaeli İl sorumlusu Çınar Aslan’ın imzasıyla Erol Keleş’e resmi bir yazı geldi, Yazıda, “Yapılan başvuru üzerine direk deplasesi yapılmıştır. Bilgilerinize..” yazıyordu. Ancak, işin gerçeği öyle değildi. Elektrik direği yine yerinde duruyor; inşaat için büyük tehlike yaratıyordu. Elektrik telleri, inşaatın üst katının terasından geçiyordu. Bu durumda, o yere insanların taşınması, yerleşmesi imkansızdı.

BLS İnşaat yetkilisi Erol Keleş, “Bu duruma söyleyecek söz bulamıyorum. Sanki bizimde alay ediyorlar. Alındı dedikleri direk, orada aynen duruyor. Teller balkonun üstünden geçiyor. İnsanlar binaya taşınamıyorlar. Biran önce Sedaş’ın o direği, ‘gerçekten’ oradan kaldırmasını bekliyoruz” dedi.

17 Haziran 2013,17:41 TSİ - Kocaeli / Başiskele Kent Haberleri
Haber Özgür Kocaeli
avatar

Ben Misafir değil ev sahibiyim !

avatar

Ben Misafir değil ev sahibiyim !